روکیدا
نرم افزار و اپلیکیشن پیشنهاد سردبیر

اندروید ۱۰ سمعک‎ها را به هدست‎های بلوتوثی تبدیل کند

اندروید ۱۰ که دیروز معرفی شد علاوه بر قابلیت‎هایی مانند حالت تمام سیستمی تیره و کنترل‎‏های دانه‎ای بیشتر برای حفظ حریم خصوصی، قابلیت‎های دسترس‎پذیری جدیدی نیز دارد. یکی از مهم‎ترین‎ آن‎ها برای کمک به افراد دارای سمعک است تا از گوشی هوشمند اندرویدی خود بیشترین بهره را ببرند.

افراد با مشکلات شنوایی با استفاده از پروتکل جدیدی به اسم استریم صدا برای سمعک‎ها (Audio Streaming for Hearing Aids – ASHA) می‎توانند از گوشی هوشمند پیکسل خود برای استریم صدا از جمله موسیقی و همچنین صدا مستقیما به درون سمعک‎های خود استفاده کنند تا به نوعی سمک آن‎ها به یک هدست بلوتوثی تبدیل شود.

علاوه بر این، استریم صدا براساس فناوری بلوتوث انرژی پایین (BLE) انجام می‎شود تا مصرف باتری سمعک و همچنین گوشی به کمترین مقدار برسد.

این قابلیت در ابتدا با گوشی‎های Pixel 3، Pixel 3 XL، Pixel 3a و Pixel 3a XL و سمعک‎های ReSound LiNX Quattro و Beltone Amaze و همچنین پردازنده صدا Cochlear Nucleus 7 سازگار خواهد بود.

متن باز بودن سیستم عامل اندروید به این معنا است که به زودی سایر محصولات شنوایی و دستگاه‎های اندرویدی از این قابلیت استفاده خواهند کرد.

در طول سال گذشته، گوگل سخت تلاش کرده است تا اندروید برای افراد دارای مشکل شنوایی قابلیت‎های دسترس‎پذیری بیشتری داشته باشد. در ماه فوریه، این شرکت اپلیکیشنی به اسم Sound Amplifier منتشر کرد که الزاما یک گوشی هوشمند اندرویدی را به یک سمعک تبدیل می‎کند.

در ماه ژولای گذشته، غول اینترنت همچنین این اپلیکیشن را در اختیار دستگاه‎های با نسخه متفاوت از اندروید ۹ قرار دارد.

نیاز به این نوع اپلیکیشن‎ها و قابلیت‎ها مشخص است. براساس آمار سازمان جهانی سلامت، نزدیک به ۴۶۶ میلیون نفر در سراسر دنیا از مشکلات شنوایی رنج می‎برند و سالیان‎ها میلیون‎ها نفر به آن‎ها اضافه می‎شوند.

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

پنج نکته مهم برای بهینه‌سازی یک سایت تجاری و افزایش فروش آنلاین!

محمد آقاپور

آیا واقعا راهی برای توقف کرونا ویروس وجود دارد؟

محمد امین نعمتی

جیمیل برای پیدا کردن راحت‌تر ایمیل‌ها چه تغییری خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

جدیدترین فیلتر واقعیت افزوده اسنپ‌چت چه قابلیتی دارد؟

محمد امین نعمتی

طراحی آیکون‌های ویندوز ۱۰ سرانجام تغییر خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

آیا گوگل روی اپلیکیشن‌هایی که درخواست مجوز موقعیت می‌کنند فشار بیشتری خواهد آورد؟

محمد امین نعمتی

۱ دیدگاه

دو گوشی گلکسی نوت 10 و اس 10 در اکتبر به‌روزرسانی اندروید 10 را دریافت می‌کنند - روکیدا شنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ at ۱۳:۰۱

[…] در این فکر هستند چه زمانی گوشی آن‌ها به‌روزرسانی اندروید ۱۰ را دریافت […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟