۵ فناوری مهم و جدید در سال ۲۰۱۸

۵ فناوری مهم و جدید در سال ۲۰۱۸ قرار هست تجربه زندگی بهتر و باکیفیت تری برای ما بسازند. با روکیدا همراه باشید.

5 فناوری مهم و جدید در سال 2018

فناوری بسیار پررونق است و ما در حال تجربه‌ی تغییر بازی در نوآوری‌های بسیاری، مانند ماشین‌های خودران و واقعیت مجازی هستیم. مطمئناً بسیاری از این پیشرفت‌ها هنوز هم در حال رشد هستند و این بدین معنی است که زمان آن برای تکنیسین‌های مشتاق برای رسیدن به سطح مطلوب و هدایت این اکتشاف‌ها در جهت درست، فرارسیده است. برای شروع به کار، در این پست از روکیدا به بررسی پنج فناوری جدید و مهم خواهیم پرداخت:

۱- فناوری واقعیت مجازی

5 فناوری مهم و جدید در سال 2018
واقعیت مجازی

واقعیت مجازی، که از آن به اختصار VR یاد می‌کنند، از اوایل دهه ۱۹۶۰ تاکنون وجود داشته است، اما اخیراً تبدیل به یک نیروگاه بزرگ در بخش فناوری شده است. علت این محبوبیت گسترده این است که شرکت‌های بیشتری توانایی‌های خود را برای سرگرمی‌های آینده با استفاده از بستر تکنولوژی واقعیت مجازی می‌دانند.

در حقیقت، با خرید اکیولوس (سازندگان هدست Oculus Rift) توسط فیس‌بوک، به ارزش بیش از ۲ میلیارد دلار، روشن است که رهبران صنعت پتانسیل عمده‌ای در واقعیت مجازی مشاهده کرده‌اند. به همین ترتیب، هیچ زمانی مانند حالِ حاضر برای یادگیری نحوه کدگذاری واقعیت مجازی وجود نداشته است. با گذراندن بسته‌ی کامل واقعیت مجازی، شما قادر خواهید بود که پروژه‌های واقعیت مجازی خود را با استفاده از Unity (موتور بازی سازی مورد تایید صنعت) ایجاد نمایید.

۲- فناوری یادگیری ماشین

5 فناوری مهم و جدید در سال 2018
یادگیری ماشین

یادگیری ماشین مطالعه‌ی تشخیص و پیش بینی الگو در حوزه علوم رایانه است. که بخش عمده‌ای از گام‌های مطرح در ساخت ماشین‌های خودران و تکنولوژی تشخیص گفتار مانند سیری را تحت تاثیر خود قرار داده است.

بنابراین، جای تعجب نیست که تقاضای بالایی برای کارشناسان یادگیری ماشین در جهان وجود دارد.

با استفاده از ابزارهایی که این متخصصان برای ایجاد نوآوری‌های فردی در هوش مصنوعی به کار می‌گیرند، دست‌یابی به حقوقی شش رقمی دور از انتظار نیست. با بیش از ۶۰ ساعت آموزش، شما در زمینه‌های هدوپ، برنامه نویسی آر (R)، پردازش زبان طبیعی (NLP) و غیره خبره خواهید شد.

۳- فناوری هک اخلاقی

5 فناوری مهم و جدید در سال 2018
هک اخلاقی

هر فرد و سازمان، در معرض خطر ابتلا به هک شدن در اینترنت می‌باشند، اما شرکت‌ها به شدت توسط مجرمان سایبری مضر به نظر می‌رسند، به همین دلیل است که بسیاری از آنها امنیت خود را به دست می‌گیرند و برای کسانی که می‌توانند محصولات خود را امن نگه دارند، پرداخت های بزرگی در نظر می‌گیرند.

در واقع، فیسبوک بیش از ۵ میلیون دلار برای هکرهای اخلاقی پرداخت کرده است که قبل از اینکه بتوانند آنها را مورد سوء استفاده قرار دهند، آسیب پذیری‌های موجود در سایت‌شان را گزارش نمایند.

۴- تکنولوژی بلاک‌چین

5 فناوری مهم و جدید در سال 2018
تکنولوژی بلاک‌چین

تکنولوژی بلاک‌چین (Blockchain) اغلب با بیت‌کوین ارتباط دارد و به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های غیر متمرکزی ایجاد کنند که دارای امنیت و شفافیت بی نظیر در وب هستند. این امر برای گردش پول ایمن مانند بیت‌کوین، بسیار عالی است.

۵. اینترنت چیزها (اشیا)

5 فناوری مهم و جدید در سال 2018
اینترنت چیزها

در اصطلاح عمومی، اینترنت چیزها، ایده اصلی اتصال هر دستگاه با یک سوئیچ روشن یا خاموش به اینترنت است، که می‌تواند راه را برای نوآوری‌های شسته‌ورفته آماده نماید، به عنوان نمونه یک ساعت زنگ‌دار را در نظر بگیرید که به دستگاه قهوه ساز متصل است، با زنگ صبحگاهی و بیدار شدن شما، ساعت به دستگاه پیام صادر می‌کند که فرایند ساخت قهوه را آغاز نماید.

بسته نرم افزاری رزبری پای، به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از آن پروژه‌های خود را مانند یک سیستم کامل و یا مانند دستگاه‌های اتوماسیون خانگی، ایجاد و پیاده‌سازی نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.