میانبر جدید جستجوی گوگل در وقت شما صرفه جویی می‌کند – همین حالا می‌توانید آن را امتحان کنید

google 2

از این میانبر برای اصلاح سریع جستجوی گوگل استفاده کنید.
به لطف معرفی میانبر صفحه کلید کاملاً جدید، جستجوی گوگل در دسکتاپ کمی ساده تر شد. بهترین قسمت این است که حتی به خاطر سپردن آن نیز خیلی دشوار نیست.
اگر تا به حال خود را در پایین صفحه‌ی جستجوی گوگل پیدا می‌کردید و مجبور می‌شدید به نوار جستجو برگردید، این میانبر راهکاری برای شماست. به جای استفاده از نشانگر ماوس مانند حالت عادی، فقط کلید “/” را بزنید و گوگل بلافاصله شما را به آن صفحه می‌برد.
واقعا به همین آسانی است‌. مهم نیست که کجای صفحه‌ی جستجوی گوگل باشید، با زدن کلید “/” نوار جستجو ظاهر می‌شود. به این ترتیب می‌توانید جستجوی فعلی خود را اصلاح یا از ابتدا کار را شروع کنید.
گوگل در ساعات اداری (از 9 صبح تا 5 عصر) این میانبر را با یک صفحه‌ی ظاهرشونده‌ی کوچک در گوشه‌ی پایین سمت راست صفحه، به کاربران اطلاع می‌دهد. می‌توانیم تأیید کنیم که صفحه‌ی ظاهر شونده را دیده ایم و میانبر به درستی کار می‌کند.
برای بیشتر افراد، این میانبر تنها چند ثانیه وقت صرفه جویی خواهد کرد، اما قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود. و برای کسانی که نمی‌توانند با ماوس پیمایش کنند یا یا با ماوس پیمایش نمی‌کنند، این کار قابلیت دسترسی به جستجوی گوگل را آسان تر می‌کند.
google 1
گوگل مدتهاست که از کلید تب برای پیمایش بدون ماوس پشتیبانی می‌کند، اما فرآیند انجام کار کندتر می‌شود. با اجازه دادن به کاربران، برای بلافاصله برگشتن به نوار جستجو با استفاده از کلید “/” ، گوگل زمان قابل توجهی برای کاربران صفحه کلید در پیدا کردن آنچه که نیاز دارند صرفه جویی می‌کند.
بنابراین دست به کار شوید و همین حالا این میانبر جدید را بررسی کنید. ممکن است حتی اگر در حالت عادی از استفاده از ماوس راضی باشید، از راحتی آن تعجب کنید. فقط توجه داشته باشید این ویژگی تنها مختص دسکتاپ است. کاربران موبایل هنوز هم باید مثل همیشه به بالای صفحه پیمایش کنند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *