سیری اپل چیست؟ آشنایی با دستیار صوتی مجازی اپل در گوشی های آیفون و سایر محصولات Siri

اخیرا تصاویری از محیط نرم‌افزاری قابلیت Ambient Mode منتشر شده که اطلاعات جدیدی از این قابلیت دستیار صوتی گوگل به ما منتقل می‌کند.

به گزارش روکیدا، اوایل ماه جاری، خبرهایی در فضای مجازی منتشر شد که به ما از وجود کدهایی در نسخه بتای نرم‌افزار گوگل اطلاع می‌دادند. گفته می‌شد این کدهای پیدا شده برای قابلیتی جدید به نام Ambient Modeدر دستیار صوتی گوگل هستند. امروز اسکرین شات‌هایی از این حالت جدید منتشر شده که در آن فعال سازی نسخه ۱۰.۲۴ همان نرم‌افزار به ما نشان داده می‌شود.

اسکرین شات‌های منتشر شده از Ambient Mode

پیش از همه، اسکرین شات اولی زمان و نماد آب و هوا (خورشید، باران، ابر و غیره) را در سمت چپ صفحه نمایش نشان می‌دهد. در ردیف بعدی یک جمله خوش آمد گویی که بر اساس زمان تنظیم می‌شود (صبح بخیر، عصر بخیر، شب بخیر) وجود دارد. در زیر صفحه نمایش شما آیکون دستیار صوتی گوگل را مشاهده می‌کنید. ضربه زدن روی آن به شما پیامی را نشان می‌دهد. جمله «سلام، چطور می‌توانم به شما کمک کنم؟» ترجمه متن این پیام است که به کاربر اجازه می‌دهد از دستیار خود انجام عملیات مختلف را درخواست کند.

ضربه زدن روی ساعت موجود در این بخش صفحه، رابط کاربری همیشه روشنی را بالا می‌آورد که هنگام شارژ شدن گوشی‌های پیکسل، در زمان استفاده از استندهای مخصوص، دیده می‌شود. همچنین یک رابط کاربری دوم نیز وجود دارد که به نظر می‌رسد بخشی از حالت Ambient باشد. این صفحه به شما میانبری‌های برای دستیار صوتی گوگل نشان می‌دهد که با آن چه در بخش “کمک کننده دیجیتال” مشاهده می‌کنید یکسان هستند.

در بالای صفحه یک نشان‌دهنده دما بزرگ دیده می‌شود. اگر بخواهیم بر اساس اسکرین شات‌های منتشر شده قضاوت کنیم میان‌برهایی نیز برای به دست آوردن مسافت بین دو لوکیشن در گوگل مپ نیز در این بخش وجود دارد. علاوه بر آن میان‌برهایی برای تماس تلفنی، یادآوری‌ها و هشدارها نیز تعبیه شده‌اند. موضوع هر یادآوری می‌تواند بسته به زمان روز و مکان فعلی کاربر تغییر کند. علاوه بر این، به نظر می‌رسد ویجت‌های ظاهر می‌شوند که کاربران از طریق آن‌ها می‌توانند پخش رسانه از صفحه را کنترل کنند. از آنجا که گوگل هنوز در حال توسعه این ویژگی است، از متن سیاه در یک پس زمینه سیاه استفاده کرده که خواندن را سخت می‌کند.

لازم به ذکر است که کاربران پیکسل باید صبر کنند تا گوگل به صورت رسمی تغییرات دستیار هوشمند خود و Ambient Mode را معرفی کنند تا بتوانیم بفهمیم دقیقا چه توانایی‌هایی به آن اضافه شده است. هم اکنون برخی از میانبرهایی که در حالت Ambient وجود دارند را می‌توانید در صفحه گوگل اسیستنت مشاهده کنید.

1 نظر

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید