معرفی بهترین اپلیکیشن‌های میانبر اندروید برای دسترسی آسان به همه چیز

بهترین اپلیکیشن‌های میانبر اندروید

برای خیلی از کاربران گوشی‌های هوشمند، محدودیت سفارشی سازی نوار اعلان‌ها و سازماندهی اپلیکیشن‌ها آزار دهنده است. خیلی از تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند پرکاربردترین ابزارها را در نوار اعلان‌ها قرار می‌دهند مثل چراغ قوع، آیکن‌های بلوتوث و وای فای و گزینه مربوط به حالت صرفه جویی در مصرف انرژی.

اما شاید بخواهید به اپلیکیشن‌های دانلود شده پرکاربرد دسترسی پیدا کنید. در هر صورت فراهم بودن امکان دسترسی آسان به این اپلیکیشن‌ها یا حتی صفحاتی که زیاد از آنها استفاده می‌کنید می‌تواند بسیار مفید باشد. با استفاده از خیلی از این اپلیکیشن‌های ایجاد میانبر می‌توانید به راحتی و در بعضی موارد حتی بدون خروج از اپلیکیشن جاری به اپلیکیشن‌های پرکاربرد دسترسی پیدا کنید.

با ما همراه باشید تا با بهترین اپلیکیشن‌های میانبر اندروید که همین حالا می‌توانید دانلود کنید، آشنا شوید.

1.      Shortcut Maker

Shortcut Maker راه خیلی خوبی برای ایجاد میانبرهای سفارشی به اپلیکیشن‌های اندرویدی محبوبتان، لینک سایت‌ها، فایل‌ها، تنظیمات گوشی و غیره است. گرچه نمی‌توانید از هر نقطه از دستگاه به این میانبرها دسترسی پیدا کنید اما داشتن یک میانبر به آیتم‌هایی که زیاد از آنها استفاده می‌کنید، می‌تواند مفید باشد.

بعلاوه، می‌توانید آیکن میانبر خودتان را به شکل دلخواه تنظیم کنید. همچنین می‌توانید متن زیر میانبر را تنظیم کرده، یک عکس دلخواه از گالری گوشی به عنوان آیکن برای آن انتخاب کنید یا شکل آیکن را تغییر دهید.

امکانات خرید درون برنامه‌ای در این اپلیکیشن، فقط برای اهدای کمک اختیاری به طراحان آنها وجود دارند. برای باز کردن قفل امکانات اپلیکیشن نیاز به هیچ خریدی ندارید اما قطعاً توسعه دهندگان اپلیکیشن از کمک‌های شما استقبال می‌کنند.

دانلود: Shortcut Maker برای اندروید (رایگان با امکان پرداخت درون برنامه)

2.      Shortcutter

Shortcutter اپلیکیشن بسیار مفیدی است که با استفاده از آن می‌توانید به دو روش به میانبرهای تنظیمات و اپلیکیشن‌های دلخواه گوشی دسترسی پیدا کنید.

اول، می‌توانید از این اپلیکیشن برای ساختن میانبرهای شناوری استفاده کنید که بالای هر اپلیکیشنی که باز می‌کنید نمایش داده می‌شود. برای باز کردن منو، یک آیکن خاص وجود دارد اما این آیکن همواره قابل مشاهده است.

یا اینکه می‌توانید یک منوی کناری تنظیم کنید. برای استفاده از این منو کافیست هر زمان که نیاز داشتید آن را به داخل صفحه بکشید؛ در سایر مواقع این منو باعث شلوغی صفحه نمی‌شود.

به این ترتیب شما چهار کاشی قابل تنظیم خواهید داشت که می‌توانید با آنها کار کنید همچنین امکان دسترسی به تنظیمات پرکاربرد گوشی. این کاشی‌ها را می‌توانید برای درج میانبر اپلیکیشن‌ها، لینک سایت‌ها، شماره تلفن یا حتی ارسال پیام به یک شخص خاص تنظیم کنید. اگر می‌خواهید به کاشی‌های بیشتر و ده‌ها قابلیت جذاب دیگر دسترسی داشته باشید، می‌توانید فقط با پرداخت 1.99 دلار نسخه پریمیوم را بخرید.

دانلود: Shortcutter برای اندروید (رایگان با یک نسخه پریمیوم)

3.      Notification Taskbar

اپلیکیشن Notification Taskbar هم یک روش مفید دیگر برای دسترسی به اپلیکیشن‌های پرکاربرد است. با این اپلیکیشن فقط می‌توانید میانبر سایر اپلیکیشن‌های پرکاربرد را درج کنید و امکان ایجاد میانبر برای لینک سایت‌ها یا هر چیز دیگری به غیر از اپلیکیشن‌ها وجود ندارد.

می‌توانید یک ردیف شامل چهار تا شش اپلیکیشن داشته باشید که به نوار اعلان‌ها متصل می‌شود. گرچه در این حالت فضای زیادی برای کار ندارید اما خیلی از ما معمولاً فقط از چند اپلیکیشن خاص زیاد استفاده می‌کنیم.

و از آنجایی که این اپلیکیشن بسیار ساده است، باتری گوشی را حتی در حالتی که در پس زمینه اجرا می‌شود زیاد مصرف نمی‌کند. استفاده از این اپلیکیشن هم بسیار راحت است بنابراین کاربران تازه کار و مبتدی می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

دانلود: Notification Taskbar برای اندروید (رایگان)

4.      Assistive Touch

Assistive Touch یکی دیگر از اپلیکیشن‌های ایجاد میانبر شناور برای اندروید است که با استفاده از آن می‌توانید به میانبر همه اپلیکیشن‌های پرکاربردتان دسترسی پیدا کنید. با این اپلیکیشن یک آیکن مربع خاکستری رنگ، با یک دایره سفید در مرکز آن دارید که شبیه به آیکن اپلیکیشن Assistive Touch است. وقتی روی این آیکن کلیک کنید، منوی میانبر باز می‌شود.

می‌توانید با کلیک کردن روی آیکن مربع خاکستری، ظاهر منوی اولیه را تنظیم کنید. سپس از آنجا به بعد باز هم می‌توانید این تنظیمات را بیشتر پیش ببرید. ما در اینجا از طریق تنظیمات Assistive Touch نه اپلیکیشن مختلف را به منوی Favorites اضافه کردیم. در نتیجه وقتی منو را باز کرده و روی آیکن Favorites ضربه می‌زنیم، به راحتی به آیکن این 9 اپلیکیشن دسترسی داریم.

تنها خرید درون برنامه‌ای این اپلیکیشن برای حذف تبلیغات با خرید طرح اشتراک ماهیانه یا سالیانه است.

دانلود: Assistive Touch برای اندروید (رایگان با امکان خرید طرح اشتراک)

5.      Mi Control Center

اگر مایل به کار کردن با control center گوشی نیستید، می‌توانید Mi Control Center را امتحان کنید. این اپلیکیشن یک مرکز کنترل مدرن و تمیز در اختیار شما قرار می‌دهد که به راحتی می‌توانید آن را سفارشی سازی کنید.

و جذابیت این اپلیکیشن در این است که کاملاً جایگزین نوار اعلان‌های گوشی نمی‌شود. بلکه می‌توانید در سمت چپ صفحه، تصویر را به پایین بکشید تا به اعلان‌ها دسترسی پیدا کنید و یا سمت راست را به پایین بکشید تا مرکز کنترل را ببینید. بعلاوه، این اپلیکیشن به صورت روان با اپلیکیشن نوار اعلان هم ترکیب می‌شود.

می‌توانید ظاهر مرکز کنترل را تنظیم کرده و تنظیمات اپلیکیشن را تغییر دهید. بنابراین مثلاً اگر می‌دانید که هیچ وقت از حالت پرواز استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آن را با یک گزینه مفیدتر مثل دکمه اسکرین شات یا ساعت جابجا کنید.

دانلود: Mi Control Center برای اندروید (رایگان با امکان خرید طرح اشتراک)

مثل حرفه‌ای‌ها از اندروید استفاده کنید!

با استفاده از اپلیکیشن میانبر برای دسترسی به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های پرکاربرد، می‌توانید در وقت خودتان صرفه جویی کنید و از پرت شدن حواستان و فراموش کردن اینکه به دنبال کدام اپلیکیشن بودید، پیشگیری کنید. البته اگر حواس شما هم زود پرت می‌شود می‌توانید با سازماندهی اپلیکیشن‌ها در صفحه اصلی از بروز این مشکل پیشگیری کنید همچنین با استفاده از یک اپلیکیشن میانبر. با وجود چنین اپلیکیشن‌های مفیدی می‌توانید حتی به جای یک اپلیکیشن دو یا چند اپلیکیشن میانبر داشته باشید.

سعی کنید از سیستم فایل گوشی هم به خوبی استفاده کنید. خیلی از ما فراموش می‌کنیم که گوشی‌های هوشمند هم یک سیستم فایل شبیه به کامپیوتر دارند و می‌توانیم به راحتی از امکانات آن به نفع خودمان استفاده کنیم.

 

 

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *