نتایج یک بررسی جدید به خوبی نشان می‌دهد مبتلایان به بیماری آرتریت در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و در نهایت مرگ در اثر ابتلا به آنها هستند.

به گزارش روکیدا، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مبتلایان به آرتریت یا همان التهاب مفصل در معرض مرگ در اثر بیماری‌های قلبی هستند.

این بررسی که توسط محققان انگلیسی صورت گرفته بیانگر آن است، هرچه میزان ابتلای فرد به بیماری التهاب مفصل شدیدتر باشد، مرگ در اثر ناراحتی‌های قلبی وی را بیشتر تهدید می‌کند.

محققان باور دارند آنهایی که به این بیماری مبتلا هستند، به دلیل درد نمی‌توانند ورزش کنند و نداشتن تحرک فیزیکی آنها را در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی و نهایتا مرگ قرار می‌دهد.

محققان دانشگاه لندن می‌گویند: اگرچه برای بیماران مبتلا به آرتریت ورزش‌های استقامتی سبک، فیزیوتراپی و رژیم غذایی غنی از کلسیم تجویز می‌شود تا آنها بخشی از مراحل درمان را طی کنند، اما واقعیت این است که ورزش برای این دسته از افراد مقدور نیست.

دانشمندان در این پژوهش ۴۶۹ هزار نفر را به مدت یک دهه از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ تحت بررسی قرار دادند و در نهایت دریافتند، خطر مرگ زودرس این دسته از افراد ۱۶ درصد بالاتر از جمعیت عمومی است.

محقق ارشد این مطالعه می‌گوید: «درد اجازه ورزش نمی‌دهد؛ بنابراین، خطر افزایش وزن وجود دارد که ما می‌دانیم همین موضوع منجر به بیماری‌های ثانویه، از جمله بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود».

4 نظرات

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید