نحوه مشاهده زمان دقیق خواندن پیام در واتساپ

نحوه مشاهده زمان دقیق خواندن پیام در واتساپ

شما می‌توانید با دیدن تیک‌های کنار پیامتان در واتساپ به راحتی بفهمید که گیرنده پیامتان را خوانده است یا خیر.

اما می‌دانستید که شما می‌توانید زمان دقیقی که پیامتان خوانده شده را هم ببینید؟

نحوه مشاهده زمان دقیق خواندن پیام در واتساپ

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید اطلاعات بیشتری راجع به زمان خوانده شدن پیام‌های واتساپ خود دریافت کنید.

نحوه مشاهده زمان خوانده شدن پیام‌های واتساپ

برای این که بفهمید پیامتان در واتساپ دقیقا چه زمانی خوانده شده است، ابتدا برنامه واتساپ را در گوشی خود باز کنید پیام مورد نظر را پیدا کنید و انگشتتان را برای چند ثانیه روی آن فشار دهید

اگر مراحل بالا را دنبال کنید، انتخاب‌های جدیدی خواهید داشت که بنا به سیستم عامل گوشی شما فرق می‌کنند.

در اندروید آیکون‌های جدیدی در قسمت بالای گوشی ظاهر می‌شوند. گزینه info را انتخاب کنید. این گزینه ممکن است در بعضی موارد در زیر آیکون سه نقطه فهرست تنظیمات باشد.

در آیفون گزینه‌ها را به‌صورت یک فهرست درست در جایی که لمس کردید می‌بینید. ‌info را از فهرست انتخاب کنید.

با انتخاب info گزینه‌های Delivered و Read روی صفحه ظاهر می‌شوند. Delivered نشان می‌دهد که پیام شما چه زمانی به دست فرد گیرنده رسیده است. و گزینه ‍Read زمان خوانده شدن پیام را نشان می‌دهد.

روشی که گفتیم در چت‌های دو نفری و گروهی قابل استفاده است. در چت‌های گروهی امکان مشاهده گزینه‌های Delivered و Read برای همه اعضای گروه وجود دارد.

برای دیدن جزئیات کامل روی نام شخص در فهرست اسامی اعضای گروه آهسته بزنید.

یادتان باشد که نمی‌توانید زمان خوانده شدن پیام افراد دیگر را در چت گروهی ببینید و اگر گیرنده هنوز پیامتان را ندیده باشد به جای زمان در قسمت Read سه نقطه خواهید دید.

ممکن است با حالتی روبرو شوید که واتساپ در قسمت Read فرد گیرنده هیچ زمانی را نشان ندهد. در این صورت یعنی فرد گزینه Read پیام‌هایش را خاموش کرده است.

این یکی از راه‌های استفاده از واتساپ با حفظ حریم خصوصی است و نشان می‌دهد که شخص نمی‌خواهد دیگران از زمان آنلاین شدن او خبردار شوند.

خاموش کردن گزینه Read به واتساپ اجازه نمی‌دهد که زمان خواندن پیام‌هایی که فرستادید را به دیگران نشان دهد و این دلیل حالتی است که واتساپ در قسمت Read فرد گیرنده هیچ زمانی را نشان نمی‌دهد.

البته روش دیگر وجود دارد که می‌توانید پیام‌ها را بخوانید اما فرد فرستنده نفهمد که پیام‌ها خوانده شده‌اند که باید در این روش آفلاین باشید و توضیحات آن خارج موضوع این مقاله ‌است.

می‌توانید گزینه Read را با دنبال کردن این روش خاموش کنید:

Settings > Account > Privacy

البته با این کار نمی‌توانید بفهمید که دیگران هم پیام شما را دیده‌اند یا خیر.

به خاطر داشته باشید که خاموش بودن تنها در چت‌های دو نفره ممکن است و به هر حال در چت‌های گروهی مشخص می‌شود که شما پیامی را دیده‌اید.

نحوه مشاهده زمان خوانده شدن پیام‌ها در واتساپ وب

شما در واتساپ تحت وب هم می‌توانید زمان خوانده شدن پیامتان را ببینید برای این کار صغحه چت مورد نظر خود را باز کنید و روی فلش کوچک گوشه سمت راست هر پیامی که می‌خواهید کلیک راست کنید.

سپس گزینه Message info را روی فهرستی که روی صفحه شناور می‌شود انتخاب کنید. کادری در سمت راست صفحه باز می‌شود که زمان‌های خوانده شدن و فرستاده شدن پیام را در قالب Read و Delivered نشان می‌دهد.

نحوه مشاهده زمان دقیق خواندن پیام در واتساپ

یادتان باشد اگر در قسمت Read فرد گیرنده هیچ زمانی را نشان ندهد. در این صورت یعنی فرد گزینه Read پیام‌هایش را خاموش کرده است.

مشاهده زمان خوانده شدن پیام‌ها در واتساپ اطلاعات بیشتری به شما می‌دهد

شاید شما معمولا به این که کسی پیام شما را خوانده یا اصلا چه زمانی پیامتان را دیده است اهمیت ندهید اما در شرایطی خاص مثل زمانی که نگران عزیزان خود هستید این راهکارها کمک حال شما خواهند بود.

منبع: makeuseof.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *