تغییرات جدید اپلیکیشن گوگل مپ چه چیزهایی خواهد بود؟

تغییرات جدید اپلیکیشن گوگل مپ چه چیزهایی خواهد بود؟

کنفرانس IO گوگل پر از خبرهای جدید بود و یکی از آن‌ها به اپلیکیشن گوگل مپ ربط داشت. به این اپلیکیشن قرار است طی ماه‌های آینده با یک به‌روزرسانی قابلیت‌های شیک زیادی اضافه شود.

ابتدا با نقشه‌های با جزئیات خیابانی شروع می‌کنیم که آگوست گذشته به این اپ اضافه شدند و حالا تا انتهای سال تعداد آن‌ها 50 شهر بیشتر خواهد شد و در بین آن‌ها شهرهایی مانند برلین، سائو پائولو، سیاتل و سنگاپور قرار دارند.

این نقشه‌ها به شما محل پیاده‌رو، محل عبور عابر پیاده و محل ایستادن عابر پیاده را به همراه شکل و عرض جاده‌ها نشان خواهند داد. این قابلیت به شما می‌تواند کمک کند بهترین مسیر را برای پیاده‌روی انتخاب کنید.

تغییرات جدید اپلیکیشن گوگل مپ چه چیزهایی خواهد بود؟

نقشه گوگل مپ همچنین بسیار سفارشی‌تر می‌شود و تنها مرتبط‌ترین مکان‌ها را براساس روز و این احتمال که سفر خواهید کرد یا نه، به‌صورت برجسته نشان می‌دهند.

به عبارت دیگر شما از تعداد مکان‌های زیاد روی نقشه به وحشت نخواهید افتاد. به‌عنوان مثال در شهری که زندگی می‌کنید، اگر گوگل مپ را ساعت 8 صبح باز کنید، به جای رستوران‌ها، موقعیت کافی‌ شاپ‌ها را خواهید دید و اگر در حال سفر باشید، پیدا کردن جاهای دیدنی محلی و جاذبه‌های توریستی روی نقشه ساده‌تر خواهد شد.

مورد بعدی این که گوگل در حال توسعه قابلیتی است که اطلاعات مربوط به شلوغی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. تا به امروز، اپلیکیشن به شما مقدار شلوغی یک مکان خاص را اطلاع می‌داد.

اما در آینده همچنین اطلاعات مربوط به شلوغی یک ناحیه کلی را دریافت خواهید کرد مانند این که یک محله یا بخشی از شهر شلوغ‌تر از همیشه است یا نه.

به‌سادگی می‌توانید گوگل مپ را باز کنید تا فورا با دیدن جاهای شلوغ از آن‌ها خودداری کنید یا برعکس، در یک نگاه شلوغ‌ترین محله‌ها را که پرشورتر هستند، ببینید.

تغییرات جدید اپلیکیشن گوگل مپ چه چیزهایی خواهد بود؟

اگر با پای پیاده و گردش در یک محله جدید هستید، خواهید توانست به قابلیت نمایش زنده (Live View) به شکل واقعیت افزوده از روی خود نقشه دسترسی داشته باشید و نیازی نیست به بخش Directions بروید تا نمایان شود.

همچنین اطلاعات مفیدی در مورد فروشگاه‌ها و رستوران‌های اطراف، میزان شلوغی آن‌ها، نظرات اخیر و تصاویر در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

برای تقاطع‌های پیچیده، تابلوهای خیابانی جدید و مفید به شما نشان داده می‌شود تا دقیقا بدانید در کدام جاده هستید و به کدام مسیر می‌روید.

از طرفی اگر در سفر هستید، قابلیت نمایش زنده به شما خواهد گرفت به نسبت هتلتان در کجا قرار دارید تا ساده‌تر راه برگشتتان را پیدا کنید.

تغییرات جدید اپلیکیشن گوگل مپ چه چیزهایی خواهد بود؟

در نهایت گوگل قصد دارد از شدت ترمزهای ناگهانی کم کند، پدیده‌ای که زمان رانندگی و نزدیک شدن به یک تقاطع رخ می‌دهد و ناگهان از سرعت تردد ماشین‌ها کاسته می‌شود و باید پای خود را محکم روی ترمز بکوبید.

براساس تحقیقی که در موسسه Virginia Tech Transportation انجام شده است، این لحظات می‌توانند نشانه‌ای برای احتمال تصادف باشند. بنابراین گوگل می‌خواهد آن‌ها را کم کند.

بنابراین گوگل مپ به زودی احتمال ترمز ناگهانی گرفتن شما را به لطف یادگیری ماشینی و اطلاعات مسیریابی کم خواهد کرد.

این اپ سریع‌ترین مسیر را به شما نشان خواهد داد که احتمالا از شدت انجام این کار کم خواهد کرد. گوگل فکر می‌کند قابلیت مورد نظر این پتانسیل را دارد که 100 میلیون ترمز ناگهانی در مسیرهایی را که هر ساله به کمک گوگل مپ طی می‌شوند، از بین ببرد.

منبع: gsmarena.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *