سامسونگ در گلکسی نوت 10 از چیپست اگزینوس 9825 استفاده می‌کند

در گذشته، سری اس پرچم‎دار سامسونگ و دستگاه نوت این شرکت در یک سال مجهز به چیپست اگزینوس مشابهی عرضه می‎شدند ولی ظاهرا سامسونگ امسال این رویه را تغییر می‎دهد.

این شرکت برای گلکسی نوت 10 خود در حال کار روی یک نسخه بهتر از اگزینوس 9820 است که در اعضای خانواده گلکسی اس 10 استفاده شده بود.

نوت 10 در حال حاضر در نرم‎افزارهای بنچمارک مجهز به اگزینوس 9825 ظاهر شده است ولی بخش چیپ‎سازی سامسونگ حرفی در مورد برنامه‎های جدید خود تا به روز گذشته نزده بود.

اگزینوس 9825

حال اکانت رسمی اگزینوس سامسونگ در توئیتر ویدئویی منتشر کرده است که خبر از یک عرضه یک «پردازنده هوشمند»«سطح بالاتر»«متحول شده» در 16 مرداد ماه می‎دهد.

بدون شک تصادفی نیست که دو عضو خانواده جدید نوت سامسونگ یعنی گلکسی نوت 10 و گلکسی نوت 10 پلاس نیز در همین روز رونمایی خواهند شد. بنابراین اکانت توئیتر اگزینوس سامسونگ بدون انتشار جزئیات در مورد این محصول مرموز به ما گفته است که شایعات صحیح بودند.

امیدواریم چیپست جدید و بهتر اگزینوس 9825 در مقایسه با اسنپ‎دراگون 855 باعث عملکرد بهتر پردازش تصویر دوربین، عملکرد کلی دستگاه و عمر باتری شود. بخواهیم مقایسه کنیم تفاوت عملکرد دو چیپست اگزینوس 9820 و اسنپ‎دراگون 855 در سری اعضای خانواده اس 10 سامسونگ کاملا مشهود است.

اگر بخشی از شایعات درست باشد اگزینوس 9825 جدید بر پایه فناوری 7 نانومتری ساخته شده است در حالی که نسل قبلی آن 8 نانومتری است، قضیه‎ای که به خودی خود اگر تغییر دیگری را مشاهده نکنیم باعث افزایش اندک عمر باتری می‎شود.

در حال حاضر جزئیات دیگری در مورد اگزینوس 9825 وجود ندارد ولی فقط کافی است تا 16 مرداد صبر کنیم.

منبع: gsmarena.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.