اپل مهندس ارشد بخش طراحی داخلی خودروهای تسلا را استخدام کرد

هیچ‎کس به جز مدیران خود شرکت اپل نمی‎داند اهالی کوپرتینو چه نقشه‎ای برای ماشین‎های خودران خود کشیده‎اند، ولی ظاهرا این شرکت قصد دارد با استخدام افراد شایسته با قدرت وارد این بازار شود.

اپل در راستای اهداف خود برای چنین محصولی یک فرد مهم دیگر را از رقبای بالقوه خود ربود. این شرکت استیو مک‎مانوس، معاون رییس بخش مهندسی تسلا را استخدام کرد.

مک‎مانوس

مک‎مانوس مسئول مهندسی بخش داخلی خودروهای تسلا بوده است و همچنین با شرکت‎های مهم دیگری در صنعت خودروسازی مانند استون مارتین، جاگوار، بنتلی و لندرور همکاری کرده است. او در حال حاضر در اپل نقش یک سرپرست ارشد را دارد.

مطالب مرتبط

چندین سال است شایعات اشاره می‎کنند اپل به عنوان بخشی از پروژه خودروی برقی خود به اسم پروژه تیتان در حال کار روی یک خودروی خودران است. این شرکت اخیرا در حوزه خودروسازی فعال بوده است و ماه گذشته استارتاپ فعال در زمینه خودروهای خودران به اسم drive.ai را خرید.

استخدام مک‎مانوس می‎تواند نشان دهد اپل قصد دارد در آینده خودروی خود را طراحی کند یا می‎خواهد از مهارت‎های طراحی او در سایر محصولات خود استفاده کند.

با آن که اغلب اوقات بین دو شرکت اپل و تسلا تبادل مهندسان انجام می‎شود، استخدام یک فرد در سطح ارشد تحلیل‎گران را به این فکر انداخته است که شاید این دو شرکت قصد همکاری روی یک پروژه مشترک را دارند.

سال گذشته نیز Michael Schwekutsch رئیس سابق بخش انتقال قدرت الکتریکی و داگ فیلد معاون رئیس ارشد سابق بخش مهندسی شرکت تسلا به اپل رفته بودند.

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.