روکیدا
عمومی پیشنهاد سردبیر

ایلان ماسک در فکر بمباران هسته‌ای مریخ است! ناسا می گوید نه!

ایلان ماسک در فکر بمباران هسته‌ای مریخ است! ناسا می گوید نه!

آرزوی بمباران هسته‌ای مریخ هنوز در صدر فهرست بلند آرزوهای علمی تخیلی ایلان ماسک قرار دارد. خوشبختانه یا متأسفانه، این ایده هنوز امکان پذیر نیست.

ولی امکان ناپذیر بودن ایده‌ها ظاهراً همان چیزی است که به ایلان ماسک  انگیزه می‌دهد! دوستان، ظاهراً باید خودمان را آماده بمباران هسته‌ای مریخ کنیم.

حداقل این چیزی است که پیام چند روز پیش ایلان ماسک در توییتر گذاشت به‌وضوح نشان می‌دهد! « بمباران هسته‌ای مریخ!»، همراه با عبارت دیگر «تی‌شرت به‌زودی» که در حساب توییتر ایلان ماسک منتشر شد.

البته این اولین بار نیست که ایلان ماسک ایده بمباران هسته‌ای مریخ خود را مطرح می‌کند. این ایده عجیب ایلان ماسک در واقع پاسخی ساده به چالش گرم کردن و قابل سکونت کردن مریخ است. اولین بار ایلان ماسک در سال ۲۰۱۵ ایده عجیب بمباران هسته‌ای مریخ را مطرح کرد. او گفت برای اینکه مریخ برای انسان قابل سکونت شود، باید مقدار بسیار عظیمی از گازهای گلخانه‌ای در آن جا آزاد شود تا این سیاره سرخ و یخ زده، گرم شود. و سریع‌ترین راه برای آزاد کردن قادر بسیار بالای گازهای گلخانه‌ای چیست؟ انفجار چند بمب هسته‌ای در قطب‌ها!

با این حال تحقیقات علمی ناسا در مورد این ایده، چندان امیدبخش نبوده است. در سال ۲۰۱۸ ناسا در طی بررسی‌ها مشخص کرد که در کره مریخ به‌اندازه کافی گاز گلخانه‌ای وجود ندارد که بتوان آن را گرم کرد! بنابراین باید گفت که با علم و فناوری کنونی، نمی‌توانیم مریخ را قابل سکونت کنیم. حتی با بمباران هسته‌ای!

منبع: cnet

مطالب مرتبط

پنج نکته مهم برای بهینه‌سازی یک سایت تجاری و افزایش فروش آنلاین!

محمد آقاپور

آیا واقعا راهی برای توقف کرونا ویروس وجود دارد؟

محمد امین نعمتی

بین سامورایی و نینجا چه تفاوتی وجود دارد؟

محمد امین نعمتی

آیا بیل گیتس اولین قایق تفریحی با سوخت هیدروژنی را خریده است؟

محمد امین نعمتی

کد مورس به چه شکل کار می کند و چگونه هنوز در عصر دیجیتال زنده است؟

محمد آقاپور

چگونه یک گزارش سفارشی ساده در گوگل آنالیتیک بسازیم؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟