طراحی بصری اینستاگرام: نحوه‌ی بهبود نام تجاری خود در اینستاگرام

instagram visual design kat coroy

آیا می‌خواهید تصاویر شگفت انگیزی در اینستاگرام ایجاد کنید؟ آیا نمی‌دانید چگونه بدون نیاز به طراحی زمینه یک سبک قابل شناسایی در اینستاگرام ایجاد کنید؟
برای کشف چگونگی بهبود طراحی خود در اینستاگرام، مصاحبه ای با کت کروی در پادکست بازاریابی رسانه‌های اجتماعی انجام شده است.

کت یک طراح است که به صاحبان مشاغل کوچک یاد می‌دهد در اینستاگرام شگفت انگیز به نظر برسند. او در IGTV کلاس‌های کوچک مستر برگزار می‌کند. دوره‌ی او زیباسازی اینستاگرام نام دارد.
شما یاد خواهید گرفت که چگونه سبک مارک منحصر به فرد خود را کشف کرده و آن را به یک نمایه‌ی اینستاگرام که نشان دهنده‌ی نام تجاری شما باشد تبدیل کنید. همچنین نکاتی را برای بهبود تصاویر اینستاگرام و پی بردن به نحوه‌ی عکسبرداری سلفی با اطمینان خواهید یافت.
کت سال‌ها به عنوان معرف مارک تجاری و طراح در یکی از بهترین آژانس‌های لندن کار می‌کرد. او با مشتریانی کار کرده است که دامنه‌ی کار او از غذای سگ گرفته تا بازرگان و معماران از جمله مارک‌های معتبری مانند نایکی و Coke را در بر می‌گیرد. او غالباً، برای انجام کارهای مفهومی برای مارک‌ها نیز فراخوانده می‌شد.

پس از 20 سال کار در این عنوان، کت آژانس طراحی خود را در استرالیا تاسیس کرد. او با مارک‌های کوچکتر مانند تولید کنندگان قهوه ارگانیک کار می‌کرد.
در آن زمان، دوستانی که از سابقه‌ی کت در زمینه‌ی نام تجاری و طراحی آگاهی داشتند، از او می‌پرسیدند که آیا او می‌تواند محتوا‌های اینستاگرام آن‌ها را برایشان درست کند؟ رویکرد کت فراتر از ایجاد زیبایی شناسی دلپذیر و جذاب است. او تجربه‌ی خود را از مارک‌های بزرگ به ارمغان می آورد و تلاش می‌کند تا جوهره‌ی اصلی شخص یا تجارت را به دست آورد تا دیگران بتوانند تأثیر آن جوهره را احساس کنند.
kat coroy website
اکنون سه سال است که او در مورد اینستاگرام تدریس می‌کند و 11K دانشجو دارد. او این روزها به کارآفرینان و مشاغل کوچک کمک می‌کند تا با آموزش قوانین طراحی که می‌توانند به تنهایی از آن‌ها پیروی کنند، دریابند که چگونه خصوصیت بارز مارک تجاری خود را بصری نشان دهند.

چرا بازاریابان باید به طراحی در اینستاگرام اهمیت دهند

طراحی مهمتر از آن است که بسیاری از مردم می‌پندارند. شما تنها سه ثانیه فرصت دارید تا توجه شخصی را قبل از اینکه به مورد بعدی برود در اینستاگرام جلب کنید. محتوای شما باید فراتر از یک خبر خوب باشد. این باید همان چیزی باشد که کت به عنوان محتوای زیبای تاثیرگذار توصیف می‌کند – محتوایی که بیانگر جوهره و انرژی کسب و کار شما است.

محتوای به درستی طراحی شده تحقق آن عبارت زیبای تاثیرگذار را ممکن و پیمایش را متوقف می‌کند. و از آنجا که انسان‌ها به دنبال چیزهای بیشتری از آنچه که به نظر ما جذاب می‌رسد هستند، توقف پیمایش اغلب به یک کلیک برای نمایه‌ی شما تبدیل می‌شود.

در نمایه‌ی اینستاگرام شما، عناصر عکس پروفایل، بیوگرافی و نُه تصویر اول بالای محتوای شما با هم ترکیب می‌شوند و جلوه ای از آنچه برند شماست را نمایش می‌دهند. قلم‌ها، کلمات، رنگ‌ها و تصاویر همگی دست به دست هم می‌دهند تا جلوه‌ی کلی نام تجاری را که می‌تواند در آن سه ثانیه‌ی ارزشمند کسی را تحت تأثیر قرار دهد، نشان دهند. اگر نمایه‌ی شما به درستی طراحی شده باشد، محتوای شما فراگیر می‌شود و افراد مناسب را به طور مغناطیسی به حساب شما جذب می‌کند.
این به همان روشی است که افراد از طریق یک مرکز خرید وارد فروشگاه می‌شوند و به اطراف نگاه می‌کنند تا تصمیم بگیرند که آیا آن‌ها در آنجا می‌مانند و خرید می‌کنند. افراد براساس طراحی پروفایل و محتوای شما انتخاب می‌کنند که شما را در اینستاگرام دنبال کنند. سپس ممکن است آن‌ها به شما پیام دهند، پست‌های شما را به اشتراک بگذارند، فیلم‌های IGTV شما را تماشا کنند و محصولات شما را بخرند.

از کجا شروع کنیم: نشان دادن خصوصیت بارز مارک تجاری خود

وقتی کسی برای اولین بار نمایه‌ی شما را مشاهده می‌کند، آیا می‌تواند در عرض سه ثانیه بفهمد تجارت شما چیست؟
یا آیا شما ترکیبی از بیست چیز مختلف دارید که باعث سردرگمی مردم می‌شود و آن‌ها را متعجب می‌کند که چرا اصلاً باید به شما توجه کنند؟ به عنوان مثال، آیا شما پست‌های شخصی و شغلی را در یک پروفایل ترکیب می‌کنید؟ گرچه این کار می‌تواند برای برخی از مشاغل مفید باشد، اما کت پیشنهاد می‌کند صلاحیت اضافه کردن پست‌های شخصی را بسنجید و از خود بپرسید که آیا پست متناسب با شرکت و پیام تجاری یا نشان دهنده‌ی آن است.
زمانی که عناصر (متن، بیوگرافی، رنگ‌ها، قلم‌ها، تصاویر و غیره) در نمایه‌ی شما به سرعت نشان دهند که حرفه‌ی شما چه کاری انجام می‌دهد و به چه چیزی معتقد است پیام واضحی را به مخاطب ارائه خواهید داد. باز هم، این همان چیزی است که کت آن را جوهره‌ی مارک می‌نامد و معتقد است که هر شغل یک تجارت خاص دارد.

افراد بی دلیل کار خود را شروع نمی‌کنند. اکثر کارآفرینان علاقه‌ی خاصی به چیزی دارند بنابراین کسب و کار خود را شروع کردند تا به گروه خاصی از افراد در انجام کار خاصی کمک کنند. یک پیام اصلی در پشت کاری که آن‌ها انجام می‌دهند وجود دارد (کت اشاره می‌کند که این پیام متفاوت از بیانیه‌ی ماموریت است)

اگر در کشف اصل جوهره‌ی برند خود مشکل دارید، وانمود کنید که با دوستی عزیز یک فنجان چای می‌نوشید. شما به آن دوست می‌گویید که چرا کار خود را شروع کرده اید – و چرا دارید چنین کاری را انجام می‌دهید.

پس از تعریف اصل جوهره‌ی برند خود، اشتیاق و انرژی مطلق پنهان در کاری که انجام می‌دهید، می‌توانید این دانش را در هر کاری که انجام می‌دهید عملی کنید.
یکی از مشتری‌های کت که لیوان‌هایی را که روی آن‌ها طرح کشیده بود می‌فروخت، فکر نمی‌کرد که مارک جوهره‌ی خاصی داشته باشد. “من فقط لیوان می‌فروشم.” پس از مدتی صحبت با کت، دلیل عمیق تر چرایی کار او مشخص شد، او می‌خواهد مردم را از روال زندگی خود خارج کرده و از طریق طرح‌های مثبت روی لیوان‌های خود، لحظه ای خاص و شاد را در روز به آن‌ها هدیه دهد.

بر اساس آن افشای جوهره‌ی اصلی برند خود، چند تصمیم برای حضور در اینستاگرامش گرفت. او اسکریپت‌ها و فونت‌های مدرن را انتخاب کرد و تصمیم گرفت که از رنگ سفید زیادی در عکاسی خود استفاده کند، می‌دانست از چه نوع عکاسی استفاده کند و کدام فیلترها احساسی که می‌خواهد ایجاد کند را به بهترین وجه منتقل می‌کنند.

کت خاطرنشان می‌کند که این تمرین چه در فروش کالاهای فیزیکی و چه در خدمات موثر است. در واقع، نشان دادن جوهره‌ی اصلی نام تجاری شما برای افرادی که مشاغل مستقر در خدمات دارند آسان تر است زیرا آن‌ها می‌خواهند به کسی کمک کنند و معمولاً از اینکه آن مشتری چه کسی است آگاه هستند.

انتخاب رنگ‌ها

هنگام انتخاب رنگ‌هایی که می‌خواهید در اینستاگرام استفاده کنید، روانشناسی رنگ را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر مربی توانمند سازی برای خانم‌ها هستید و از رنگ‌های اصلی مانند آن‌هایی که معمولاً در کتاب‌های کودکان دیده می‌شود استفاده می‌کنید، احتمالاً ناخواسته ارتباط را قطع می‌کنید.

رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید باید حد وسط بین آنچه بیانگر اصل جوهره‌ی برند شما است و آنچه فکر می‌کنید مشتریان شما دوست دارند را حفظ کند. کت برای کمک به دانش آموزان خود در انتخاب رنگ مناسب، “برنامه‌ی رنگ برند” را طراحی کرد.

روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید رنگ را بدون اینکه خبرمایه‌ی خود را به صفحه‌ی نمایش تک رنگ تبدیل کنید، به محتوای اینستاگرام خود وارد کنید.
اگر تصاویر نقل قول را به اشتراک می‌گذارید، می‌توانید رنگ را در تصاویر نقل قول خود قرار دهید.

می‌توانید از لباس یا وسایل جانبی نیز استفاده کنید تا آن رنگ‌ها را در تصاویرتان بگنجانید. یکی از دانش آموزان کت رنگ زرد را دوست دارد. عکس‌های او در پس زمینه سفید گرفته می‌شود اما او همیشه چیزی زرد پوشیده است یا یک شی زرد مانند یک بشقاب در دست دارد.

انتخاب قلم‌ها

یکی از ملاحظات کلیدی هنگام انتخاب قلم‌ها خوانایی است. آیا قلم‌هایی که استفاده می‌کنید به آسانی خوانده می‌شوند؟

به عنوان مثال، اگر یک تصویر نقل قول طولانی داشته باشید، خواندن زیاد اسکریپت دشوار است. در این صورت، کت پیشنهاد می‌کند اسکریپت را با یک فونت درشت هماهنگ کنید و فونت اسکریپت را فقط برای چند کلمه‌ی انتخاب شده استفاده کنید. این روش به شما کمک می‌کند تصاویری نقل قول کنید که جادار و تمیز به نظر برسند.
instagram post with quote image
کت توصیه می‌کند برای هر کاری که در اینستاگرام انجام می‌دهید فقط از یک یا دو فونت استفاده کنید. او می‌گوید که ابزار موجود در برنامه‌ی تایپ اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند متن خود را با انبوهی از جلوه‌های جالب بهبود بخشید.

استوری‌های اینستاگرام دارای یک حالت خلاقانه است که به شما امکان می‌دهد پس زمینه‌ی رنگی را انتخاب کرده و متنی را اضافه کنید که ایجاد گرافیک متنی (گرافیک نقل قول) را واقعاً آسان می‌کند. با این حال، این قابلیت ایجاد پست برای محتوای اینستاگرام را در بر نمی‌گیرد‌.
برای ایجاد آن نوع تصاویر برای خبرمایه، کت توصیه می‌کند از Canva استفاده کنید. Canva نه تنها الگوهای آماده و قابل تنظیم را ارائه می‌دهد، بلکه گزینه‌های قلم زیادی را برای طراحی گرافیک نقل قول مارک منحصر به فرد در اختیار می‌گذارد. سپس مردم قبل از اینکه تصاویر را بخوانند، می‌دانند که مال شماست. مردم رنگ، فونت و سبک طراحی را به عنوان شما تشخیص خواهند داد.

ایجاد سبک تصویر

در حالی که کت اذعان دارد ایجاد تصاویر با کیفیت با اضافه کردن پوشش متن به عکس امکان پذیر است، او ترجیح می‌دهد همه چیز را ساده و بی آلایش نگه دارد. ارسال عکس به عنوان عکس و ارسال کلمات به عنوان گرافیک نقل قول. استفاده از این دو نوع خلاق به طور جداگانه باعث می‌شود تا محتوای شما به خوبی گسترش یابد.

اگر می‌خواهید از تصویری از خود با پوشش متن استفاده کنید، حتماً در کنار یک پس زمینه‌ی کاملاً ساده بایستید. برای اطمینان از قابل خواندن بودن تصویر، ممکن است لازم باشد یک لایه‌ی نیمه شفاف بین عکس و پوشش متن اضافه کنید. فقط مطمئن شوید که هر آنچه ایجاد می‌کنید قابل خواندن است.

وقتی صحبت از استفاده از فیلترها می‌شود، کت می‌گوید هر عکس را فقط کمی فیلتر کنید (فقط به اندازه ای که تیرگی را از تصویر بیرون بکشد) اما در مورد استفاده از فیلترهایی که باعث غیر واقعی نشان دادن تصویر شما می‌شود احتیاط کنید. محتوای اینستاگرام هنگامی که در مورد واقعیت، حقیقت و ارتباطات باشد، بهترین عملکرد را دارد. کت برای شروع بسته‌های فیلتر A ​​Color استوری را پیشنهاد می‌کند.

نکاتی برای بهبود عکاسی سلفی اینستاگرام

اکثر مردم هنگام عکاسی از خودشان هوشیار هستند. آن‌ها دست و پایشان را گم می‌کنند و احساس اعتماد به نفس نمی‌کنند. پاسخ این است که برای گوشی خود یک سه پایه تهیه و از تایمر برای تأخیر در گرفتن عکس سلفی استفاده کنید.

شما خودتان هستید بنابراین مهم نیست مثل یک احمق باشید که هر کاری را که انجام می‌دهید تقلید می‌کند. بخندید و بازی کنید و هر تعداد که می‌خواهید عکس بگیرید – اگر دوست دارید صد عکس بگیرید – شما فقط به یک عکس خوب احتیاج دارید.

هرچه عکس‌های بیشتری بگیرید، آرامش بیشتری خواهید داشت و به راحتی می‌توانید نوع عکس‌های مناسب خود را بدست آورید. بعضی از افراد وقتی در عکس‌های جدی و بدخلق قرار می گیرند، ظاهر خوبی دارند و دیگران در عکس‌های شاد و سرگرم کننده، ظاهر بهتری دارند. برخی باید مستقیماً به لنز نگاه کنند و برخی دیگر باید کمی دور از دوربین باشند. آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای شما مفید است.

شما همچنین می‌خواهید یک پس زمینه‌ی واقعاً خوب نیز پیدا کنید. به اصل جوهره‌ی برند خود و به رنگ‌های خود فکر کنید. دیواری را در خانه‌ی خود انتخاب کنید یا حتی بهتر از این در اطراف محله خود به دنبال درگاه یا دیواری قدیمی باشید که نوشته یا تصویر داشته باشد. هر پس زمینه ای را که انتخاب می‌کنید، بهتر است کاملاً ساده و بدون شلوغی باشد.

عکس‌های شما باید عمودی باشند یا افقی؟ بستگی دارد‌. کت به طور معمول برای تصاویر محتوای خود به صورت افقی و برای تصاویر استوری‌های خود به صورت عمودی عکس می‌گیرد.

اگر می‌خواهید از عکس خود بهمراه متن استفاده کنید یا چند عکس با فضای خالی ارسال کنید تا به محتوای شما فضای تنفس بدهد، یادتان باشد که از قانون یک سوم استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر کنار دیوار هستید، در یک سوم اول قاب بایستید.

همانطور که عکس های خود را می‌گیرید، به یاد داشته باشید که باید دست خود را روی مفصل ران خود قرار دهید یا یک پا را کمی به جلو حرکت دهید. اگر این مسئله شما را عصبی می‌کند یا نمی‌دانید با دست خود چه کاری باید انجام دهید، “حالت‌ها” را در Pinterest جستجو کنید. به همه‌ی مدل‌ها نگاه کنید و وضعیت بدن و نحوه‌ی قرارگیری اندام خود دقت کنید.

pinterest search for poses
و در آخر، به یاد داشته باشید که از آن لذت ببرید. شاید بهتر است دوستی را با خود ببرید – شخصی که لبخند زدن و خندیدن را برای شما آسان می‌کند. این احساس واقعی در عکس‌های شما دیده می‌شود.

قرار دادن تصاویر خود در اینستاگرام

اگر به تازگی کار خود را شروع کرده اید یا می‌خواهید حضور اینستاگرام خود را بهبود ببخشید، 9 تا 15 پست محتوا منتشر کنید تا آن‌ها شبکه‌ی بینندگان موبایل یا دسکتاپ را پر کنند. سپس می‌توانید به یک برنامه‌ی پست منظم بروید که برای شما مناسب باشد.
instagram grid view on mobile
در حالی که برخی از انواع کسب و کارها وجود دارد که می‌توانند هر روز مطلبی در اینستاگرام ارسال کنند، به طور کلی، کت توصیه می‌کند هفته ای سه بار پست ارسال کنید – حتی الامکان هفته ای یک ویدیو اضافه کنید.

شما قصد ندارید صرفاً به دلیل انتشار مطالب با بی دقتی محتوایی سریع و با حجم زیاد تولید کنید. دنبال کنندگان شما این را احساس خواهند کرد. بهتر است که پست کمتری ارسال و اطمینان حاصل کنید که مطلبی را با کیفیت بالا منتشر می‌کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *