سری آیفون 13 چه تغییری از نظر ابعاد خواهند کرد؟

سری آیفون 13 چه تغییری از نظر ابعاد خواهند کرد؟

جدیدترین شایعات در مورد سری آیفون 13 مربوط به ابعاد فیزیکی این گوشی‌ها می‌شود. براساس طرح‌های شماتیکی که به دست سایت MacRumors رسیده است، تمام مدل‌های آیفون 13 ضخامتی برابر با 7.55 میلی‌متر خواهند داشت. بخواهیم مقایسه کنیم این مقدار برای سری فعلی آیفون 12 برابر با 7.4 میلی‌متر است.

این تغییر 0.15 میلی‌متری در تصاویر زیر آورده شده است، گرچه به سختی در دنیای واقعی متوجه آن خواهید شد. اما به هر حال همین تغییر به اندازه‌ای خواهد بود که بسیاری از قاب‌های محافظ و سایر لوازم جانبی با مدل‌های جدید سازگار نباشند.

سری آیفون 13 چه تغییری از نظر ابعاد خواهند کرد؟

اپل همچنین ظاهرا قصد دارد پنل پشتی دو گوشی آیفون 13 پرو و 13 پرو مکس را از نظر برآمدگی دوربین‌ها متحول کند.

هر دو مدل پرو حالا بریدگی دوربین 36 در 37 میلی‌متر روی قاب پشتی خواهند داشت که به مراتب بزرگ‌تر از بریدگی مدل‌های آیفون 12 پرو است.

بریدگی دوربین برای مدل استاندارد آیفون 13 برابر با 29 در 29 میلی‌متر خواهد بود، در حالی که این مقدار برای آیفون 12 امسال 28 در 30 میلی‌متر است.

سری آیفون 13 چه تغییری از نظر ابعاد خواهند کرد؟

ضخامت برآمدگی دوربین همچنین گفته می‌شود در سری جدید آیفون 13 تقریبا 3.65 میلی‌متر افزایش خواهد داشت که در سری آیفون 12 مقدار آن 1.5 تا 1.7 میلی‌متر است.

اپل شایعه شده است قصد دارد برای دوربین اصلی و فوق عریض هر دو مدل آیفون 13 پرو جدید از سیستم لرزشگیر شیفت سنسور استفاده کند که نتیجه آن می‌تواند برآمدگی بزرگ‌تر دوربین باشد.

منبع: gsmarena.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *