چگونه دستیار گوگل را غیرفعال کنیم؟

دستیار گوگل

خیلی از کاربران اندروید از چگونگی غیرفعال کردن دستیار گوگل (Google Assistant) اطلاع ندارند.

ممکن است به تازگی یک گوشی جدید و پیشرفته خریده باشید اما تصادفاً دستیار هوشمند آن را فعال کنید. ممکن است این دستیار هوشمند وقتی در حال انجام یک گفتگوی مهم هستید فعال شود یا به صحبت‌هایی که در تلویزیون یا تبلیغات شنیده می‌شود، پاسخ بدهد.

با اینکه دستیار گوگل قابلیت‌های مفید زیادی دارد اما فعال شدن آن در مواقع نامناسب می‌تواند آزار دهنده باشد. برای رفع این مشکل با ما در این مطلب همراه باشید تا نحوه غیرفعال کردن دستیار گوگل در گوشی یا تبلت‌های اندرویدی، اسپیکرها و تجهیزات خانه هوشمند را یاد بگیرید.

چگونه دستیار گوگل را در گوشی‌های اندروید غیرفعال کنیم؟

  1. تب گوگل را در گوشی اندروید باز کنید. روی آیکن پروفایل خودتان در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه زده و گزینه Settings را انتخاب کنید.

اگر این گزینه را مشاهده نمی‌کنید، روی دکمه More در گوشه صفحه ضربه زده و Settings را از آنجا انتخاب کنید.

تنظیمات دستیار گوگل

  1. در منوی تنظیمات، روی گزینه Google Assistant ضربه بزنید که حدوداً در وسط لیست قرار دارد.

دستیار گوگل

  1. در بعضی از گوشی‌های اندروید در این مرحله می‌توان به راحتی و با قرار دادن گزینه مربوط به دستیار هوشمند در حالت disable، آن را غیرفعال کرد.

دستیار گوگل

  1. اگر این گزینه را مشاهده نمی‌کنید، صفحه را پایین بکشید تا گزینه Assistant devices (یا در بعضی از گوشی‌ها فقط Devices) را مشاهده کنید، سپس روی Phone ضربه زده و در اینجا دستیار گوگل را غیرفعال کنید.

امکانات دستیار گوگل

  1. در بعضی از گوشی‌های اندرویدی مثل جدیدترین مدل‌های موتورولا، دستیار گوگل در میان افزار دستگاه تعبیه شده یعنی نمی‌توان با استفاده از روش‌های بالا آن را غیرفعال کرد.

اگر گزینه ذکر شده در مراحل سه و چهار را مشاهده نمی‌کنید، به بخش All Settings از صفحه تنظیمات دستیار گوگل بروید. روی General ضربه زده و دستیار گوگل را در اینجا غیرفعال کنید.

برای تأیید غیرفعال کردن این قابلیت، روی Turn Off ضربه بزنید.

تنطیمات دستیار گوگل

چگونه دستیار گوگل را در اسپیکرهای گوگل هوم غیرفعال کنیم؟

دستیار گوگل

امکان غیرفعال کردن دستیار گوگل در اسپیکرهای نست یا گوگل هوم وجود ندارد اما می‌توانید میکروفون را غیرفعال کنید تا گوگل به صحبت‌های شما گوش نکند. دکمه میکروفون اسپیکر را فشرده و نگه دارید تا روشن یا خاموش شود.

معمولاً این دکمه پشت اسپیکرهای گوگل نست و گوگل هوم و کنار سیم برق گوگل هوم مینی/گوگل نست مینی قرار دارد.

 

 

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *