بازی‌های تابستان از راه می‌رسند (قسمت اول)

Summer Games 2021 Part One
Microsoft Xbox Series X and Playstation 5

گرچه تعطیلات تابستان با فراغت گره خورده است اما این روزها به خاطر رعایت فاصله‌ی اجتماعی بهتر است در خانه بمانیم تا مراقب سلامتی خود و عزیزمان باشیم. اما بازی‌های  تابستان از راه می‌رسند و می‌توانند فراغت این روزها را برای‌تان پر کنند. ما هم برای این‌که بهتر برنامه‌ریزی کنید تصمیم گرفتیم بازی‌های تابستان امسال را معرفی کنیم تا بازی مورد علاقه‌ی خود را  از دست ندهید. با قسمت اول از این مطلب همراه ما باشید.

Olympic Games Tokyo 2020

Olympic Games Tokyo 2020
با ظاهر سونیک هم می‌توانید در مسابقات شرکت کنید!

بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ اولین بازی ویدیویی رسمی المپیک بعد از بازی‌های ۲۰۱۲ لندن است. گرچه بازی در سال ۲۰۱۹ در ژاپن و یک سال پیش از تاریخ رسمی مسابقات منتشر شد اما لغو این رویداد در تابستان گذشته باعث شد تا انتشار نسخه‌ی انگلیسی بازی یک سال دیگر هم تاخیر داشته باشد. در حالی که هنوز بازی‌های المپیک با اما و اگرهای بسیاری مواجه است اما سگا منتظر نماند و بالاخره بازی را وارد بازار کرد. «بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰» از رویدادهای ورزشی مختلفی تشکیل شده است که می‌توانید در هر کدام از آن‌ها با ورزشکاری که در ابتدای بازی او را طراحی کرده‌اید شرکت کنید.

قبل از هر چیز باید بدانید که قرار نیست هر کدام از رویدادها مانند مجموعه‌ی فیفا، NBA 2K یا دیگر بازی‌های رسمی ورزشی کاملا حرفه‌ای باشند و تمام بازیکنان با چهره‌ی اصلی خودشان ظاهر شوند. قصد سازندگان پیش از هر چیز این است که بتوانید به بهانه‌ی این رویداد دور هم جمع شوید و از رقابت‌ها لذت ببرید. در این میان کلی پوشش جذاب و متنوع هم با پیشرفت در بازی در اختیارتان قرار می‌گیرند تا لذت مسابقات دوچندان شود. ناگفته نماند که با ظاهر سونیک هم می‌توانید در مسابقات شرکت کنید!

تهیه‌کننده: Sega، سازنده: Sega، پلتفرم: All Platforms، تاریخ انتشار: ۱ تیر

Dungeons & Dragons: Dark Alliance

Dungeons Dragons Dark Alliance
چهار شخصیت بازی از کتاب چهارم در مجموعه‌ی «افسانه‌ی دریز» (The Legend of Drizzt) انتخاب شده‌اند.

«سیاه‌چاله و اژدها: اتحاد تاریک» جدیدترین بازی بر مبنای کتاب‌ها و بُردگیم‌های D&D است که این بار در سبک اکشن نقش‌آفرینی ساخته شده است. اتحاد تاریک به نوعی ادامه‌ی معنوی قسمت اول و دوم «دروازه‌های بالدور: اتحاد تاریک» حساب می‌شود و از نظر زمانی بعد از کتاب «خُرده‌ی کریستال» (The Crystal Shard) قرار دارد که در سال ۱۹۸۸ منتشر شد. اگر اهل بازی‌های نقش‌آفرینی قدیمی بر روی رایانه‌های شخصی باشید، به خوبی می‌دانید که خرده‌ی کریستال اولین کتاب در سه‌گانه‌ی Icewind Dale است و بازی نیز در همین منطقه از نقشه جریان دارد.

چهار شخصیت بازی از کتاب چهارم در مجموعه‌ی «افسانه‌ی دریز» (The Legend of Drizzt) انتخاب شده‌اند و به سنت بازی‌های نقش‌آفرینی، هر کدام توانایی‌های خاص خودشان را دارند.در حالت تک‌نفره می‌توانید هر یک از شخصیت‌ها را انتخاب کنید و هر وقت بخواهید آن‌ها را عوض کنید. با این حال امتیاز تجربه‌ی (Experience Point) کسب شده توسط هر یک از شخصیت‌ها به خودشان اختصاص دارد و میان دیگران تقسیم نمی‌شود. طبق معمول با کسب امتیاز تجربه می‌توانید مبارز قوی‌تری بسازید و توانایی‌های جدیدی را به دست بیاورید. اگر اهل دنیای سیاه‌چاله و اژدها هستید و حاضرید هر تجربه‌ای را در این دنیا امتحان کنید، اتحاد تاریک بهترین انتخاب این روزهاست اما نقش‌آفرینی‌های دیگری هم با آغاز تابستان از راه می‌رسند که بسیار بهتر از آن هستند.

تهیه‌کننده: Wizards of the Coast، سازنده: Tuque Game، پلتفرم: All Platforms، تاریخ انتشار: ۱ تیر

Mario Golf: Super Rush

Mario Golf Super Rush
تعداد زیادی از شخصیت‌های مجموعه‌ی ماریو در بازی حضور دارند.

ششمین بازی در مجموعه‌ی ماریو گُلف توسط نینتندو در ۱۷ فوریه در برنامه‌ی Nintendo Direct رونمایی و چهارم تیرماه وارد بازار شد. «ماریو گلف: سوپر راش» اولین بازی در این مجموعه از سال ۲۰۱۴ تا کنون بعد از ماریو گلف: تور جهانی است و طرفداران زیادی منتظر آن بودند. طبق معمول تعداد زیادی از شخصیت‌های مجموعه‌ی ماریو در بازی حضور دارند و هر کدام به توانایی‌ها و قدرت‌های ویژه‌ای مجهز هستند که رقابت‌ها را جذاب و هیجان‌انگیز می‌کند.

افزون بر کنترل معمولی، امکان استفاده از حسگرهای حرکتی دسته‌ها نیز وجود دارد و اگر قبلا نسخه‌های کنسول Wii را بازی کرده باشید به خوبی می‌دانید که با چه مکانیکی در زمان ضربه به توپ سر و کار دارید. نینتندو در این نسخه یک حالت ویژه به نام Speed Golf هم اضافه کرده است که در آن بعد از زدن هر ضربه باید تا رسیدن به محل فرود توپ و ضربه‌ی بعدی با دیگران رقابت کنید و در این میان از توانایی‌های ویژه‌ی هر یک از شخصیت‌ها کمک بگیرید. در حالت داستانی بازی هم می‌توانید با شخصیتی که خودتان ساخته‌اید در مسابقه‌ها شرکت کنید و امتیاز تجربه به دست بیاورید.

تهیه‌کننده: Nintendo، سازنده: Camelot Software Planning، پلتفرم: Nintendo Switch، تاریخ انتشار: ۱ تیر

Scarlet Nexus

Scarlet
وئیتو (Yuito) و کاسانه (Kasane) دو عضو تازه‌ی گروه OSF هستند که از انسان‌ها در برابر «دیگران» (The Others) محافظت می‌کنند.

هیچ چیز بهتر از آغاز تابستان با یک بازی نقش‌آفرینی اکشن نیست. اسکارلت نکسوس ترکیب دو سبک محبوب نقش‌آفرینی ژاپنی و اکشن است و در هر یک از بخش‌ها می‌توانید انتظار تجربه‌ی حال‌وهوای بازی‌هایی مانند بایونتا و شیطان هم می‌گرید را داشته باشید. بازی در نسخه‌ای از زمین در آینده روایت می‌شود که در آن انسان‌ها می‌توانند از توانایی‌های خاص مغزشان استفاده کنند اما در این میان موجوداتی به نام «دیگران» (The Others) هم به یک تهدید جدی‌ تبدیل شده‌اند. یوئیتو (Yuito) و کاسانه (Kasane) دو عضو تازه‌ی گروه OSF هستند که از انسان‌ها در برابر دیگران محافظت می‌کنند.

با این‌که همان ابتدا می‌توانید از میان یوئیتو و کاسانه یکی را انتخاب کنید؛ اما هر یک از شخصیت‌ها برخلاف بازی‌های دیگر خط داستانی خودشان را دارند و برای درک بهتر داستان باید با هر یک از آن‌ها بازی را جداگانه تمام کنید. گروه OSF اعضای دیگری هم دارد که در طول مرحله‌های مختلف شما را همراهی می‌کنند و در میان ماموریت‌ها می‌توانید به آن‌ها سر بزنید تا با شناخت بهترشان، توانایی‌های جدیدی به دست بیاورید. یوئیتو با یک شمشیر مبارزه می‌کند و کاسانه تعدادی خنجر دارد که فاصله‌ی بیش‌تری را پوشش می‌دهند. با این وجود هر یک از آن‌ها می‌توانند اشیای اطراف را کنترل کنند و آن‌ها را به طرف دشمنان پرت کنند.  ترکیب این توانایی با ضربه‌های فیزیکی، تنوع و سرعت بی‌نظیری را در مبارزه‌های بازی فراهم کرده است.

تهیه‌کننده و سازنده: Bandai Namco Entertainment، پلتفرم: All Platforms، تاریخ انتشار: ۴ تیر

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2

Tony Hawks Pro Skater 1 2
روند آرکید و امتیازی بازی در این نسخه هم حفظ شده است.

پلی‌استیشن و پلی‌استیشن۲ میزبان بازی‌های اسکیت بُرد متنوعی بودند و طرفداران این سبک انتخاب‌های متنوعی داشتند. مجموعه‌ی «تونی هاوک» نیز یکی از همین بازی‌ها بود که با روند هیجان‌انگیز و کنترل خوب‌اش موفق شد حسابی بدرخشد. با این‌که قسمت پنجم «تونی هاوک پرو اسکیتر» سال ۲۰۱۵ منتشر شد؛ اما هیچ کدام از قسمت‌ها نتوانستند موفقیت قسمت اول و دوم را تکرار کنند که به ترتیب در ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ برای نسل اول از کنسول سونی منتشر شدند. به این ترتیب اکتیویژن تصمیم گرفت تا بازسازی هر دو قسمت را بر عهده‌ی استودیوی Vicarious Visions بگذارد که پیش از آن سه قسمت نخست از مجموعه‌ی کراش را هم با موفقیت بازسازی کرده بود.

روند آرکید بازی در این نسخه هم حفظ شده است و معمولا کسب بیش‌ترین امتیاز یا جمع کردن آیتم‌های خاص در مسیرهای مشخص شده، هدف‌های بازی در هر یک از حالت‌ها هستند. با ترکیب حرکت‌های نمایشی مختلف هم می‌توانید امتیازهای بیش‌تری کسب کنید و چالش‌های بازی را پشت سر بگذارید. اگر تونی هاوک پرو اسکیتر ۱و۲ را سال گذشته برای پلتفرم‌های دیگر تهیه نکرده‌اید، انتشار نسخه‌ی نینتندو سوییچ می‌تواند بهانه‌ی خوبی برای امتحان کردن آن باشد.

تهیه‌کننده: Activision، سازنده: Vicarious Visions، پلتفرم: All Platforms، تاریخ انتشار: ۴ تیر

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *