چاپگرها چطور مقدار جوهر را متوجه می شوند؟

چاپگرهای بیسیم چطور کار می کنند؟ 3 قدم و سیم های ماندگار

جوهر چاپگرهای جوهر افشان قیمت بالایی دارد. خرید یک دست کارتریج کامل در حدود 100 دلار تمام می‌شود. گاهی اوقات خرید چاپگر از خرید کارتریج آن ارزان‌تر تمام می‌شود.

به هرحال باید در مصرف این دوستان گران قیمت دقت کنیم. یکی از نکات جالب در مورد چاپگرها اخطار در مورد زمان اتمام جوهر است.

دستگاه چطور تمام شدن جوهر را تشخیص می‌دهد؟ قبل از رسیدن به جزئیات یک نکته برای شما داریم: چاپگرها از کارتریج با جوهر کم‌تر استفاده نمی‌کنند.

برای مثال اگر رنگ مشکی کمتر باشد، دستگاه سعی می‌کند تا از این رنگ به مقدار کمتری روی کاغذ بپاشد. دلیل کار گرم نشدن بیش‌ از حد کارتریج خالی است.

چاپگرها چطور مقدار جوهر باقی مانده را متوجه می شوند؟

کارتریج خالی بیش از حد داغ می‌شود و به دستگاه آسیب می‌رساند. قیمت جوهر با کیفیت مناسب بین 13 تا 75 دلار در هر اونس است.

به عبارتی یک گالن 10 هزار دلار تمام می‌شود. دلیلی ارزان بودن چاپگر، قیمت بالای جوهر است. شرکت‌ها جدیدترین محصولات خود را با قیمت پایین عرضه می‌کنند تا جوهر را به فروش برسانند.

دلایل زیادی برای استفاده از فناوری برای تشخیص کم بودن جوهر وجود دارد. در ادامه نحوه نظارت بر تنظیمات و مقدار جوهر را یاد می‌گیرد.

فناوری تشخیص کاهش سطح جوهر

اگر کارتریج چاپگر شما شفاف باشد با یک نگاه می‌توانید پر یا خالی بودن آن را تشخیص بدهید. خود دستگاه چطور این کار را انجام می‌دهد؟

هر شرکت راه و روش خود را دارد. کارتریج‌های شرکت اپسون از تراشه مخصوص استفاده می‌کنند. این تراشه به چاپگر می‌گوید که آیا کارتریج درست نصب شده است یا خیر.

هم‌چنین به چاپگرها کمک می‌کند تا مقدار جوهر خارج شده از کارتریج را ثبت کند. مقدار جوهر خارج شده با ظرفیت کارتریج مقایسه می‌شود.

Best Laser Printer For Mac 1 scaled 1

در صورت کم شدن مقدار جوهر، یک اخطار به رایانه ارسال می‌شود. در نتیجه شما اخطار کمبود جوهر را مشاهده می‌کنید.

کنون از حسگر نوری کمک می‌گیرد. نور به کمک یک منشور به قسمت خاصی از کارتریج می‌تابد. اگر جوهر از یک سطح مشخصی کمتر شود، پیام اخطار به رایانه شما ارسال می‌شود.

برخی دیگر از تولید کنندگان هد چاپگر را مستقیما روی کارتریج قرار می‌دهند. در نتیجه با کم شدن جوهر، چاپگر آسیب نمی‌بیند. تراشه این گروه شبیه به اپسون عمل می‌کند.

متاسفانه اگر جوهر در بعضی چاپگرها کم شود، چاپ انجام نمی‌شود. در نتیجه برای کار برخی از چاپگرها باید دستگاه پُر از جوهر باشد.

چقدر به چاپگرها اعتماد کنیم؟

سوال مهم: عملکرد این روندها چقدر دقیق است؟ کارشناسان صاحب نظر در این زمینه نظرات بسیار مختلفی دارند. اگر نظرات را یکجا جمع کنیم، به این نتیجه می‌رسیم:

تولید کنندگان در مورد هشدار کمبود جوهر زیاده روی می‌کنند. این اخطار شرایط را بزرگ‌تر از موردی که هست نشان می‌دهند.

چاپگرهای لیزری چطور کار می کنند؟ 4 نکته و چاپگرهای رنگی

به طور میانگین 60 درصد جوهر دستگاه بدون استفاده دور ریخته می‌شود. درست مانند این که طلا را به سطل زباله بریزید.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید چاپگر در مورد آن تحقیق کنید. در یکی از انجمن‌های ردیت با دارندگان آن مدل صحبت کنید.

اما یک قاعده کلی وجود دارد: هرچه چاپگر گران‌تر باشد، جوهر کم‌تری مصرف خواهد شد و بلعکس. باید بدانید که اگر کاربر پر مصرفی هستید، خرید دستگاه ارزان بسیار گرانتر تمام می‌شود.

هم‌چنین چاپگر خود را روشن نگه دارید. هر بار که آن را روشن و خاموش می‌کنید، یک روند تعمیر و نگهداری انجام می‌شود.

این روند مقدار زیادی جوهر مصرف می‌کند. در نتیجه دستگاه را روشن بگذارید. تنها در صورتی آن را خاموش کنید که به سفر هند می‌روید!

منبع: computer.howstuffworks.com

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *