روکیدا
نرم افزار و اپلیکیشن

تعداد تبلیغات اینستاگرام بیشتر شده است؛ اهداف فیس‎بوک برای درآمد بیشتر

آیا احساس می‎کنید حجم تبلیغات در اینستاگرام بیشتر شده است؟ حق دارید.

براساس گزارش جدیدی که وب‎سایت The Information منتشر کرده است سال گذشته مدیران اجرایی فیس‎بوک این تغییر را در اینستاگرام به وجود آوردند که تعداد تبلیغاتی که در این اپلیکیشن نمایش داده می‎شود «تقریبا به دو برابر» برسد.

تعداد تبلیغات اینستاگرام بیشتر شده است؛ اهداف فیس‎بوک برای درآمد بیشتر

این گزارش به روش‎های متعددی اشاره می‎کند که فیس‎بوک در طول دو سال گذشته برای کنترل بیشتر اینستاگرام به کار گرفته است از جمله برنامه این شرکت برای تغییر نام این اپلیکیشن و دستکاری ترافیک اینستاگرام.

ولی یکی از جزئیات مهمی که این سایت به آن اشاره می‎کند این است که مدیران فیس‎بوک به تیم تبلیغاتی اینستاگرام با جدیت گفته‎اند که تعداد تبلیغات داخل این اپلیکیشن را «از انتهای سال گذشته» افزایش دهند.

مارک زاکربرگ در نشست اعلام درآمد این شرکت در اکتبر سال گذشته بخش اکسپلورر اینستاگرام را به عنوان یک «فرصت» برای افزایش بار تبلیغاتی این اپلیکیشن توصیف کرد. اینستاگرام به این بخش تبلیغات را اضافه کرد تا یکی از بخش‎های مهم این اپلیکیشن که هنوز بدون تبلیغات بود از ماه ژوئن به این بلا دچار شود.

چندین گزارش مبنی بر وجود تنش بین مدیران اینستاگرام و فیس‎بوک از زمان استعفای ناگهانی دو بنیان‎گذار این اپلیکیشن در سال گذشته منتشر شده است.

اما نگرانی فیس‎بوک بیشتر از این مسائل بی اهمیت است. این شرکت گفته می‎شود نگران است که اینستاگرام روزی از نظر محبوبیت اپلیکیشن اصلی فیس‎بوک را در سایه قرار دهد.

این یک مسئله جدی است چون اکثریت درآمد فیس‎بوک از تبلیغات از اپلیکیشن اصلی‎اش است نه اینستاگرام، البته حداقل فعلا به این صورت است و The Information حالا گزارش می‎دهد که فیس‎بوک می‎خواد عدد درآمد اینستاگرام را به فیس‎بوک به مراتب نزدیک‎تر کند.

چون اینستاگرام محل‎های محدودی برای قرار دادن تبلیغات دارد، در حال حاضر در بخش استوری‎ها، فید و اکسپلورر، این شرکت همچنین برای افزایش درآمد شدیدا به تجارت تکیه خواهد داشت.

این اپلیکیشن در حال آزمایش امکان خرید داخل اپلیکیشنی بوده است و گفته می‎شود قصد دارد یک اپلیکیشن خرید مستقل راه‎اندازی کند.

گرچه اینستاگرام گفته است که همچنان در روزهای اولیه فراهم‎سازی قابلیت خرید قرار دارد و تنها چند شرکت می‎توانند از قابلیت‎های جدید خرید استفاده کنند.

منبع: mashable.com

مطالب مرتبط

جیمیل برای پیدا کردن راحت‌تر ایمیل‌ها چه تغییری خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

جدیدترین فیلتر واقعیت افزوده اسنپ‌چت چه قابلیتی دارد؟

محمد امین نعمتی

طراحی آیکون‌های ویندوز ۱۰ سرانجام تغییر خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

آیا گوگل روی اپلیکیشن‌هایی که درخواست مجوز موقعیت می‌کنند فشار بیشتری خواهد آورد؟

محمد امین نعمتی

اندروید ۱۱ چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟

محمد امین نعمتی

با تدبیر جدید گوگل اطلاعات گوگل‌ فیت خود را راحت‌تر بررسی کنید

محمد امین نعمتی

۲ دیدگاه

پیام‌رسان جدید اینستاگرام به نام Threads با قابلیت آپدیت خودکار برای دوستان نزدیک - روکیدا جمعه , ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ at ۲۳:۴۵

[…] در ماه می متوقف شد. به نظر می‌رسد که Threads، حاصل تلاش فیسبوک برای ادغام بهترین‌های اینستاگرام و اسنپ‌چت در یک […]

پاسخ
چرا اینستاگرام پیام‌رسان می‌سازد؟ - روکیدا شنبه , ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ at ۱۲:۲۱

[…] گزارش روکیدا، گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که اینستاگرام در حال ساخت یک برنامه پیام‌رسان است که شرایط ارسال […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟