Android Auto به‎روزرسانی شد؛ لانچر جدید، ادامه خودکار پخش موسیقی و نوتیفیکیشن‎های از دسته رفته

امروز، گوگل پستی در وبلاگ رسمی خود منتشر کرد تا خبر از تغییرات جدید سیستم عامل خودرو Android Auto دهد.

به عنوان شروع، اپلیکیشن لانچر آن به‎روزرسانی شده است تا ظاهر ساده‎تری پیدا کند و در یک نگاه اپلیکیشن‎های بیشتری را نشان دهد. در ردیف بالای آن اپلیکیشن‎هایی که بیشتر از همه استفاده شدند قرار می‎گیرند. علاوه بر این، نشان‏های جدید Google Assistant بدون این که کاربر بخواهد چشم خود را از جاده بردارد اطلاعاتی مانند تقویم یا اخبار را در اختیار او می‎گذارند.

Android Auto به‎روزرسانی شد Android Auto به‎روزرسانی شد

حالا دستگاه کاربر زمانی که به Android Auto وصل شود به صورت خودکار می‏تواند پخش هر آهنگ یا پادکستی که قبلا اجرا شده است را ادامه دهد. این اپلیکیشن باید با Android Auto سازگار باشد.

اگر قبلا مقصد خود را در اپلیکیشن گوگل مشخص کرده باشید، حالا اپلیکیشن گوگل مپس اطلاعات را خودکار تکمیل می‎کند و به محض اتصال دستگاه‎تان مسیریابی شروع خواهد شد.

Android Auto به‎روزرسانی شد Android Auto به‎روزرسانی شد

به دنبال این به‎روزرسانی یک نوار مسیریابی جدید در مقایسه با گذشته اطلاعات بیشتری در اختیار کاربر می‎گذارد. علاوه بر این، هنگام هدایت مسیر به کمک این نوار می‎توانید روی موسیقی در حال پخش کنترل داشته باشید. عکس آن نیز صادق است، یعنی زمان شنیدن موسیقی در نوار ناوبری جدید به اطلاعات مسیریابی دسترسی خواهید داشت.

اپلیکیشن Android Auto حالا یک دکمه اختصاصی برای بررسی نوتیفیکیشن‏های از دست رفته دارد. کاربر توسط آن می‎تواند پیام‎های از دست رفته را پخش کند، به پیام‎ها از طریق صدا پاسخ دهد یا با تماس‎های از دست رفته مجددا تماس بگیرد.

در پایان، رابط کاربری جدید Android Auto برای نمایشگرهای عریض‎تر بهینه‎تر شده است و اندازه آن تغییر می‎کند. در حال حاضر، نمایشگرهایی که از حد استاندارد عریض‎تر هستند فضای استفاده نشده زیادی در رابط کاربری دارند. این به‎روزرسانی از این فضا بهتر استفاده کرده و دید کلی را بهتر می‎کند.

این به‎روزرسانی در ابتدا در اختیار خودروهایی قرار می‎گیرد که نمایشگر مجهز به سیستم عامل Android Auto دارند. نسخه گوشی‎های هوشمند Android Auto این تغییرات را دریافت نخواهد کرد.

منبع: gsmarena.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.