اپلیکیشن مستقل کورتانا در اختیار کاربران طرح ویندوز اینسایدر قرار گرفت

مایکروسافت طی چند ماه گذشته قصد جداسازی کورتانا را از ویندوز 10 داشته است. ابتدا، این شرکت دستیار مجازی خود را از قابلیت جستجو ویندوز 10 جدا کرد. سپس، یک نسخه بتا از اپلیکیشن مستقل کورتانا در ویندوز استور گذاشته شد.

حالا، اهالی ردموند تصمیم گرفتند نسخه جدید بتا کورتانا در ویندوز را در اختیار کاربران طرح مخصوص آزمایش ویندوز 10 یعنی ویندوز ایسنایدر (Windows Insider) قرار دهند.

اپلیکیشن مستقل کورتانا

کاربران طرح اینسایدر که جزو حلقه سریع (Fast Ring) محسوب می‎شوند به عنوان بخشی از بیلد پیش نمایش 18945 ویندوز 10 اینسایدر می‎توانند با قابلیت‎های جدید آن آشنا شوند.

دستیار به‎روزرسانی شده ویندوز از تم‎های تاریک و روشن در ویندوز پشتیبانی می‎کند. همچنین صفحه نمایش Hey Cortana کوچک‎تر شده است تا مزاحمت کمتری برای کاربر به وجود آورد. مایکروسافت همچنین مدل‎های زبان و صحبت کورتانا را به‎روزرسانی کرده است تا پردازش صحبت و پیام‎دهی با این دستیار صوتی بهتر شود.

تمامی قابلیت‎های قبلی کورتانا به این نسخه بتا اضافه نشده‎اند، ولی مایکروسافت گفته است می‎خواهد به مرور زمان آن‎ها را اضافه کند.

این به‎روزرسانی‎ها چند روز پس از این انجام شد که مایکروسافت اعلام کرد ظاهر صفحه هوم کنسول ایکس‎باکس وان خود و نحوه کنترل این کنسول از طریق کورتانا را تغییر می‎دهد.

اپلیکیشن مستقل کورتانا

کاربران معمولی ویندوز 10 از پاییز امسال قادر به استفاده از این تغییرات هستند. سایت خبری The Verge می‎گوید برای استفاده از یک اپلیکیشن مستقل کورتانا باید تا نیمه اول سال 2020 صبر کنیم.

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.