رقابت توئیتر با کلاب هاوس جدی تر شد: کاربران بیشتری به Spaces دسترسی پیدا می‌کنند

کلاب هاوس

توئیتر قصد دارد قابلیت صوتی خودش به اسم Spaces را که به کلاب هاوس شباهت دارد در دسترس کاربران بیشتری قرار دهد. حالا هر کاربری که 600 دنبال کننده یا بیشتر داشته باشد می‌تواند میزبان روم‌های صوتی شود.

این شرکت در ماه دسامبر تست این قابلیت را آغاز کرد و به تدریج آن را در دسترس کاربران بیشتری قرار می‌دهد اما با اینکه هر کاربری می‌تواند به این روم‌ها بپیوندد تنها تعداد کمی از آنها قابلیت شروع چنین مکالماتی را دارند. به گفته توئیتر این قابلیت فقط در دسترس کاربرانی با 600 دنبال کننده یا بیشتر قرار دارد چون احتمال اینکه چنین اکانت‌هایی به دلیل تعداد نسبتاً بیشتر دنبال کنندگانشان تجربیات بهتری رقم بزنند بیشتر است.

توئیتر در یک مطلب وبلاگی می‌نویسد: “برای اینکه بتوانید یک فضای گفتگو (Space) برای همه کاربران ایجاد کنید سعی می‌کنیم این قابلیت را در دسترس عده بیشتری قرار دهیم تا کاربران بیشتری بتوانند از این قابلیت با کیفیت صدای خیلی خوب استفاده کنند.”

twitter spaces vs clubhouse audio

علاوه بر این توئیتر قصد دارد به کاربران بیشتری امکان دهد که کار با فضاهای گفتگو تیک دار را در ماه‌های پیش رو امتحان کنند. میزبان‌های Spaces می‌توانند تصمیم بگیرند که برای دسترسی به روم‌های خودشان چقدر هزینه دریافت کنند و چند بلیط برای هر روم وجود داشته باشد. به گفته توئیتر اکثر درآمد حاصل از بلیط‌ها به میزبان‌ها تعلق می‌گیرد اما اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر نشده است. این یکی از اولین تلاش‌های توئیتر برای ایجاد امکان درآمدزایی برای تولیدکنندگان محتوا در این پلتفرم است. این شرکت در حال کار روی قابلیت سوپرفالو است که به کاربران امکان می‌دهد برای دسترسی به محتوای خاصی در این پلتفرم هزینه و یا انعام دریافت کنند.

اینکه توئیتر چنین تلاش‌هایی را با Spaces آغاز کرده نشان می‌دهد که چت صوتی تا چه اندازه اهمیت پیدا کرده و حالا روزبروز شرکت‌های بیشتری تلاش می‌کنند با کلاب هاوس که منجر به محبوب شدن چت صوتی شد، رقابت کنند. کلاب هاوس هنوز هم فقط با دعوت قابل استفاده است و به تازگی از قابلیت‌هایی برای درآمدزایی رونمایی کرد. فیسبوک هم به تازگی یکسری قابلیت فقط صوتی ارائه کرده و حالا کاربران اینستاگرام هم می‌توانند لایوهای فقط صوتی پخش کنند. در عین حال ردیت و لینکداین هم در حال کار روی قابلیت‌های صوتی جدیدی هستند.

به غیر از قابلیت صدور بلیط، توئیتر در حال اضافه کردن قابلیت‌های میزبانی مشترک و زمانبندی برای Spaces است. هر دوی این قابلیت‌ها به امکانات کلاب هاوس شباهت دارند و با این قابلیت کاربران می‌توانند کنترل کنند که چه کسی اجازه صحبت کردن در یک روم را دارد. این شرکت به زودی قابلیت‌های دیگری از جمله توقف و ویرایش کپشن‌های زنده در Spaces را هم ارائه خواهد کرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *