چطور در جیمیل پوشه درست کنیم؟

آیا از باز کردن حساب جیمیل خود ناراحت هستید و می‌ترسید؟ اگر پاسختان مثبت است، زمان آن رسیده است که از پوشه‌ها برای مسیریابی در ایملیتان کمک بگیرید.

چطور در جیمیل پوشه درست کنیم؟

سیستم فولدر جیمیل اجازه فهرست کردن ایمیل‌ها را به شما می‌دهد و می‌توانید آن‌ها را کاملا مرتب و سازماندهی‌شده نگه دارید. در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با روش ساختن پوشه در جیمیل آشنا کنیم که برایتان بسیار مفید است. پس تا انتها مانند همیشه با روکیدا باشید.

روش ایجاد پوشه در جیمیل

جیمیل پوشه ندارد اما در عوض از برچسب‌هایی بهره می‌برد که مشابه با پوشه عمل می‌کنند. شما می‌توانید از برچسب‌ها برای دسته‌بندی ایمیل‌های خود استفاده کنید دقیقا مشابه با کاری که پوشه‌ها در سایر برنامه‌های ایمیل انجام می‌دهند. با انجام مراحل زیر می‌توانید یک پوشه ایجاد کنید:

1) وارد حساب کاربری گوگل خود شوید.

2) پس از انتخاب آیکون چرخ‌دنده که آیکون تنظیمات است روی گزینه See all settings کلیک کنید تا به قسمت مربوط به برچسب‌ها بروید.

3) پس از کلیک روی گزینه Labels به پایین اسکرول کنید تا به زیربخش برچسب‌ها برسید.

چطور در جیمیل پوشه درست کنیم؟

4) برای ایجاد یک برچسب جدید باید روی زبانه Create new label کلیک کنید. یک پنجره به‌طور پاپ‌آپ برایتان نمایش داده خواهد شد.

5) نام پوشه خود را با نوشتن یک عبارت مشخص کنید. شما می‌توانید با انتخاب گزینه Nest label که در زیر کادر متنی قرار دارد به ایجاد یک زیرپوشه بپردازید.

چطور در جیمیل پوشه درست کنیم؟

6) برچسب آماده است. پس از رفرش صفحه خود می‌توانید آن را در پنل سمت چپ صندوق ورودی خود مشاهده کنید.

چطور در جیمیل پوشه درست کنیم؟

7) برای استفاده از پوشه جدید می‌توانید با کشیدن و رها کردن ایمیل‌های موردنظرتان، آن‌ها را از قسمت صندوق ورودی در پوشه قرار دهید. همچنین می‌توانید پوشه‌ای ایجاد کنید تا ایمیل‌هایی را که وارد صندوق ورودیتان می‌شوند در آن قرار دهید.

چطور در جیمیل پوشه درست کنیم؟

8) با کلیک روی آیکون سه نقطه که در زیر زبانه Label قرار دارد می‌توانید برچسب خود را رنگ کنید.

چطور در جیمیل پوشه درست کنیم؟

9) برای تنظیم رنگ موردنظرتان روی یک رنگ دلخواه کلیک کنید یا با گزینه Add custom color رنگ دلخواهتان را سفارشی کنید.

چطور در جیمیل پوشه درست کنیم؟

ایمیل‌های خود را با استفاده از پوشه‌ها در جیمیل مرتب کنید

ایمیل‌ها می‌توانند منجر به ناراحتی شما شوند و روی بهره‌وریتان تاثیر منفی بگذارند. خوشبختانه لازم نیست همیشه از این موضوع آشفته باشید.

با ویژگی برچسب‌ها در جیمیل می‌توانید پوشه‌هایی ایجاد کنید تا ایمیل‌هایتان سازماندهی شوند و بهره‌وری شما افزایش یابد. حتما از پوشه‌ها برای مرتب‌سازی ایمیل‌های خود استفاده کنید.

منبع: makeuseof.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *