بررسی پورشه پانامرا GTS مدل 2022: اوج کارایی نه در اوج قیمت

Screenshot 2021 07 10 114303

تیم پورشه تقریبا کامل است. هشت پیکر بندی مختلف در سه سبک بدنه را می‌توانید سفارش دهید. این سه سبک با نام‌های سدان استاندارد، فاصله محوری بلند و اسپورت توریسمو شناخته می‌شود.

اگر در بازار به دنبال پورشه پانامرا یا یک سدان اسپورت لوکس با قدرت فوق العاده هستید، به شما می‌گوییم: بهترین انتخاب پورشه پانامرا GTS با حدود قیمت 129 هزار دلار است.

نکات مثبت و منفی

نکات مثبت

  • موتور 8 سیلندر فوق العاده
  • پویایی عالی
  • بعد از چند نسل هم چنان مسیر اصالت خود را ادامه می‌دهد

نکات منفی

  • با افزایش آپشن‌‌ها قیمت آن به آسمان می‌رود
  • شرایط داخلی خودرو کمی خسته کننده است

پانامرا GTS از یک موتور توئین توربو 4 لیتری هشت سیلندر قدرت می‌گیرد. اژدهای خوابیده زیر کاپوت 473 اسب بخار و 457 پوند بر فوت گشتاور تولید می‌کند.

نسب به مدل سال گذشته، 20 اسب بخار افزایش قدرت را نشان می‌دهد. این موتور قدرتمند “خطی” طراحی شده است. یک موتور خطی ویژگی‌هایی دارد که پورشه از آن‌ها چشم پوشی نمی‌کند.

بررسی پورشه پانامرا GTS مدل 2022: اوج کارایی نه در اوج قیمت

این خودرو از جعبه دنده 8 سرعته مخصوص پورشه (PDK) استفاده می‌کند. قدرت زیاد موتور خودرو به هر چهار چرخ منتقل می‌شود.

در ادامه باید گفت که پورشه پانامرا GTS ارزان‌ترین راه برای رسیدن به یک موتور 8 سیلندر در محصولات پورشه به حساب می‌آید.

تمام مدل‌های پانامرا برای سال 2021 تغییر چهره (فیس لیفت) را تجربه کردند. به نظر طراحی جدید توجه مشتریان را بیش‌تر به خود جلب می‌کند.

در مدل‌های امسال پانامرا اپل کارپلی، ورود بدو کلید و فناوری‌های بیش‌تری پیدا می‌شود. طراحی جدید چهره بسیار جذابی به پانامرا می‌دهد.

آن چراغ‌های عقب یک دست و پیوسته جذاب نیست؟ خودرویی که شما عکس‌های آن‌ را مشاهده می‌کنید به رنگ “مامبا گرین متالیک” است.

بررسی پورشه پانامرا GTS مدل 2022: اوج کارایی نه در اوج قیمت

این رنگ آنقدر به چشم زیباست که ارزش هر سنت از 840 دلار اضافه را دارد. از طرفی، ای کاش فضای داخلی خودرو جذابیت بیش‌تری داشت.

داخل خودرو با چرم مشکی و جیر پوشیده شده. استفاده از چرم روی صندلی‌های خودرو نیازی به هزینه اضافه ندارد. دست شما هم برای انتخاب رنگ‌ها باز است.

نسخه استاندارد پورشه پانامرا GTS با صندلی‌های اسپورت عرضه می‌شود. این صندلی‌ها در 18 جهت تنظیم می‌شوند.

زمانی که سوار بر این خودروی رویایی پدال گاز را فشار می‌دهید، دیگر فضای داخلی به چشم نمی‌آید. سوار بر شاهکار پورشه بزرگراه کالیفرنیا را زیر پا گذاشتم.

بررسی پورشه پانامرا GTS مدل 2022: اوج کارایی نه در اوج قیمت

مسیر پر از پیچ و خم، سوار بر پورشه لذت رانندگی را بیش‌تر و بیش‌تر می‌کند. پدال گاز را فشار دهید. خودرو شما را منتظر نمی‌گذارد.

دور موتور به 6800 دور رسیده و گشتاور به چرخ‌ها منتقل می‌شود. لاستیک‌ها با تمام توان آسفالت خیابان را چنگ می‌زنند.

سرعت و نرم بودن تعویض دنده رقیب ندارد. پورشه با جعبه دنده PDK یک اختلاف عالی بین خود و رقبای خود ایجاد کرده.

تنها در 3.7 ثانیه به 100 کیلومتر در ساعت می‌رسید. صدای موتور با آتش بنزین گوش‌های شما را نوازش می‌کند. یک خودرو سریع که با اگزوز صدای قدرت را به گوش شما و هر کسی که در خیابان هست می‌رساند.

نسخه مورد بررسی ما از رینگ‌ 21 اینچی پورشه استفاده می‌کند. هر رینگ در آغوش لاستیک‌های میشلن پایلوت اسپورت 4S قرار گرفته.

Screenshot 2021 07 10 114329

بدون این که از راحتی خودرو کم شود، زیبایی رینگ 21 اینچی از چشم شما پذیرایی می‌کند. تمام نسخه‌های پانامرا GTS از سیستم تعلیق بادی کمک می‌گیرند.

نسخه مورد بررسی ما مجموعه 5100 دلاری پورشه را به همراه دارد. این مجموعه چندین ویژگی عالی برای کنترل خودرو، تنظیم گشتاور و چند مورد دیگر را اضافه می‌کند.

پکیج این نسخه به همینجا تمام نمی‌شود. با هزینه 1650 دلار محور عقب نیز فرمان پذیر خواهد شد. این ویژگی در پیچ‌های تند به کمک شما می‌آید.

هر گوشه از این خودرو را که نگاه کنید، یک معجزه مهندسی دیده می‌شود. وزن خودرو به 4600 پوند می‌رسد اما فرمان پذیری خودرو حتی ذره‌ای ناراحت کننده نیست.

Screenshot 2021 07 10 114341

خودرو در بهترین حالت به حرکت فرمان واکنش نشان می‌دهد. واکنش سریع یعنی می‌توانید پیست را به آتش بکشید. در هر حال سیستم تعلیق خودرو، حتی در حالت اسپورت یک سواری بسیار نرم را ممکن می‌کند.

یکی از مواردی که هرگز نباید فراموش کنید، ترمز ترکیبی است. این ترمز از سرامیک و کربن ساخته می‌شود. قطعا در خیابان به آن‌ها نیاز ندارید اما روی پیست توانایی خود را به نمایش می‌گذارند.

اگر 8970 دلار را برای خرید ترمزهای پیشرفته هزینه کنید، فشار دادن پدال ترمز برابر با چسبیدن خودرو به سطح زمین خواهد بود.

از طرفی ترمزهای فولادی و استاندارد را نباید دست کم بگیریم. آیا می‌توانید ترمزهای فولادی را در خیابان به چالش بکشید؟ این اتفاق را دور از انتظار می‌دانیم.

Screenshot 2021 07 10 114355

قیمت این خودرو از حدود 130 هزار دلار آغاز می‌شود. به عبارتی حدود 48 هزار دلار ارزان‌تر از نسخه توربو S است. آیا این اختلاف قیمت را بی دلیل پرداخت می‌کنیم؟ قطعا اینطور نیست.

قدرت موتور 8 سیلندر پورشه پانامرا توربو S به 620 اسب بخار و گشتاور 604 پوند بر فوت می‌رسد. آیا توربو S یک خودروی فوق العاده است؟ در این مساله شک نداریم.

به نظر می‌رسد آن اسب بخارهای اضافه، بیش‌ از حد نیاز است. پانامرا نسخه GTS روی عملکرد کلی تمرکز می‌کند.

رقبای پورشه پانامرا GTS

رقبای آن را می‌شناسید؟ پانامرا نسخه GTS از مرسدس بنز AMG مدل E63 و بی ام و مدل M5 گران‌تر و ضعیف‌تر است. از طرفی سواری خودروی پورشه از هر دو رقیب بهتر به نظر می‌رسد.

کارشناسان زیادی در دنیای خودرو، پورشه را برابر با لذت رانندگی می‌دانند. در کنار تمام ویژگی‌های فوق العاده می‌توانید با پرداخت 740 دلار مجموعه بسته شدن آرام درها، با پرداخت 1600 دلار سیستم صوتی فراگیر بوز و با پرداخت 1060 دلار سیستم نظارت بر نقطه کور و ماندن در میان خطوط خیابان را خریداری کنید.

حتی با تمام آپشن‌ها، قیمت پانامرا GTS به 152 هزار و 680 دلار می‌رسد. هم‌چنان 26370 دلار ارزان‌تر از پانامرا توربو است تمام می‌شود.

شما کدام را برای خرید انتخاب می‌کنید؟ پیشنهاد می‌کنیم نیم نگاهی به مرسدس AMG GT چهار درب داشته باشید.

منبع: cnet.com

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *