چگونه ارز دیجیتال محبوب دوج کوین را استخراج کنیم؟

دوج کوین

به لطف توییت‌های منتشر شده توسط ایلان ماسک مدیرعامل شرکت شرکت تسلا، دوج کوین تبدیل به یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال در سطح جهان شده است. حالا خیلی از اشخاص در سطح جهان برای سودآوری به سمت میم کوین‌ها حرکت کرده اند. گرچه بعضی از اشخاص برای سود کردن دوج کوین می‌خرند، بعضی دیگر از کامپیوتر خودشان برای استخراج این توکن استفاده می‌کنند.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به شما توضیح دهیم که چطور با استفاده از کامپیوتر خودتان دوج کوین استخراج کنید.

ماینینگ یا استخراج رمزارز چیست؟

ماینرهای ارزهای دیجیتال از کامپیوترهای خودشان جهت حل کردن معادلات ریاضی پیچیده‌ای که برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و اضافه کردن آنها به شبکه بلاک‌چین ضروری هستند، استفاده می‌کنند.

ماینرها در ازای کاری که در شبکه انجام می‌دهند، توکن‌های شبکه را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. ماینرهای دوج کوین هم برای نقشی که در شبکه دوج کوین ایفا می‌کنند، میم کوین‌های این شبکه را دریافت می‌کنند.

استخراج دوج کوین با پردازنده و کارت گرافیک

  • پردازنده: می‌توانید از واحد پردازش مرکزی (سی‌پی‌یو یا پردازنده) کامپیوتر خودتان برای استخراج دوج کوین استفاده کنید. از این قطعه برای بازیابی و اجرای دستورالعمل‌ها استفاده می‌شود. ممکن است برای ماین کردن ارز دیجیتال با استفاده از پردازنده، نیاز به نرم‌افزارهای خاصی مثل CPU Miner داشته باشید.
  • کارت گرافیک: می‌توانید از واحد پردازش گرافیکی (جی‌پی‌یو) کامپیوتر خودتان برای استخراج دوج کوین استفاده کنید. جی‌پی‌یو قابلیت پردازش حجم انبوهی از اطلاعات را دارد در نتیجه برای اجرای بازی، الگوریتم‌های یادگیری ماشینی و استخراج ارزهای دیجیتال بسیار مفید است.

جی پی یو ماینینگ

معمولاً کارت گرافیک جایگزین بهتری برای استخراج دوج کوین محسوب می‌شود چون طوری طراحی شده که فعالیت‌های بیشتر و سنگین تری را اجرا کند.

این ویژگی باعث می‌شود که احتمال داغ شدن کارت گرافیک کمتر شده و برای اجرای فرایند ماینینگ مناسب تر باشد. نرم‌افزارهای استخراج دوج کوین مثل EasyMiner برای اشخاصی که به دنبال استخراج رمزارز با کارت گرافیک هستند، یک رابط کاربری قابل درک و ساده ارائه می‌کنند.

استخرهای استخراج دوج کوین

استخرهای ماینینگ شامل گروهی از ماینرها هستند که منابع کامپیوتری خودشان را با هم شریک می‌شوند تا کار ماینینگ را روی یک شبکه بلاک‌چین خاص انجام دهند.

پیوستن به یک استخر ماینینگ باعث می‌شود که کار شما برای انجام ماینینگ با سرعت بیشتر راحت تر شود چون در این استخرها افراد قدرت پردازشی تجهیزات خودشان را با یکدیگر ترکیب می‌کنند. گرچه ممکن است ماینرهای انفرادی به سود بیشتری برسند اما در این حالت استخراج ارز دیجیتال زمان بیشتری می‌برد.

Aikapool یکی از استخرهای محبوب دوج کوین است. برای پیوستن به این استخر باید پین کدی که هنگام ثبت نام دریافت می‌کنید را ارائه کنید. در اختیار داشتن این پین کد برای برداشت درآمد هم لازم است. پس از ورود به Aikapool و ثبت نام در آن، اطلاعات لازم برای استخراج دوج کوین با این استخر را دریافت می‌کنید.

در ادامه نحوه ساختن اکانت Aikapool برای استفاده در نرم‌افزار EasyMiner را با هم مرور می‌کنیم.

راهنمای تنظیم EasyMiner

برای تنظیم ابزار استخراج دوج کوین EasyMiner این مراحل را دنبال کنید:

دوج کوین

  1. EasyMiner را دانلود و نصب کنید.
  2. نرم افزار را اجرا کنید. حالا یک پیام باز شده و اطلاعات استخراج لایت کوین را از شما درخواست می‌کند. گزینه Skip & Exit را انتخاب کنید تا به جای لایت کوین تنظیمات را برای استخراج دوج کوین انجام دهید.
  3. برای دسترسی به صفحه پیکربندی ماینر، روی آیکن Setup کلیک کنید.
  4. اطلاعات کارگر ماینینگ را از استخر ماینینگ (که در این مثال Aikapool است) وارد کنید.
  5. صفحه تنظیمات را ببندید.
  6. روی گزینه Start Mining کنار آیکن Configuration کلیک کنید.

دوج کوین

بهترین والت دوج کوین چیست؟

به عنوان یک ماینر دوج کوین، نیاز به والتی (کیف پول) دارید که از دوج کوین پشتیبانی کند. وجود این والت برای ذخیره کردن کوین‌هایی که به عنوان ماینر به دست می‌آورید ضروری است. در سایت دوج کوین توصیه‌هایی در این زمینه مطرح شده اما به طور کلی ما والت‌های کامپیوتری مثل Exodus و Atomic را توصیه می‌کنیم.

آیا شما هم باید ماین کردن دوج کوین را شروع کنید؟

گرچه ممکن است کامپیوتر شما برای استخراج دوج کوین قدرتمند باشد اما همیشه هم انجام این کار توصیه نمی‌شود چون احتمال داغ شدن کامپیوترهای ضعیف تر هنگام استخراج رمزارزها وجود دارد و این گرما می‌تواند به آنها آسیب برساند. در نتیجه خود شما باید بررسی و تصمیم گیری کنید که آیا کامپیوترتان قدرت لازم برای انجام این کار را دارد یا خیر.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *