روکیدا
دانش و فناوری نرم افزار و اپلیکیشن پیشنهاد سردبیر

گوگل، جستجو بر پایۀ AMP را برای تصاویر خود بکار می‌گیرد!

کمپانی گوگل قصد دارد تا جستجوی محتوا از طریق تصاویر گوگل را برای کاربران، آسان‌تر سازد. بدین منظور، ساخت سوایپ بر پایۀ AMP  برای دیدن ویژگی‌های مورد نظر، در دستور کار قرار دارد. هنگامی که عکسی را انتخاب می‌کنید، پیش‌نمایشی از هدر وب‌سایت را در پایین صفحه خواهید دید. حال می‌توانید به گردش در تصاویر گوگل ادامه داده و یا می‌توانید پیش‌نمایش سایت را سوایپ کرده و به نسخه AMP وب‌سایت مورد نظر، دسترسی داشته باشید.

همانطور که به خاطر دارید، این تکنولوژی در گوگل آی/او (Google I/O) به نمایش گذاشته شده بود. هدف از ایجاد آن، افزایش سرعت جستجوی تصاویر گوگل برای محتوای مورد نظر شما می‌باشد. مسلماً، شما به بارگذاری صفحات اضافی که موجب کاهش سرعت دستگاهتان می‌شود، نیازی ندارید.

بارگذاری سریع Accelerated Mobile Pages) AMP) برای صاحبان سایت‌ها، همواره محبوب نبود. اما گوگل وعده داد هنگامی که یک کاربر برای رفتن به سایت آنها، تصویر را سوایپ می‌کند، به آمار بازدید سایت افزوده خواهد شد. سرعت و سهولت سوایپ کردن برای دیدن محتوا، به طور کلی آمار بازدید سایت‌ها را بالا خواهد برد. به علاوه، در هفته‌های پیش رو، این کمپانی ابزاری را برای صاحبان وب‌سایت منتشر خواهد کرد که به آنان این امکان را می‌دهد تا ترافیک سایت را از AMP در تصاویر گوگل، مشاهده کنند. البته صاحبان وب‌سایت برای عملی شدن هر یک از این کارها، باید از AMP حمایت کنند.

 

منبع: www.engadget.com

مطالب مرتبط

پنج نکته مهم برای بهینه‌سازی یک سایت تجاری و افزایش فروش آنلاین!

محمد آقاپور

آیا واقعا راهی برای توقف کرونا ویروس وجود دارد؟

محمد امین نعمتی

هوش مصنوعی موفق به کشف آنتی‌بیوتیک شده است؟

محمد امین نعمتی

آلفابت برنامه ساخت بادبادک‌های تولید انرژی را کنار گذاشت

محمد امین نعمتی

جیمیل برای پیدا کردن راحت‌تر ایمیل‌ها چه تغییری خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

جدیدترین فیلتر واقعیت افزوده اسنپ‌چت چه قابلیتی دارد؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟