هیوندای I30 N، قاتل گلف!

Hyundai i30 N Fastback DCT 7
دسترسی سریع به سرفصل‌های این مطلب پنهان

همه می دانیم که هیوندای علاوه بر نسخه های عادی ای که دارد، یک نسخه ی تیونینگ شده را با پسوند N وارد بازار می کند که به آن ها N Line نیز گفته می شود. این خودروها توانایی فنی بالاتری نسبت به مدل معمولی دارند، موتور آن ها معمولا توربوشارژ است، و بیشتر برای پیست استفاده می شوند. امروز خبر رسیده است که هیوندای قرار است i30 N جدید را با قیمت مناسب وارد بازار کند و قرار است ببینیم که چه قابلیت ها و مشخصاتی دارد. خودرویی که به رقابت با هاچبک های سریع بازار خواهد پرداخت و به آن ها اجازه خودنمایی نخواهد داد.

I30 N

I30 N سریع تر از قبل!

i30 N مجهز به یک موتور 2 لیتری چهار سیلندر است که 276 اسب بخار قدرت تولید می کند. برای سال 2021 گیربکس هشت سرعته دو کلاچه نیز قابل انتخاب است که کمی قیمت آن را بالا می برد اما در افزایش شتاب اولیه و افت شتاب هنگام تعویض دنده جلوگیری می کند.  این خودرو گشتاور 392 نیوتن متری خود  را به چرخ های جلو می رساند و می تواند در 5.9 ثانیه از صفر به صد کیلومتر بر ساعت برسد. همین جای کار بدانید که این خودرو 0.3 ثانیه از نسخه ی سال قبل سریعتر است که احتمالا این را مدیون افزایش توانش به واسطه ی تغییرات الکترونیکی است . نکته جالب توجه این است که این خودرو تا 250 کیلومتر بر ساعت سرعت می گیرد و سرعتش محدود شده است، که در خودرویی که برای پیست ساخته شده است کمی عجیب به نظر می رسد!

I30 N

چه خبر از موارد تازه؟

در داخل i30 N خیلی تفاوت شگرفی با سال پیش دیده نمی شود اما دو نکته است که خیلی به چشم هر بیننده ای می آیند. نکته اول اینکه i30 N مجهز به یک مانیتور 10.3 لمسی است که هم می تواند با گوشی های اپل و هم با گوشی های اندروید ارتباط برقرار کند و از این لحاظ خیلی کار راننده و سرنشینان را راحت می کند. همچنین صندلی های i30 N حدود 2.5 کیلوگرم سبک تر از نسخه های قبل شده اند که می تواند که در عملکرد داخل پیست خیلی تاثیر گذار باشد. نکته قابل توجه دیگر در مورد i30 N قیمت آن است که از 33 هزار یورو در اروپا شروع می شود و تا حدود 36 هزار یورو بالا می رود که عدد نسبتا خوبی است. به نظر می رسد که هیوندای با قیمت مناسب بتواند گوی رقابت را از رقبا برباید و امسال شانس آن را دارد که رقیب اصلی اش یعنی فولکس واگن گلف GTI را به چالش بکشد!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *