علی رغم وجود تحریم‌ها، فروش گوشی‌های هوآوی بیش از 20 درصد افزایش داشته است!

این کمپانی چینی، امسال حدود 118 میلیون دستگاه تلفن همراه فروخته است.

کمپانی هوآوی ، علی‌رغم مسائل و مشکلات بین‌المللی که اطرافش را فراگرفته‌اند، برای نیمه اول سال 2019 تجارت خود را ثابت نگه داشته است. این کمپانی به رابطه نزدیک با رهبری چین و تولید محصولات نامطمئن که می‌توان برای جاسوسی از آنها استفاده کرد، متهم شده‌است.

هوآوی

آمار و ارقام اخیر هوآوی، نشان می‌دهد که در نیمه اول سال 2019 حدود 118 میلیون دستگاه گوشی هوشمند فروخته‌است؛ یعنی هر سه ماه 59 میلیون دستگاه. درآمد کل حاصل از فروش این تعداد گوشی، 220.8 میلیارد یوان و یا به عبارتی 32 میلیارد دلار است.

تجارت زیرساخت شبکه هوآوی که از آن برای فروش سخت‌افزار به شبکه‌های مخابراتی اصلی استفاده می‌کند نیز، همچنان پربازده باقی مانده‌است. برخلاف اتهاماتی که به هوآوی زده شد مبنی براینکه محصولات آن به طور عمدی نامطمئن ساخته می‌شوند، این کمپانی سود فروش 146.5 میلیارد یوان (32 میلیارد دلار) را تجربه کرد. همچنین رشد تجارت سایر دستگاه‌های خود شامل تبلت، رایانه و گجت‌های پوشیدنی را نیز، اعلام کرد. اما از انتشار جزئیات آنها خودداری کرد.

هوآوی همچنان سال سختی را در پیش رو دارد. چراکه توسط ایالات متحده به منزله تهدیدی برای امنیت ملی تلقی شد و در فهرست سیاه وزارت بازرگانی این کشور قرار گرفت. این کمپانی از بکارگیری تکنولوژی شرکت‌های آمریکایی، منع شده‌است؛ ممنوعیتی که شرکت‌های گوگل، اینتل و کوالکام، با آن موافقت کرده‌اند.

هوآوی
موسس هوآوی، رن ژنگفی

مؤسس هوآوی، رن ژنگفی، تخمین می‌زند که این تحریم در طول دو سال، 30 میلیارد دلار برای کمپانی هزینه خواهد داشت. لیانگ هو، مدیرعامل کمپانی هوآوی، اظهار دارد: «حتی اگر در لیست سیاه آمریکا قرار داشته باشیم، با توجه برنامه‌ریزی اساسی که برای نیم سال اول 2019 انجام دادیم، شاهد رشد کمپانی خواهیم بود. منظورم این نیست که هیچ مشکلی پیش رو نداریم. این مشکلات وجود دارند و می‌توانند سرعت رشد ما را به صورت کوتاه مدت تحت تأثیر قرار دهند».

با توجه به پروژه ساخت اسپیکر هوشمند با گوگل که اکنون کنار گذاشته شده‌است، هوآوی اینک در حال خروج از تحریم است.

 

منبع: www.engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.