مایکروسافت به پشتیبانی از ادوبی فلش در ویندوز 10 خاتمه خواهد داد

مایکروسافت به پشتیبانی از ادوبی فلش در ویندوز 10 خاتمه خواهد داد

ادوبی فلش به پایان عمر خود دارد نزدیک می‌شود. این مایکروسافت است که آخرین میخ را به تابوت آن خواهد کوبید. حتی پس از آن‌ که ادوبی رسما پشتیبانی از فلش را در آخرین روز 2020 پایان داد، فلش یک کامپوننت ویندوز 10 باقی ماند و البته همه چیز با انتشار به‌روزرسانی 21H1 برای ویندوز 10 تغییر خواهد کرد.

عرضه این به‌روزرسانی از ماه جاری شروع می‌شود و کامپوننت فلش را از این سیستم عامل حذف خواهد کرد.

مایکروسافت به پشتیبانی از ادوبی فلش در ویندوز 10 خاتمه خواهد داد

سایت The Verge با نقل قول از به‌روزرسانی یک پست در بلاگ ویندوز این خبر را اعلام کرده است. در تیتر این خبر آمده «به‌روزرسانی در مورد پایان پشتیبانی از ادوبی فلش پلیر» و اعلام می‌کند که یک کامپوننت به اسم «Update for the removal of Adobe Flash Player» در نسخه بعدی به‌روزرسانی ویندوز 10 یعنی 1507 که در ماه ژوئیه منتشر خواهد شد، قرار می‌گیرد.

دستگاه‌های با سیستم عامل ویندوز 8.1، ویندوز سرور 2012 و Windows Embedded 8 Standard نیز از طریق به‌روزرسانی تنها امنیتی و Monthly Rollup خود، این کامپوننت را دریافت خواهند کرد.

از ادوبی فلش در اواخر دهه 90 و اوایل دهه 2000 زمانی برای اجرای اپلیکیشن‌های مولتی مدیای تعاملی مانند بازی‌ها یا برنامه‌ها در داخل مرورگر استفاده می‌شد.

استانداردهای وب باز مانند HTML5، WebGL و WebAssembly همگی به جایگزینی برای فلش پلیر تبدیل شدند. این موضوع در کنار افزایش آسیب‌پذیری‌های روزافزون امنیتی منجر به پایان عمر این پلتفرم وب مولتی مدیایی شدند که زمانی محبوب بود.

منبع: gsmarena.com

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در ویندوز
آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *