روکیدا
دانش و فناوری دانش عمومی و مهندسی

سرویس تاکسی خودران Waymo بهبود می‌یابد؛ اما مسافران همچنان گله‌مندند

سرویس تاکسی خودران Waymo

در حال حاضر، سرویس تاکسی خودران Waymo در دو شهر اجرا شده‌است: Phoenix، که برخی سفرها پولی و برخی دیگر مجانی است و Silicon Valley، که فقط کارمندان جزو مسافران هستند. اکثر مسافران بازخورد مثبتی را برای سفر خود ثبت کرده‌اند. اما همچنان برخی از مسافران نیز گله‌مندند.

بازخوردهای ۱۰,۵۰۰ سفر که در ماه‌های جولای و آگوست انجام شده بودند، مورد بازبینی قرار گرفت. نظرات کاربران از طریق اپلیکیشن Waymo ثبت شده بود. اکثر مسافران ( ۶,۱۰۰ نفر) در حومه Phoneix قرار داشتند. از ۱۰,۵۰۰ سفر،  ۷۰درصد ۵ ستاره امتیاز داده و الباقی ۴ ستاره یا کمتر ثبت کرده بودند. Waymo افرادی که زیر ۵ ستاره می‌دهند را به عنوان مسافر ناراضی تلقی می‌کند.

روکیدا - سرویس تاکسی خودران Waymo بهبود می‌یابد؛ اما مسافران همچنان گله‌مندند - فناوری

این بازخوردها، برای این کمپانی که پیشرفته‌ترین تکنولوژی خودران را در اختیار دارد، بسیار حائز اهمیت هستند. علی‌رغم استفاده از جاده‌های عمومی، Waymo موظف به افشای بازخورد مشتری به قانونگذاران محلی نیست. برخی از مشتریان آن‌ها ملزم به امضای موافقت‌نامه‌های عدم افشا هستند، در حالی که برخی دیگر هزینه خدمات را پرداخت می‌کنند و مشمول این قرارداد نمی‌شوند.

شکایات مسافران، مربوط به تعویض دنده‌های عجیب، مسیریابی اشتباه و رانندگی متزلزل می‌باشد. البته برخی نیز از قابلیت دور زدن ترافیک این سرویس، تمجید کردند. در اکثر سفرها برای امنیت بیشتر، راننده نیز در خودرو حضور داشت که اگر سیستم خودران وسیله نقلیه دچار مشکل شد، موضوع را حل کند. همچنین Waymo در برخی نواحی محدود، سرویس بدون وجود راننده نیز ارائه داده‌است.

بیشترین شکایات، مربوط به شهر Silicon Valley بوده‌است. شاید به دلیل اینکه Waymo از کارمندان خود می‌خواهد تا هنگام استفاده از سرویس خودران، سرسختانه انتقاد کنند. وضعیت Silicon Valley با جاده‌های باریک‌تر و عابران پیاده و دوچرخه‌سواران بیشتر، بسیار دشوارتر از Phoneix است. این شرایط می‌توانند کار را برای وسایل نقلیه Waymo سخت کند و همین موجب شکایت مسافران می‌شود.

این داده‌ها، موانعی که Waymo در سر راه خود دارد را برجسته می‌کنند و این کمپانی می‌تواند عملکرد خود را ارزیابی کند. کارشناسان معتقدند که سال‌ها طول می‌کشد تا اتومبیل‌های خودران بتوانند با سرویس‌هایی مانند Uber و Lyft که کاملاً توسط انسان‌ها کنترل می‌شوند، به رقابت بپردازد.

 

منبع: theverge.com

مطالب مرتبط

اندروید یا iOS: کدام سیستم عامل در سال ۲۰۲۰ بهتر است

محمد آقاپور

بهترین بازی های PS4 در سال ۲۰۲۰ (بخش اول)

محمد آقاپور

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

محمد آقاپور

بهترین تلویزیون های ۷۵ اینچی ۲۰۲۰ کدامند؟

محمد آقاپور

بهترین مادربردهای ۲۰۲۰: با بهترین مادربردهای اینتل و AMD آشنا شوید

محمد آقاپور

بهترین حافظه رم ۲۰۲۰: بهترین رم ها برای کامپیوتر شما کدامند؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟