Home Screen کنسول بازی ایکس باکس وان در به‌روز رسانی جدید تغییر خواهد کرد!

نحوه فرمان‌های صوتی و کرتانا (Cortana) نیز، دستخوش تغییر خواهد شد.

مایکروسافت، در حال انجام آزمایشاتی برای تغییر ظاهر Home Screen و همچنین، نحوه کنترل کنسول ایکس باکس وان با کرتانا (Cortana) می‌باشد. در چند روز آینده، این به‌روز رسانی‌ها در دسترس اینسایدرهای ایکس‌باکس (Xbox Insiders) قرار خواهند گرفت.

ایکس باکس وان

کار کردن با بخش Home این کنسول، به لطف رابط کاربری ساده و جدید آن، سریعتر خواهد شد. در این رابط کاربری، دکمه Twists از بالای صفحه حذف شده‌است. در عوض، دکمه‌های جداگانه‌ای قرار داده شده‌اند که می‌توانید از طریق آن‌ها، بازی‌ها و سایر خدمات مایکروسافت، از جمله Game Pass، Mixer، Xbox Community و Microsoft Store را اجرا کنید. همچنین، عناوین بازی‌هایی که اخیراً بازی کرده‌اید، کمی برجسته‌تر خواهند شد. این هفته، اینسایدرهای حلقه Alpha و Alpha Skip Ahead می‌توانند به این تغییرات دسترسی داشته باشند.

همچنین، کمپانی مایکروسافت قصد دارد تا نحوه انجام فرمان‌های صوتی در ایکس باکس را، از مدل مبتنی بر کنسول، به مدل ابری تغییر دهد. یکی از معایب این کار، این است که دیگر قادر نخواهید بود از طریق هدست از کرتانا استفاده کنید. برای انجام فرمان‌های صوتی، باید از Xbox Skill در اپلیکیشن Cortana که برای اندروید، iOS و ویندوز موجود است، استفاده کنید. همچنین می‌توانید از اسپیکرهای Harmon Kardon Invoke نیز بهره ببرید.

این تغییرات، در ابتدا برای اینسایدرهای حلقه Alpha و Alpha Skip Ahead در دسترس قرار گرفته و سپس در پاییز، در اختیار عموم کاربران قرار خواهد گرفت. مایکروسافت اعلام کرد که صفحه کلید مجازی ایکس باکس وان ، موقتاً در این به‌روز رسانی غیرفعال خواهد بود و توسعه‌دهندگان، در تلاش برای برطرف کردن این مشکل هستند.

 

منبع: www.engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.