زندگی سلامت و تندرستی

از زالو درمانی تا حلزون درمانی غیراستاندارد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت‌: حلزون درمانی، زالو درمانی و مواردی از این قبیل در آرایشگاه‌ها جرم محسوب می‌شود.

به گزارش روکیدا، مهدی رضایی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، درباره انجام اقداماتی مثل زالو درمانی و حلزون درمانی در آرایشگاه‌ها اظهار کرد: طبق قانون تعزیرات حکومتی در امور بهداشت و درمان دخالت افراد فاقد صلاحیت پزشکی و تخصصی در امر بهداشت و درمان مثل انجام چنین اقداماتی در آرایشگاه‌ها جرم محسوب شده و با متخلفین این حوزه برابر قانون برخورد جدی می‌شود.

وی ادامه داد: انجام هر گونه فعالیت‌ درمانی از جمله حلزون درمانی، زالو درمانی، سوراخ کردن گوش، انجام خدمات لیزر و مواردی از این قبیل در آرایشگاه‌ها ممنوع است و انجام دادن آن‌ها جرم محسوب می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: بدون شک افرادی که چنین خدماتی را در سطح آرایشگاه‌ها ارائه می‌کنند، صلاحیت لازم را برای انجام فعالیت‌های درمانی ندارند پس در صورت مشاهده برابر قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.

رضایی تشریح کرد: انجام غیراستاندارد خدمات ذکر شده می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را برای بیماران به همراه داشته باشد؛ انجام هر گونه خدمات درمانی از جمله روش‌هایی که در طب سنتی به کار گرفته می‌شود نیاز به شرایط تعریف شده‌ای دارد که در آرایشگاه‌ها فراهم نمی‌شود.

وی درباره عوارض احتمالی برای استفاده از این روش‌های درمانی گفت: آلوده بودن حلزون‌هایی که برای ارائه خدمات پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند باعث ایجاد آسیب و عفونت‌های پوستی و ورود آلودگی از طریق چشم، بینی و دهان  شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: زالو درمانی هم شرایط مشابهی دارد؛ زالو‌های مورد استفاده در این روش‌های درمانی باید در شرایط تعریف شده‌ای نگهداری شوند و پرورش پیدا کنند؛ شرکت‌های خاصی مجاز به پرورش زالو تحت شرایط و ضوابط تعیین شده هستند؛ در صورتی که نکات ذکر شده در توزیع و استفاده از زالو‌ها رعایت نشود می‌تواند سر منشا بسیاری از بیماری‌ها و عفونت‌ها باشد.

رضایی یادآوری کرد: تاکنون تعداد زیادی از مراکز غیرمجازی که از این روش درمانی استفاده می‌کردند شناسایی و تعطیل شدند، مردم کشورمان هم نباید به آرایشگاه‌ها و سایر مراکز درمانی بدون مجوز برای انجام چنین اقداماتی اطمینان پیدا کنند.

Related posts

غذاهای بسته‌بندی شده عامل چاقی هستند؟

کیوان

روغن کنجد از پوکی استخوان جلوگیری میکند؟ خواص روغن کنجد چیست؟

کیوان

کاهش رشد گیاهان در گرمای جهانی! امیدی به نجات هست؟

عباس رهامی

گیاهان دارویی با خاصیت تقویت باروری مردان

کیوان

بین عفونت‌های پوستی و فراوانی آهن در بدن ارتباط مستقیم وجود دارد؟

کیوان

ربات‌هایی که ربات هایی مانند خودشان را می سازند!

کیوان

اختلال روانی احتمالی در مبتلایان به سندرم روده تحریک‌پذیر!

کیوان

لنزی که با ۲ بار پلک زدن زوم می‌کند!

کیوان

فواید اعجاب برانگیز آب نمک چیست؟

کیوان

تصویربرداری سه بعدی مغز: راهی برای درمان ام‌اس

کیوان

پیامی از سلول‌های سرطانی: من را نخورید!

کیوان

آیا بز ها احساسات دارند؟ بزها چطور از طریق صدا احساساتشان را بروز می دهند؟

کیوان

نوشیدن روزانه سه تا چهار فنجان قهوه چقدر عمر را طولانی تر می کند؟

hanimn

پماد ایرانی: سلول‌های مرده را از زخم خارج می‌کند

کیوان

گندخونی چیست؟ چطور توسط حسگرها تشخیص داده می‌شود؟

کیوان

برای داشتن پوست و موی زیبا، کارهای ممنوعه کدامند؟

کیوان

خطر فشار خون بالا برای جوانان چیست؟

کیوان

گوگل ادوردز چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

کیوان

Leave a Comment