سرویس ورک اسپیس گوگل رایگان شد!

google

سرویس ورک اسپیس یا محیط کار گوگل برای همه حساب‌های این شرکت فعال شده است. تا قبل از این خبر، سرویس ورک اسپیس تنها برای حساب‌های سازمانی فعال بود.

1. ورک اسپیس برای همه!

این سرویس در سال 2020 معرفی شد. جی‌سوییت را به یاد می‌آورید؟ ورک اسپیس همان سرویس با برند جدید است.

محیط کار برای حساب‌های رایگان در دسترس نبود. این سرویس را تنها در حساب‌های پولی و تجاری پیدا می‌کردیم. امروز دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای استفاده از آن خدمات نیست.

سرویس محیط کار، گروهی از برنامه‌های مختلف گوگل است. مانند: چت، جی‌میل، شیتز، داک، درایو، کلندر و گوگل میت. تمام آن‌ها در یک پنجره ترکیب می‌شوند تا در بهترین حالت بتوانید کارهای خود را انجام دهید.

سرویس ورک اسپیس گوگل رایگان شد!

البته برای فعال کردن این ویژگی، باید گوگل چت را از تنظیمات جی‌میل فعال کنید. زمانی که شما از این مجموعه استفاده می‌کنید، مهم نیست که در کدام برنامه فعال هستید.

به راحتی می‌توانید بین برنامه‌های گوگل جا به جا شوید. برای مثال: یک مطلبی را در ایمیل خود مشاهده می‌کنید. با یک گزینه، می‌توانید مطلب جدید را به یک سند در سرویس “شیتز” اضافه کنید.

گوگل می‌گوید: هدف از اجرای محیط کار ارتباط آسان، سازمان دهی و رسیدن به هدف برای تمام مردم است. زمانی که تمام مردم بتوانند کارهای خود را سازماندهی شده انجام دهند، بازدهی بالا می‌رود.

یکی از ویژگی‌های جدید محیط کار گوگل دسترسی به “اسمارت کانواس” است. این ویژگی در مراسم گوگل I/O سال 2021 معرفی شد.

google meet hero

اسمارت کانواس به معنی بوم هوشمند است. در این برنامه گوگل داکز، گوگل شیتز و اسلایدز به شکل یک سرویس در دسترس کاربران قرار می‌گیرند.

به کمک بوم هوشمند دیگر نیاز نیست بین هر کدام از آن‌ها جا به جا شوید. تمام آن‌ها به شکل یک پارچه فعالیت خواهند کرد.

2. آیا تمام نسخه‌های محیط کار رایگان خواهد بود؟

Screenshot 2021 07 07 132304

خیر، اینطور نیست. تمام ویژگی‌های محیط کار گوگل برای تمام حساب‌های این شرکت رایگان خواهد بود اما گروهی از خدمات برتر نیز وجود دارد.

نام سرویس برتر “گوگل ورک اسپیس ایندیویجوال” است. برای استفاده از این سرویس باید ماهانه 9.99 دلار پرداخت کنید.

در این حالت خدمات بیش‌تری در دسترس شما قرار می‌گیرد. مانند: بازاریابی با ایمیل، جلسات ویدئویی و چندین مورد دیگر.

بر اساس گفته‌های این شرکت: نسخه برتر یا محیط کار شخصی به زودی در شش بازار مختلف عرضه خواهد شد. مانند: آمریکا، کانادا، مکزیک، برزیل، استرالیا و ژاپن.

در نهایت باید بدانید که نسخه خریدنی ورک اسپیس ارتباطی به حالت رایگان آن ندارد. نگران قطع دسترسی یا موارد مشابه نباشید.

3. فعالیت چند وظیفه‌ای و یک پارچه در دسترس همه

گوگل محیط کار را برای کمک به مردم ایجاد کرده است. این ویژگی کارهای هر شخص را یک پارچه می‌کند. ارتباط شما از طریق محیط کار با همکاران خود بسیار آسان‌تر می‌شود.

این که از داخل سرویس جی‌میل بتوانید به تمام سرویس‌های گوگل دسترسی پیدا کنید، یعنی نیازی به جا به جایی بین برنامه‌ها نیست. این اتفاق سرعت شما را افزایش نمی‌دهد؟

برای مدت‌ها است که گوگل به فعالیت چند وظیفه‌ای و یک پارچه فکر می‌کرد. امروز باغ سیب او به نتیجه رسیده. شما در مورد این ویژگی‌ها چطور فکر می‌کنید؟ آیا به کار شما می‌آیند؟

 منبع: makeuseof.com

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *