7 ویژگی جدید اینستاگرام: بازگشت به رقابت

instagram logo gradient

رقبا در بازی شبکه‌های اجتماعی مهربان نیستند. کوچک‌ترین خطا شاید هرگز جبران نشود. اینستاگرام در این رقابت سخت تلاش می‌کند.

ویژگی‌های جدید اینستاگرام دوست داشتنی برای سال 2021 از راه می‌رسند. همان مواردی که غول شبکه‌های اجتماعی فکر می‌کند کاربران به آن‌ها علاقه داشته باشند.

اسنپ‌ چت و تیک تاک روز به روز کامل‌تر شده و کاربران را به سمت خود جذب می‌کند. همان رقبا که برای جایگاه اینستاگرام دندان تیز کرده‌اند.

برای آشنایی با ویژگی‌های جدید روکیدا را همراهی می‌کنید؟

1. شمارش لایک‌ها را خاموش کنید

7 ویژگی جدید اینستاگرام: بازگشت به رقابت

برای تمام کاربران مشاهده تعداد لایک یک ویژگی مثبت به حساب نمی‌آید. فکر کنید یک تصویر را بارگذاری می‌کنید. این تصویر از نظر شما فوق العاده است.

اما در نهایت هیچ کس آن‌ را لایک نمی‌کند. شاید هم به نسبت پست‌های دیگر تعداد لایک کم‌تری دریافت کند. در هر صورت برای عزت نفس شما خوب نیست.

شاید هم دلایل دیگری داشته باشید. در هر حال اینستاگرام نیاز به آن ویژگی را درک کرد. این شرکت در قدم اول تعدد شمارش لایک‌ها را برای تمام کاربران غیر فعال کرده بود.

امروز می‌توانید به خواست خود آن را فعال یا غیر فعال کنید

2. خاموش کردن صدا و تصویر در لایو اینستاگرام

7 ویژگی جدید اینستاگرام: بازگشت به رقابت

درست مانند کلاب‌ هاوس، اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا در لایو صدا یا تصویر را قطع کنید. به نظر می‌رسد هدف از این کار کاهش فشار تعامل با کاربران است.

امروز حال موهای شما خوب نیست؟ تصویر را قطع کنید. شاید هم علاقه‌ای به صحبت کردن نداشته باشید. در هر صورت یک راه خوب برای شما پیدا می‌شود.

کیفیت صدای لایو نیز افزایش داشته است. اگر اشخاص در لایو شروع به صحبت کردن کنند، صدای آن‌ها برای مخاطبان با کیفیت بالاتر از گذشته پخش خواهد شد.

شما یک لایو را برگذار می‌کنید. افراد دیگر با شما همراه می‌شوند. شما به عنوان شروع کننده لایو نمی‌توانید صدا یا تصویر دیگر افراد را قطع کنید.

به نسبت کلاب هاوس محدودیت‌هایی وجود دارد اما به نسبت گذشته پیشرفت خوبی است.

3. ترکیب دوباره ریلز در اینستاگرام

instagram remix launch

ویژگی ترکیب دوباره ریلز به شما امکان می‌دهد تا یک ریلز را ضبط کرده و با ریلز دیگر ترکیب کنید. این ویژگی شباهت زیادی به ویژگی محبوب دوئت تیک تاک دارد.

شما یک ریلز را ثبت می‌کنید. ریلز دوم معمولا واکنش به ریلز اول است. اگر سازنده ریلز اجازه داده باشد، شما می‌توانید ریلز خود را با ریلز هر کاربری ترکیب کنید.

این ویژگی زمانی به کار می‌آید که ایده‌ای برای ساخت ریلز نداشته باشید. به جای استرس در واکنش به ریلز فرد دیگر یک ریلز بسازید. واکنش شما می‌تواند یک رقص یا کمدی باشد.

چالش‌های زیادی به کمک دوئت تیک تاک اجرا شد، آیا آن چالش‌ها را در اینستاگرام خواهیم دید؟ با فعال کردن حالت ترکیب دوباره (Remix) ممکن است ویدئو شما مانند یک ویروس در سراسر اینترنت پخش شود.

آن‌ را امتحان کنید.

4. آمارهای ریلز و لایو

Insta Reels Insights

آمارها برای افرادی که در این شبکه اجتماعی فعالیت جدی دارند، اهمیت بالایی دارد. محتوای لایو و ریلز شما چه تعداد بازدید داشته است؟ ویژگی جدید اینستاگرام آمارها و تحلیل خوبی را به شما نمایش می‌دهد.

ویژگی جدید در بخش اینسایت (Insight) اینستاگرام اضافه شده. اگر بخواهید یک برنامه بازاریابی را اجرا کنید، باید تمام آمارهای یک اینفلوئنسر را برای همکاری با او داشته باشید.

5. پیام رسان بین برنامه‌‌ای

facebook messenger

همانطور که می‌دانید، فیس‌بوک مالک اینستاگرام است. این شرکت برای معرفی یک شبکه برای ارسال پیام بین شبکه‌های اجتماعی مختلف به زمان نیاز داشت.

حالا می‌توانید به دوستان فیس‌بوک خود از طریق اینستاگرام و برعکس آن پیام ارسال کنید. جست و جو میان پیام‌ها، ارتباط تصویری و اشتراک گذاری پست‌ها بین شبکه‌های مختلف به راحتی انجام می‌شود.

البته که ویژگی‌های حریم خصوصی کافی برای شما وجود دارد. می‌توانید انتخاب کنید که چه کسانی به شما پیغام ارسال کنند و برعکس.

البته استوری شامل این ویژگی نمی‌شود.

6. پاسخ به پیام دایرکت با یک ویدئو یا تصویر

camera 1869430 1920

به کمک ویژگی جدید اینستاگرام می‌توانید واکنش خود را به یک پیام ارسال کنید. درست مانند ارسال ویدئو در تلگرام می‌توانید یک ویدئو کوتاه ارسال کنید.

دیگر نیازی به پیدا کردن گیف (تصویر تکرار شونده) مناسب نیست. هم‌چنین در هنگام بارگذاری استوری، می‌توانید متن مورد نظر خود را نیز اضافه کنید.

گزینه‌های خلاقانه‌ای برای پاسخ به پیام دایرکت وجود دارد. امیدواریم تجربه خود را با کاربران روکیدا به اشتراک بگذارید.

7. استیکر برای کپشن

instagram caption sticker

این ویژگی به طور خودکار برای استوری شما برچسب ایجاد می‌کند. ممکن است افراد زیادی استوری شما را بدون صدا دنبال کنند.

وجود نوشته روی تصاویر یا ویدئو، تمام افراد را با هدف شما از استوری درگیر می‌کند. بسیاری از کاربران انتظار دارند که ریلز شما با کپشن همراه باشد.

در واقع اگر ریلز شما کپشن نداشته باشد، آن را نادیده می‌گیرند. ویژگی جدید اینستاگرام مشکل را حل کرده است. هم‌چنین افراد کم شنوا یا ناشوا به خوبی محتوا را متوجه می‌شوند.

رقابت دائمی اینستاگرام

اینستاگرام هر روز به سمت آینده حرکت می‌کند. مهندسان این شرکت تلاش می‌کنند تا کاربران بهترین تجربه را داشته باشند.

تیک تاک و اسنپ چت تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا اینستاگرام را به زیر بکشند. ویژگی‌های جدید نشان می‌دهد که: شیر، شیر است اگرچه پیر بُوَد.

منبع: makeuseof.com

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *