زمان مورد نیاز برای خواندن این نوشته: 6 دقیقه.

رنجرور ولار 2018، خودرویی جمع و جور و زیبا؛ دارای تمام فاکتورهایی که برای یک خوروی لوکس لازم است.

کراس اوورهای کوچک تعدادشان زیاد نیست. پورشه ماکان یکی از بهترین آن‌ها است. مرسدس بنز GLC در میان آن‌ها لوکس‌ترین انتخاب است. آئودی Q5 در بحث فروش بی‌رقیب است. رنجرور ولار، محصول لندرور، شاید زیباترین انتخاب در این بین باشد. در این خودرو شاهد امضای رنجرور در بخش طراحی هستیم. دو نمایشگر لمسی درون کابین، دکمه‌های فیزیکی را به حد اقل رسانده‌اند. در مدل پایه، رانندگی با 4 چرخ و موتور 4 سیلندر توربوشارژ در اختیار شما است، اما در صورت نیاز می‌توانید مدل چهار سیلندر دیزلی و یا سوپرشارژ V6 را هم انتخاب کنید.

نکات مثبت این خودرو عبارتند از طراحی زیبا، استفاده خوب از بخش بار و کیفیت بالای مواد مصرفی در طراحی کابین. از نقاط ضعف این خودرو هم می‌توان به زمان‌بر بودن عادت کردن به نمایشگر لمسی آن، انتقال نیروی نه‌چندان ایده‌آل و قیمت بالای برخی از مدل‌های آن اشاره کرد. مجموعا می‌توان نتیجه گرفت که این رنجرور یک کراس اوور لوکس و جمع و جور است.

در رنجرور ولار مدل 2018 چه چیزهایی اضافه شده؟

ولار 2018 کاملا جدید است. لندرور ولار را برای پر کردن خلاء میان Evoque و رنجرور اسپرت 2018 ساخته است. موتور این خودرو مشابه جگوار F-Pace است و می‌توان آن را در دسته خودروهای لوکس بزرگ قرار داد. این خودرو فضای مناسبی هم در اختیار خریدار قرار می‌دهد؛ اما نه آن‌قدر که شما را متحیر کند.

لندرور رنجرور ولار 2018

آپشن‌های رنجرور Velar 2018

رنجرور ولار (Velar 2018) با آپشن‌های متفاوتی قابل خرید است. لندرور این امکان را به خریدار داده است که موتورهای مختلف و آپشن‌های مختلف را انتخاب کند و محدودیتی از این لحاظ وجود ندارد. با این وجود، هر کدام از مدل‌های انتخابی نام مخصوص به خود را خواهد داشت. برای مثال، مدل P250 نشان می‌دهد که این خودرو حدود 250 اسب بخار (یا دقیق‌تر بگوییم: 247 اسب بخار) قدرت دارد و حرف P نشان از این دارد که سوخت آن Petrol (بنزین) است. مدل D180 یعنی این خودرو با سوخت دیزل کار می‌کند و 180 اسب بخار قدرت دارد. قوی‌ترین نمونه این خودرو هم مدل V6 P380 است که از بنزین تغذیه می‌کند و 380 اسب بخار قدرت دارد.

تمام این نام‌ها می‌توانند بسته به آپشن و امکانات مورد نظر شما، یکی از پسوندهای S, SE و یا HSE را داشته باشند. البته مدل P250 می‌تواند بدون پسوند و آپشن باشد. ما برای این بررسی، مدل P250 SE را انتخاب کردیم. این ترکیب در میان مدل‌های مختلف این خودرو، یک میان‌رده به حساب می‌آید و به نظر ما نسبت به قیمتش، ارزش خرید بالاتری نسبت به سایر مدل‌ها دارد. از مشخصات این مدل می‌توان به این موارد اشاره کرد:

چرخ‌های 20 اینچی

تودوزی چرم

17 اسپیکر برند Meridian با 825 وات توان خروجی

سامانه ناوبری

بالابر قدرتمند برای بخش کارگو

موتور و سیستم انتقال قدرت

عملکرد این خودرو در این بخش فوق‌العاده نیست. سه مدل موتور برای ولار 2018 در نظر گرفته شده و هر سه آن‌ها نقص‌هایی دارند. موتور پایه 2.0 لیتری است و 247 اسب بخار قدرت دارد. این موتور 4 سیلندر نیروی کافی ایجاد می‌کند، اما برای جابجا کردن بدنه سنگین ولار با مشکلاتی رو به رو است.

لندرور رنجرور ولار 2018

موتور 180 اسب بخاری دیزلی با آرامش کمتری این کار را انجام می‌دهد و فشاری بر روی موتور احساس نمی‌کنید؛ اما صدای موتور به طرز غیر قابل تحملی به کابین نفوذ می‌کند. مدل سوپرشارژ 3.0 لیتری با موتور 6 سیلندر V شکل هم با این که بسیار قدرتمند است، اما مصرف سوخت خیلی بالایی دارد و مثل مدل دیزلی صدای زیادی از موتور به کابین منتقل می‌شود. مسئله دیگر وزن زیاد این خودرو در تمام مدل‌ها است. به همین دلیل، حتی مدل V-6 آن هم در آزمون شتاب ضعیف‌تر از سایر مدل‌های هم‌رده عمل می‌کند.

مصرف سوخت

به علت بدنه بزرگ و وزن زیاد، موتور 4 سیلندری این خودرو مصرف سوخت چندان پایینی ندارد. موتور دیزلی رنجرور ولار 2018 با هر گالن سوخت می‌تواند حدود 28 مایل مسافت را طی کند. این در حالی است که با موتور V-6 بنزینی، به ازای هر گالن سوخت، 23 مایل طی می‌شود. هرچند این مقدار چندان خوب نیست، اما نشان می‌دهد این خودرو از لحاظ مصرف سوخت عملکردی مشابه پورشه ماکان دارد.

عملکرد و سواری

لندرور در ارتباط با سواری این خودرو هیچ ادعای خاصی ندارد. همان طور که گفته بودیم، رنجرور ولار 2018 یک خودروی لوکس است و قرار نیست عملکردی مثل خودروهای آف‌رود داشته باشد. حرکت این خودرو در جاده بسیار نرم، راحت و ساکت است؛ درست مثل جگوار F-Pace.

لندرور رنجرور ولار 2018

شتاب رنجرور ولار 2018

ما برای آزمون شتاب، تنها مدل شش سیلندر این خودرو را مورد آزمایش قرار دادیم که قوی‌ترین مدل آن است. اما حتی با توجه به این امر هم رنجرور ولار نسبت به سایر خودروهای شش سیلندری هم‌رده خود شتاب دلچسبی ندارد. دلیل این امر هم کاملا مشخص است: بدنه ولار از رقبای خود خیلی سنگین‌تر است. قدرت عموزاده‌های این خودرو در برند جگوار بیشتر است و ما از آن‌ها کاملا راضی هستیم؛ اما چه این خودرور و چه مدل‌های دیزلی و چهار سیلندر آن نتوانستند در آزمون شتاب ما را تحت تاثیر قرار دهند. نکته مثبت این آزمون را هم می‌توان عملکرد محکم و بدون نقص جعبه دنده هشت سرعته آن دانست.

هدایت‌پذیری و هندلینگ

در بخش هندلینگ هم نمی‌توان عملکرد این خودرو را در حد عملکرد خودروهای اسپرت دانست. کمک‌فنرها به خوبی خودرو را در شرایط متعادل نگه می‌دارند و احساس استحکام را به راننده و سرنشینان منتقل می‌کنند. تمامی مدل‌ها دارای پمپ تغییر ارتفاع هستند که به راننده اجازه می‌دهد بر اساس نوع جاده، ارتفاه ولار را تغییر دهد و رانندگی بهتری را تجربه کند.

ترمز

برای آزمون ترمز، ما خودرو را به سرعت 70 مایل بر ساعت رساندیم و با اندازه‌گیری مسافت طی شده تا توقف کامل خودرو، به این نتیجه رسیدیم که عملکرد ولار 2018 در مبحث ترمز هم تحت تاثیر وزن بالای خودرو، نسبت به رقبایش بسیار ضعیف است. مرسدس بنز GLC40 تنها به 154 متر نیاز داشت تا کاملا متوقف شود، در حالی که این مقدار برای ولار برابر با 175 متر بود.

فضای داخلی

بدون شک رنجرور ولار 2018 دارای یکی از بهترین و زیباترین کابین‌هایی است که در خودروهای این کلاس تا به حال دیده‌ایم. اما راحتی مسافران و راننده در این خودرو، بستگی شدیدی به هماهنگی آن‌ها با استفاده از نمایشگرهای لمسی دارد. داشبورد ولار 2018 دارای دو نمایشگر لمسی است که در نگاه اول ممکن است با ذائقه خیلی از افراد هماهنگ نباشد. تقریبا همه چیز در این خودرو به صورت دیجیتالی تنظیم می‌شود و دکمه‌ها و اهرم‌های فیزیکی کمی در آن به چشم می‌خورد.

لندرور رنجرور ولار 2018

فضای داخلی کابین رنجرور ولار 2018

شکی در این نیست که داشتن انبوه امکانات اگر باعث شود که فضای کمی در اختیار مسافران قرار بگیرد، هیچ دردی از مسافر دوا نمی‌کند و تجربه خوبی به او ارائه نمی‌دهد. ولار نسبت به سایر رنجرورها چندان جادار نیست؛ اما هر چه که باشد، رنجرور است. رنجرور بودن فی‌النفسه به این معنا است که شما فضای کافی برای راحت نشستن دارید. پس نگران این بخش نباشید.

امکانات داخل کابین

از معماری مدرن خوشتان می‌آید؟ پس احتمالا عاشق طراحی ساده و زیبای ولار 2018 خواهید شد. کیفیت متریال مورد استفاده در کابین این خودرو واقعا بالا است. خریدار برای انتخاب این متریال دست بازی دارد و تمام گزینه‌های عرضه شده توسط لندرور جذاب و با کیفیت هستند. در طراحی فضای داخلی این خودرو به جزئیات اهمیت زیادی داده شده است تا هم زیبایی و هم راحتی را برای مسافران به ارمغان بیاورد. در بخش امکانات داخلی، بیشتر از هر چیزی، نمایشگرهای لمسی این خودرو هستند که به چشم می‌آیند. اگر با فناوری میانه خوبی داشته باشید، عاشق آن‌ها خواهید شد.

لندرور رنجرور ولار 2018

میزان صدای نفوذی به کابین

ماشین‌های مدرن در بخش عایق‌بندی عملکردی فوق‌العاده دارند و اکثر آن‌ها بخش اعظم صدای ورودی به کابین را دفع می‌کنند؛ اما هنور هیچ خودرویی موفق نشده تمام صدای ورودی به کابین را حذف کند. صدای عبور باد از کنار بدنه خودرو، صدای اصطکاک تایر با آسفالت و صدای موتور مهم‌ترین صداهایی هستند که همچنان مجبور به تحمل آن‌ها هستیم. برای سنجش صدای ورودی به کابین، ما از یکی از پیشرفته‌ترین صداسنج‌های دنیا بهره گرفتیم و آن را در ارتفاع سر راننده فرضی قرار دادیم. سرعت که به 70 مایل بر ساعت رسید، ما به مدت 15 ثانیه صدای ورودی را ضبط کردیم. با انجام این آزمون ما متوجه شدیم که صداهای ورودی به کابین بسیار کم و در حد 67 دسی‌بل است. این مقدار کاملا رضایت‌بخش است و می‌توان آن را جزو نقاط قوت این خودرو دانست.

میدان دید و نقاط کور

در رنجرور ولار 2018 راننده 151 درجه میدان دید در جلو و 113 درجه میدان دید از عقب دارد. این امر نشان می‌دهد که نقاط کور راننده بسیار ناچیز است و طراحی این خودرو از این منظر هم قابل قبول است.

امکانات مربوط به سرگرمی و اطلاعات رنجرور ولار 2018

گزینه‌های موجود روی تمام مدل‌های رنجرور ولار 2018 عبارتند از: ورودی AUX، بلوتوث، تلفن بلوتوثی، درگاه USB و پشتیبانی از فرمان صوتی

گزینه‌های اختیاری نیز عبارتند از: اینترنت پر سرعت 4G LTE، فرستنده Wi-Fi موبایل، مسیریاب، اطلاعات زنده هواشناسی و اطلاعات زنده ترافیک

تمام مدل‌های ولار 2018 فاقد نرم‌افزارهای Android Auto و Apple CarPlay هستند.

داخل کابین ولار 2018 سه درگاه برای شارژ لوازم برقی و 2 درگاه USB قرار داده شده است.

داشتن دو نمایشگر هرچند این خودرو را بسیار پیشرو جلوه می‌دهد، اما سرعت پایین این نمایشگرها به لمس، نشان از قدرت پایین پردازشی آن نسبت به سایر خودروهای این کلاس است.

فضای باربری و کارگو

صندلی‌های عقب ولار 2018 می‌توانند به صورت 40/20/40 حذف شوند. جدا از این که صندلی‌ها قابل تا شدن هستند، فضای عقب در حالت چهار مسافره هم بسیار زیاد است. از منظر عددی، در حالت با صندلی عقب، این خودرو 34 فوت مکعب فضا در اختیار شما قرار می‌دهد و پس از حذف صندلی‌ها، این مقدار به 70 فوت مکعب می‌رسد. برای درک این مقدار، آن را با 18 فوت مکعب با صندلی و 53 فوت مکعب بدون صندلی در پورشه ماکان مقایسه کنید.

لندرور رنجرور ولار 2018

بدنه رنجرور ولار 2018

ارتفاع رنجرور ولار 2018 برابر با 65.2 اینچ است. عرض این خودرو بدون احتساب آینه‌ها به 76 اینچ می‌رسد و طول آن هم 189.1 اینچ است. فاصله پایین‌ترین نقطه بدنه تا زمین هم معادل 8.4 اینچ است. این خودرو دارای سانروف است و مدل پایه آن بر روی چرخ‌های 18 اینچی سوار است.

امنیت رنجرور ولار 2018

رنجرور بر روی ولار از آخرین امکانات امنیتی بهره برده است. در این بین، می‌توان به ترمز اضطراری خودکار، سیستم پایش نقاط کور، سیستم حفظ مسیر و کروز کنترل تطبیقی اشاره کرد. این خودرو با 8 کیسه هوا عرضه شده و قابلیت نصب سه صندلی کودک در صندلی عقب هم وجود دارد. برای رانندگان مبتدی، ولار 2018 سه سنسور ویژه پارکینگ نیز تدارک دیده است که دو تا از آن‌ها به صورت پایه و یکی از آن‌ها به صورت آپشن در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

لندرور رنجرور ولار 2018

نظر شما در ارتباط با رنجرور ولار 2018 چیست؟ با روکیدا در میان بگذارید.

بررسی کامل رنجرور ولار ۲۰۱۸ : هیولای انگلیسی آرام و لوکس
شما چه امتیازی می‌دهید ؟

یک دیدگاه

دیدگاه شما چیست ؟

Please enter your comment!
Please enter your name here