با گوگل اسیستنت به پیام‌های واتساپ و تلگرام جواب دهید!

اپلیکیشن گوگل بار دیگر آپدیت شده و این بار، گوگل اسیستنت هم شامل تغییرات نسخه جدید شده است. در به‌روز رسانی جدید  شما می‌توانید از اسیستنت در اپلیکیشن های پیام رسانی دیگر استفاده کنید و از فرمان صوتی آن استفاده کنید. اگر به اپلیکیشن گوگل اجازه دهید به نوتیفیکیشن ها دسترسی داشته باشد، می‌تواند پیام‌هایی که از اپلیکیشن های دیگر ارسال می‌شوند را بخواند. در نتیجه می‌توانید با استفاده از گوگل اسیستنت به پیام‌ها جواب دهید.

البته تا پیش از این، ویژگی خواندن و پاسخ دهی از طریق گوگل اسیستنت در پیام‌های معمولی گوشی در دسترس بود. ولی برای اپلیکیشن های پیام رسانی دیگر مثل واتساپ و … نمی‌شد از گوگل اسیستنت استفاده کرد. در این میان فقط اپلیکیشن اندروید اتو Android Auto بود که از این ویژگی پشتیبانی می‌کرد.

استفاده از ویژگی جدید ساده است. کافی است از اسیستنت بخواهید پیام‌های شما را بخواند. یعنی بگویید «Read My Messages». با گفتن این دستور، به تنظیمات راهنمایی می‌شوید و در آن جا باید اجازه دسترسی به نوتیفیکیشن ها را برای اپلیکیشن گوگل بدهید. با این کار گوگل پیام‌های شما را خواهد خواهند و از شما می‌خواهد به‌صورت صوتی به آن جواب دهید. واتساپ، تلگرام، اسلک (Slack)، گروپ می (GroupMe)، دیسکورد (Discord) و فیسبوک مسنجر همگی از جزو اپلیکیشن های تحت پوشش به‌روز رسانی جدید هستند.

 

منبع: gsmarena.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.