مرسدس EQG یا همان کلاس G الکتریکی در 2024

مرسدس بنز کلاس جی مدل ۲۰۱۹
مرسدس بنز کلاس جی مدل ۲۰۱۹

مرسدس کلاس G

مرسدس بنز کلاس جی مدل ۲۰۱۹
مرسدس بنز کلاس جی مدل ۲۰۱۹

محصولات کلاس G شرکت مرسدس بنز تمام موتور‌های مختلف، از چهار سیلندر گرفته تا دوازده سیلندر را در گذشته تجربه کرده‌اند. اما در آینده زمانی خواهد رسید که این شاسی‌بلند مشهور و محبوب دیگر از یک موتور بنزینی بهره‌مند نخواهد بود. شرکت مرسدس EQ تایید کرده که تا سال ۲۰۲۴ یک مدل الکتریکی از کلاس G را روانه‌ی بازار خواهد کرد. اما این احتمال وجود دارد که این خودرو با تولید یک کانسپت و نمایش آن در نمایشگاه مونیخ سال ۲۰۲۱، در آینده‌ای نزدیک رونمایی شود.

شیوه‌ی طراحی بدنه

مرسدس بنز کلاس جی مدل ۲۰۱۹
مرسدس بنز کلاس جی مدل ۲۰۱۹

خبر خوش این است که بنا بر اطلاعات درز کرده، مدل جدید کلاس G شاسی خود را حفظ خواهد کرد و معنی آن این است که این خودرو‌ی الکتریکی از توانایی‌های خاص و منحصر به فرد کلاس G در آفرود بهره خواهد برد. مجله‌ای انگلیسی نوشت : مهندسان روش نصب بدنه بر روی شاسی را برای نسل بعدی کلاس G ادامه خواهند داد. آن‌ها قطعات قدیمی را با موتور‌های الکتریکی و باتری‌های پیشرفته تعویض خواهند کرد و از این طریق توانایی‌های کلاس G باقی خواهد ماند.

مرسدس بنز کلاس جی مدل ۲۰۱۹
مرسدس بنز کلاس جی مدل ۲۰۱۹

به جای استفاده از پلتفرم EVA که برای خودرو‌هایی مثل EQS و در آینده‌ی نزدیک EQE استفاده شده، شرکت مرسدس EQ تصمیم گرفته تا EQG را بر مبنی کلاس G کنونی تولید کند و گفته می‌شود که این خودرو از باتری‌هایی که بر روی پرچمداران این برند نصب شده، استفاده خواهد کرد.

باتری

با توجه به ابعاد کلاس G و قیاس آن‌ها با ابعاد EQS (همچنین مطالعه کنید : مرسدس بنز EQS ، خودرویی مجهز به پیشرفته‌ترین فناوری‌ها )، کاملا منطقی به نظر می‌رسد که EQG بتواند به راحتی باتری ۱۰۸ کیلووات‌ساعتی EQS را در خود جای دهد.

اما حتی اگر شرکت مرسدس بتواند راهی برای نصب باتری‌های بزرگ‌تری بر روی کلاس G پیدا کند، EQG به اندازه‌ی EQS به صرفه نخواهد بود. این حقیقت که EQG برای یک خودروی الکتریکی بودن طراحی نشده بر روی مصرف انرژی آن تاثیر خواهد گذاشت و این مورد جدا از طراحی جعبه‌ای آن است که فاصله‌ی زیادی با استاندارد‌های ایرودینامیکی دنیای خودرو‌های الکتریکی دارد.

ظاهر احتمالی

مرسدس بنز کلاس جی مدل ۲۰۱۹
مرسدس بنز کلاس جی مدل ۲۰۱۹

ظاهر این خودرو مثل گذشته جعبه‌ای خواهد بود اما جلو‌پنجره‌ی آن درست مثل دیگر مدل‌های برند مرسدس EQ، بسته خواهد شد. سپر جلویی مقداری متفاوت خواهد بود و از رینگ‌های جدید استفاده خواهد شد تا EQG با مدل‌های بنزینی و گازوئیلی تمییز داده شود. درست مثل تفاوت‌های بین EQA و EQB با GLA و GLB وجود دارد.

پیشرانه‌

تصور می‌شود که شرکت مرسدس این خودرو را تنها با چهارچرخ محرک در اختیار مشتریان قرار دهد. از این رو می‌توان نتیجه گرفت که EQG به صورت استاندارد دارای دو موتور الکتریکی خواهد بود. در دسترس بودن آنی گشتاور موتور‌ها به خوبی می‌تواند به قابلیت‌های آفرود این خودرو کمک کند. جالب است بدانید که زمان تولید این خودرو با ۴۵ امین سالگرد تولید کلاس G توسط شرکت مرسدس بنز هماهنگ خواهد بود.

مرسدس بنز کلاس جی مدل ۲۰۱۹
مرسدس بنز کلاس جی مدل ۲۰۱۹

پیش از تولید EQG در سال ۲۰۲۴، شرکت مرسدس بنز دو شاسی‌بلند الکتریکی را در سال آینده معرفی خواهد کرد چرا که EQS ( همچنین مطالعه کنید : بررسی مرسدس بنز EQS مدل 2022 : معنای واقعی یک خودروی لوکس! ) و EQE دارای رقبای قدرتمندی هستند. همچنین مدل جدید EQC نیز در سال ۲۰۲۲ رونمایی خواهد شد و به نظر می‌رسد که زمان کمی مانده تا EQC وارد نسل دوم شود.

به نظر می‌رسد که دوران انتقال به پیش‌رانه‌های الکتریکی خیلی زود‌تر از تصوراتمان در حال وقوع است. من به شخصه نمی‌دانم که باید از فاصله‌گرفتن از صدای دل‌نشین غرش موتور‌های ۸ و ۱۲ سیلندر ناراحت باشم یا برای رسیدن به سرعت و شتابگیری‌های خیره کننده توسط موتور‌های الکتریکی خوش‌حالم و مشتاق باشم. مثل همیشه باید صبر کرد و دید که آینده چه در چنته دارد …

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *