قابلیت های شگفت انگیز نسل هفتم پردازنده های اینتل

ویدئو های ۴K از امسال در سینماهای خانگی بصورت فراگیر مورد استفاده قرار می گیرند و همه سینماهای خانگی نسل جدید از قابلیت پخش ویدئوهای ۴K پشتیبانی می کنند ، اما در مورد رایانه های شخصی اوضاع مقداری متفاوت است .

اگر رایانه شما از سیستم های نسل جدید بهره می برد و توانایی پخش و دیکود ویدئوهای پیچیده از نظر فنی ۴K را دارد شما جزو دسته ی خوش شانس ها قرار می گیرید اما شانس بهره بردن از باتری لپ تاپ به اندازه مدت زمان قبل از پخش ویدئو ۴K را دیگر نخواهید داشت !

به عبارت دیگر کار با ویدئو های دارای وضوح فوق العاده بالای ۴K پردازنده و به تبع آن باتری لپ تاپ را بسیار درگیر خواهد نمود و به شیوه قابل توجهی شارژدهی باتری لپ تاپ و تبلت را کاهش خواهد داد .

امروز هفتمین نسل از پردازنده های اینتل رونمایی شدند . این پردازنده ها که بسیار مورد انتظار علاقمندان بودند قابلیت پخش بدون دردسر ویدئوهای ۴K را به صورت کامل و درون ساخت پشتیبانی می کنند و در مود مصرف باتری برای نمایش ویدئوهای وضوح بالای ۴K بصورت قابل توجهی بهینه شده اند .

قابلیت های شگفت نسل هفتم پردازنده های اینتل

می خواهید بدانید نسل هفتم پردازنده های اینتل چقدر بهینه و پرقدرت هستند ؟

بنابراین بگذارید اینگونه برای شما توضیح دهیم : مدل جدید پردازنده نسل هفتمی اینتل با نام Core i7-7500U هنگام دیکود و نمایش یک ویدئو وضوح بالای ۴K ، فقط دارای کارایی ۵% و مصرف نیم وات خواهد بود !

این مصرف و میزان فعالیت پردازنده نسل هفتمی اینتل واقعا شگفت انگیز است و نسبت به نسل قبلی خودش یعنی مدل i7-6500U به نسبت ۴۰ تا ۷۰% صرفه جویی در کارایی و فعالیت و ۱.۳ وات صرفه جویی در مصرف برق را نشان می دهد . یعنی صرف برق از ۱.۸ وات به فقط نیم وات کاهش یافته است .

1 نظر
  1. هومن می گوید

    سپاس بابت انتشار این مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.