دانش و فناوری

قابلیت های شگفت انگیز نسل هفتم پردازنده های اینتل

قابلیت های شگفت نسل هفتم پردازنده های اینتل

ویدئو های ۴K از امسال در سینماهای خانگی بصورت فراگیر مورد استفاده قرار می گیرند و همه سینماهای خانگی نسل جدید از قابلیت پخش ویدئوهای ۴K پشتیبانی می کنند ، اما در مورد رایانه های شخصی اوضاع مقداری متفاوت است .

اگر رایانه شما از سیستم های نسل جدید بهره می برد و توانایی پخش و دیکود ویدئوهای پیچیده از نظر فنی ۴K را دارد شما جزو دسته ی خوش شانس ها قرار می گیرید اما شانس بهره بردن از باتری لپ تاپ به اندازه مدت زمان قبل از پخش ویدئو ۴K را دیگر نخواهید داشت !

به عبارت دیگر کار با ویدئو های دارای وضوح فوق العاده بالای ۴K پردازنده و به تبع آن باتری لپ تاپ را بسیار درگیر خواهد نمود و به شیوه قابل توجهی شارژدهی باتری لپ تاپ و تبلت را کاهش خواهد داد .

امروز هفتمین نسل از پردازنده های اینتل رونمایی شدند . این پردازنده ها که بسیار مورد انتظار علاقمندان بودند قابلیت پخش بدون دردسر ویدئوهای ۴K را به صورت کامل و درون ساخت پشتیبانی می کنند و در مود مصرف باتری برای نمایش ویدئوهای وضوح بالای ۴K بصورت قابل توجهی بهینه شده اند .

قابلیت های شگفت نسل هفتم پردازنده های اینتل

می خواهید بدانید نسل هفتم پردازنده های اینتل چقدر بهینه و پرقدرت هستند ؟

بنابراین بگذارید اینگونه برای شما توضیح دهیم : مدل جدید پردازنده نسل هفتمی اینتل با نام Core i7-7500U هنگام دیکود و نمایش یک ویدئو وضوح بالای ۴K ، فقط دارای کارایی ۵% و مصرف نیم وات خواهد بود !

این مصرف و میزان فعالیت پردازنده نسل هفتمی اینتل واقعا شگفت انگیز است و نسبت به نسل قبلی خودش یعنی مدل i7-6500U به نسبت ۴۰ تا ۷۰% صرفه جویی در کارایی و فعالیت و ۱.۳ وات صرفه جویی در مصرف برق را نشان می دهد . یعنی صرف برق از ۱.۸ وات به فقط نیم وات کاهش یافته است .

۱ دیدگاه

Avatar
هومن سه شنبه , ۹ شهریور ۱۳۹۵ at ۰۹:۰۲

سپاس بابت انتشار این مطلب

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟