چرا ویدئو مولفه‌ی مهمی در تجارت الکترونیکی است و چگونه می‌توان از قدرت آن استفاده کرد؟

1620238557 GettyImages 1264286385

ویدئوها به کسب و کار تجارت الکترونیکی کمک می‌کنند تا اعتبار کسب کنند، میزان بازدید را افزایش دهند و سهم بیشتری از بازار را بدست آورند.
دارندگان فروشگاه‌های تجارت الکترونیکی همیشه به دنبال راه‌هایی برای بهبود تجربه‌ی مشتری هستند. کسب و کارها با استفاده از عدم توانایی مشتری در لمس و احساس محصول، خلاقیت بیشتری پیدا می‌کنند. در ابتدا، یک لیست از محصولات با مشخصات دقیق آن‌ها وجود داشت. سپس تصاویر به سرعت برای بهبود تجارت به آن لیست اضافه شدند. و اکنون، ویدیو در اختیار است.
جمله ای وجود دارد که می‌گوید یک عکس هزار کلمه است، اما یک فیلم چه ارزشی دارد؟

چرا فیلم بسیار قدرتمند است

در حالی که چندین تصویر از زوایای مختلف مفید هستند، یک ویدئو می‌تواند چشم انداز بدهد. ویدئو درک عمیق تری از کاربرد یک محصول در دنیای واقعی را فراهم می‌کند، زیرا مشتریان در واقع می‌توانند شخصی را که از محصول استفاده می‌کند مشاهده کنند.
اکنون خریداران از یوتیوب برای جستجوی نظرات و توصیفات در طول تحقیقات خود استفاده می‌کنند، به ویژه هنگامی که کالایی که در نظر دارند سرمایه گذاری بزرگی است. در سال 2020، گوگل تصمیم گرفت که ویدیوهای یوتیوب را در نتایج جستجوی اصلی خود قرار دهد. با گنجاندن ویدیوهایی که هنگام جستجوی اطلاعات آنلاین اطلاعات مربوط به محصول نمایش داده می‌شوند، می‌توانید بازدید کنندگان وب سایت خود را از فیلم‌های خود به دست آورید.

مزایای جایگزین داشتن فیلم

فیلم‌ها از بسیاری جهات می‌توانند در تلاش‌های بازاریابی استفاده شوند. به عنوان مثال، اگر مشتری در وب سایت شما کالایی را مشاهده می‌کند، می‌توانید با پخش فیلم رضایت مشتری در نمایه‌ی آن‌ها، او را در سیستم عامل‌هایی مانند فیسبوک مجدداً هدفگیری کنید.
همچنین می‌توانید از فیلم‌ها در تبلیغات فیسبوک یا در ایمیل مارکتینگ خود نیز استفاده کنید. تصور کنید اگر مشتری در مرحله‌ی خرید از وب سایت شما بود و در آخرین لحظه پرداخت را رها کرد. می‌توانید ایمیل‌هایی خودکار داشته باشید که اندکی پس از آن با بررسی ویدئویی از مشتریان قبلی خود که توصیف می‌کنند چگونه محصول شما زندگی آن‌ها را تغییر داده، ارسال می‌شوند. آیا این قدرتمند نیست؟

از کجا شروع کنیم

اگر محصولات خود را می‌فروشید، بسیار ساده است. شما می‌توانید فیلم‌هایی را نمایش دهید که نحوه‌ی استفاده از محصول را نشان می‌دهد، برخی از محصولات را در اختیار تأثیرگذارانی قرار دهید که آن‌ها را در کانال‌های اجتماعی خود بررسی می‌کنند، یا حتی فیلم‌هایی درست کنید که نشان می‌دهد چگونه بهترین استفاده را از محصول شما داشته باشند. این لیست ادامه دارد.
اگر یک فروشنده‌ی آنلاین هستید، ممکن است محصولات را موجود نداشته باشید، بنابراین باید کمی خلاقیت بیشتری داشته باشید. می‌توانید با مشتریان قبلی تماس بگیرید و از آن‌ها یک توصیف ویدیویی بخواهید. شما همچنین می‌توانید از تاسیسات تامین کننده‌ی خود نیز بازدید کرده و ویدیویی به سبک گشت و گذار تهیه کنید و در آن پشت صحنه‌ی نحوه‌ی تولید محصول را نشان دهید – این مثال برای کسب اعتبار نیز بسیار مناسب است.

چند ویدئوی اول را بدست آوردید

مرحله‌ی بعدی بارگذاری آن فیلم‌ها در یوتیوب و نشان دادن نحوه‌ی پیدا کردن وب سایت شما به مردم است. می‌توانید پیوندی را در قسمت توضیحات اضافه کنید، و سپس آن فیلم‌ها را به تلاش‌های بازاریابی خود بیفزایید. شما به احتمال زیاد می‌توانید برای ایجاد تغییر، فیلم‌ها را در صفحات قرار دهید. حتی چند ویدئوی اندک می‌تواند تجربه‌ی خریدار، میزان بازدید شما از گوگل و یوتیوب و میزان تبدیل مشتری شما از خریداران موجود را افزایش دهد.
به طور منظم فیلم‌های جدید و خلاقانه اضافه کنید تا اثرات با گذشت زمان ترکیب شوند. این روش به شما در مقایسه با رقبایتان برتری می‌دهد و اینگونه سهم بیشتری از بازار در صنعت خود خواهید داشت. درخواست توصیفات ویدیویی حتی می‌تواند به روشی تبدیل شود که می‌توانید آن را به صورت خودکار انجام دهید. یک کمپین ایمیل تنظیم کنید که پس از 30، 60 یا 90 روز، بسته به مدت زمانی که مشتری نیاز دارد از آن محصول استفاده ‌کند تا بتواند به شما در ارائه‌ی یک رضایت کمک کند، پس از تحویل محصول به مشتریان ارسال شود .
امسال سال فیلم است. به تعداد فیلم‌های روزمره‌ی خود اضافه کنید‌. سال دیگر به عقب نگاه می‌کنید و متوجه می‌شوید که تا چه اندازه فیلم‌ها به رشد مهیج تجارت شما کمک کرده است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *