با یادگیری فتوشاپ چه بازار کاری در انتظار ماست؟

با یادگیری فتوشاپ چه بازار کاری در انتظار ماست؟

شاید بسیاری چنین تصور کنند که فتوشاپ برنامه ای نوپا است، اما خوب است بدانید که تاسیس آن به سال 1990 میلادی بازمی‌گردد. البته این نرم افزار در ابتدای مسیر خود با مشکلاتی مواجه بود، اما خیلی سریع توانست بر آن ها غلبه کند و افراد زیادی هم جذب آن شدند. در حال حاضر بسیاری از افراد از این برنامه استفاده می‌ کنند؛ آن هم با وجود این که بیشتر از سی سال از عرضه آن گذشته است.

برخی از افراد صرفا برای سرگرمی یا خوشحال کردن اعضای خانواده و دوستان خود، تصاویری را ویرایش کرده و به آن ها تحویل می دهند. این در حالی است که عده زیادی از آن درآمد کسب می کنند با انواع و اقسام نکات و ترفند های آن به خوبی آشنا هستند. آن ها می دانند که باید به سراغ چه شرکت هایی بروند و در آن جا استخدام شوند. در همین راستا، همواره بازار کار خوبی در انتظارشان است.

در آخرین بخش از مجموعه مقالات مربوط به آموزش فتوشاپ، به سراغ بازار کار این برنامه در ایران و دیگر کشور ها رفته ایم. قصد ما این است که ببینیم آیا واقعا این برنامه بازار خوبی در کشور ما دارد یا خیر؟ آیا می توان به وسیله آن درآمد های هنگفتی در آورد؟ بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم حتما به بخش آموزش جامع فتوشاپ مراجعه کنید تا بتوانید این برنامه بسیار کاربردی را سریعا یاد بگیرید.

انواع کار هایی که می توان با فتوشاپ انجام داد

طراحی لوگو

ساخت و طراحی لوگو ها یکی از فعالیت هایی است که با برنامه فتوشاپ امکان پذیر است. افرادی که به دنبال این گرایش می روند، باید از قوه تخیل خوبی برخوردار باشند و خلاقیت فراوانی هم داشته باشند. اگر چنین نباشد، بهتر است آن ها به دنبال مشاغل دیگری در زمینه فتوشاپ بروند. اکنون سازندگان حرفه ای لوگو در کشور ما درآمد های بی نظیری کسب می کنند و به همین دلیل، شما هم می توانید یکی از آن ها باشید.

با یادگیری فتوشاپ چه بازار کاری در انتظار ماست؟2

فتوشاپ به منظور طراحی و ساخت لوگو، ابزار های گوناگونی را در اختیار شما قرار داده است. شما با خلاقیت خود می توانید تصاویر تازه ای ساخته و آن ها را به آن کسب و کار ربط دهید. همچنین فونت ها، اندازه ها و متن هایی نیز برای هر یک از نوشته های شما در لوگو قرار داده شده است که حتما باید نیم نگاهی به آن ها نیز داشته باشید. بی شک ایجاد لوگو همراه با نوشته ها اتفاق جالبی خواهد بود.

ساخت کارت ویزیت

افراد زیادی در سر تا سر کشور ما هستند که به دنبال ساخت یک کسب و کار و مغازه هایی هستند. به همین جهت، آن ها برای رشد و تبلیغ کار خود به دنبال ساخت کارت ویزیت خواهند بود. شما قادر هستید تا آن ها را یاری رسانده و کارت ویزیت هایی را برایشان طراحی کنید. مطمئنا می دانید که هر کارت ویزیت از بخش هایی تشکیل شده است و می توانید آن ها را برای آن فرد و کسب و کارش نیز در نظر بگیرید.

طراحی جلد کتاب ها

امروزه نویسندگان فراوانی هستند که برای طراحی هر چه زیبا تر کتاب های خود به دنبال افراد فتوشاپ کار می روند. طراحی جلد ها با این که کار دشواری به نظر می رسد، اما بسیار شیرین و لذت بخش است و قطعا شما هم از انجامش لذت خواهید برد. بی شک اگر ثمره کار خود را به عنوان جلد یک کتاب در دستان مردم ببینید، خوشحال و راضی خواهید بود. ذکر یک نکته در این جا حائز اهمیت بوده و آن هم این است که هر کدام از این موارد و گرایش ها، ابزار های مختلفی در برنامه فتوشاپ دارند.

طراحی بنر

ساخت و طراحی بنر نیز تا حد زیادی مانند طراحی کارت ویزیت یا لوگو است. در یک بنر، شما باید متن هایی را هم به عنوان ترغیب افراد و جذب آن ها به عنوان مشتری در آینده ای نزدیک به کار ببرید. البته اکثرا صاحبان کسب و کار ها این متون را در اختیارتان قرار خواهند داد. شما صرفا وظیفه ساخت تصاویری به عنوان بنر را خواهید داشت.

با یادگیری فتوشاپ چه بازار کاری در انتظار ماست؟3

بنر ها معمولا به دو دسته اینترنتی و غیر اینترنتی تقسیم می شوند. در نوع اینترنتی، فرد از این بنر ها برای سایت خود بهره می برد و نوع حقیقی آن هم برای کسب و کار ها و بر روی دیوار ها و تابلو ها استفاده می شود.

کار در آتلیه ها

4با یادگیری فتوشاپ چه بازار کاری در انتظار ماست؟4

یکی دیگر از گرایش های جذابی که می توانید به آن وارد شوید، کار کردن در آتلیه های و عکاسی ها خواهد بود. عکاس های زیادی وجود دارند که خود تسلط کافی به برنامه فتوشاپ ندارند. به همین دلیل، آن ها همواره به دنبال یک فتوشاپ کار خوب هستند که در کنارش کنارشان کار کند. شما قادر هستید تا به ویرایش تصاویر گرفته شده از مردم پرداخته و ساعت ها از این حرفه لذت ببرید. علاوه بر مشاغل گفته شده، کار های دیگری هم هستند که به وسیله فتوشاپ انجام شدنی خواهند بود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *