بیش از ۱۳۰ کشور آمریکایی درخواست حق مجوز برای تجارت با هوآوی ثبت کردند

اواسط تیر ماه سال جاری وزارت بازرگانی ایالات متحده اعلام کرد که شرکت‎های آمریکایی که دوست دارند روابط تجاری با هوآوی را ادامه دهند باید درخواست خود برای کسب مجوز را به این سازمان ارائه دهند.

حالا براساس منابع اطلاعاتی آشنا به این موضوع که با رویترز صحبت کردند، این سازمان بیش از ۱۳۰ درخواست از شرکت‎های محلی فناوری دریافت کرده است. با آن که این ارقام رسما هنوز اعلام نشده است ولی نشان می‎دهد ممکن است به زودی شاهد راه‎حلی برای وضعیت هوآوی باشیم.

ویلبرت راس وزیر بازرگانی آمریکا صراحتا اعلام کرده است که مجوزهای جدید تنها برای قطعاتی که به صورت گسترده موجود هستند و تهدیدی برای امنیت ملی نیستند صادر می‎شود.

بیش از 130 کشور آمریکایی درخواست حق مجوز برای تجارت با هوآوی ثبت کردند - بیش از 130 کشور آمریکایی درخواست حق مجوز برای تجارت با هوآوی ثبت کردند - چین, هوآوی, آمریکا

هنوز مشخص نیست چه قطعاتی شامل این شروط می‎‌شوند. اخیرا، مقامات هوآوی ادعا کردند که بخش موبایل این شرکت به علت تحریم‎های تجاری آمریکا با یک ضرر بالقوه ۱۰ میلیارد دلاری روبرو خواهد شد.

گوشی های هوآوی - بیش از 130 کشور آمریکایی درخواست حق مجوز برای تجارت با هوآوی ثبت کردند - چین, هوآوی, آمریکا

همچنین مجوز موقت تجارت هوآوی با شرکت‎های همکار آمریکایی‎اش ۹۰ روز دیگر تمدید شدند و تنها زمان مشخص خواهد کرد چه زمانی دو طرف به یک راه‎حل بلندمدت می‎رسند.

منبع: gsmarena.com