سامسونگ از سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP1 رونمایی کرد

ISOCELL HP1
دسترسی سریع به سرفصل‌های این مطلب پنهان

سنسور ISOCELL HP1 سامسونگ

کمپانی سامسونگ از سنسور تصویر پرچمدار خود یعنی ISOCELL HP1 رونمایی کرد. سنسوری که به احتمال زیاد قرار است زینت‌بخش پرچمدار آینده سامسونگ یعنی گلکسی اس 22 اولترا باشد.

رزولوشن سنسور ISOCELL HP1 معادل 200 مگاپیکسل بوده و می‌تواند با کمک روش ترکیب پیکسلی که سامسونگ آن را ChamaleonCell می‌نامد، خروجی‌های عکس 12.5 مگاپیکسل و 50 مگاپیکسلی را ارائه کند.

ISOCELL HP1

سنسور ISOCELL HP1 می‌تواند متناسب با نور دریافتی از محیط رزولوشن‌های متفاوتی را ارائه کند. به عنوان مثال در نور کم با ترکیب پیکسلی 4 در 4 می‌تواند تصاویر 12.5 مگاپیکسلی را با پیکسل پیچ بزرگ 2.56 میکرومتر ثبت کند. پیکسل پیچ به فاصله بین مرکز پیکسل تا پیکسل مجاور گفته می‌شود.

اما در نور مناسب سنسور می‌تواند با ترکیب 2 در 2 پیکسل‌ها، تصاویری را با وضوح 50 مگاپیکسلی و پیکسل پیچ 1.28 میکرومتری ثبت کند. این سنسور همچنین می‌تواند با وضوح 200 مگاپیکسلی پیش فرض و پیکسل پیچ 0.64 میکرومتری، عکس‌هایی را با رزولوشن بالاتر در اختیار شما قرار دهد.

gsmarena 002

سامسونگ هیچ‌گونه اطلاعاتی را در مورد ابعاد سنسور ISOCELL HP1 منتشر نکرده است. اما ظاهرا بایستی کوچکتر از سنسور ISOCELL GN2 باشد. چرا که طی ترکیب پیکسلی 12.5 مگاپیکسل، سنسور GN2 به عدد 2.8 میکرومتر می‌رسد، در حالی که سنسور HP1 در بیشترین حالت به 2.56 میکرومتر می‌رسد.

در نهایت به کیفیت ضبط ویدئو سنسور ISOCELL HP1 می‌رسیم. این سنسور دارای توانایی ضبط ویدئو با کیفیت 8K@30fps و با حداقل میزان کاهش در میدان دید است. سنسور HP1 رزولوشن را تا 8192 در 6144 پیکسل (50 مگاپیکسل) پایین می‌آورد تا بتواند ویدئویی را با کیفیت 8K یا 7680 در 4320 پیکسل ضبط کند.

gsmarena 003

سنسور ISOCELL GN5 سامسونگ

به معرفی دومین سنسور جدید سامسونگ یعنی ISOCELL GN5 می‌رسیم. این یک سنسور 50 مگاپیکسلی بوده که ابعاد پیکسلی آن به 1.0 میکرومتر می‌رسد. سنسور ISOCELL GN5 با هدف ارتقا در عملکرد و دقت فوکوس خودکار رونمایی شده است. این سنسور برای اولین بار است که فناوری Front Deep Trench Isolation technology را با طراحی پیکسل دوگانه به نمایش می‌گذارد.

gsmarena 004

سنسور GN5 بر اساس فناوری Dual Pixel Pro عمل می‌کند که یک فناوری فوکوس خودکار تمام جهتی است. درون هر کدام از پیکسل‌های 1.0 میکرومتری این سنسور، دو فتودیود (دیود حساس به نور) قرار داده شده است. پیکسل‌های فوکوس خودکار، ردیابی عمودی و افقی صورت گرفته در تمامی عرض سنسور را با یکدیگر ترکیب می‌کنند تا فوکوس نهایی حاصل شده بسیار دقیق و سریع باشد.

سامسونگ عنوان کرده است که نمونه‌های اولیه هر دو سنسور ISOCELL HP1 و GN5 در دسترس قرار گرفته‌اند. از این رو انتظار داریم که هر چه زودتر عملکرد آنها را در قالب دستگاه‌های مختلف مشاهده کنیم.

منبع: gsmarena

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *