مرسدس بنز مسابقه ای با 4 سال تاخیر به بازار می رسد!

مرسدس بنز AMG ONE

مرسدس بنز هر ساله در نماشگاه خودروهای آلمان غوغا به پا می کند. اگر قصدتان خودنمایی و به رخ کشیدن توانایی هایتان باشد، بهترین جا کجاست؟ چه بهتر که این کار در مقابل تمامی رقبایتان انجام بشود! هر ساله مرسدس بنز بهترین و جدید ترین دستاورد های خود را در نمایشگاه آلمان رونمایی می کند تا در کنار رقبای اصلی اش یعنی بی ام و، پورشه و آئودی بدرخشد.

Lewis Hamilton 2016 Malaysia FP2 1

سال 2017 اما کمی فرق داشت. مرسدس بنز کانسپتی را معرفی کرد که طراحی جدیدی داشت، از تکنولوژی خودروهای فرمول یک استفاده می کرد و حدود 1000 اسب بخار نیرو داشت! همه اینها در کنار حضور لوئیس همیلتون، راننده حرفه ای مرسدس در فرمول یک باعث شد مدتی اخبار این خودرو سرتیتر همه رسانه ها شود. اما بعد 2017 دیگر خبری از این خودرو نشد تا اخیرا عکس های جاسوسی مرسدس بنز AMG ONE در حال تست جاده ای دیده شد و به اهل خودرو نوید خودرویی جدید در سال 2021 را داد.

مرسدس بنز چه کرده است؟

مرسدس بنز در طراحی این مدل از طرحی جدید استفاده کرده است که مشابه آن را در هیچ مدل دیگری ندیده بودیم. با دیدن تصاویر این خودرو بیشتربه نظر می آِید روی یک فورد جی تی یا کوئنیگزگ لوگوی مرسدس چسبانده باشند! اما شاید این صرفا یک شباهت باشد!

مرسدس بنز

مرسدس بنز برای این خودرو از یک موتور بنزینی و 4 موتور الکتریکی استفاده کرده است، کاری که چندان در صنعت خودرو رایج نیست. این موتور ها روی هم رفته می توانند بین 1043 تا 1231 اسب بخار نیرو تولید بکنند و این نیرو را توسط یک گیربکس 8 سرعته تک کلاچه به چهارچرخ برساند. این خودرو در 2.2 ثانیه به صد کیلومتر می رسد، در 6 ثانیه از 200 کیلومتر می گذرد و در نهایت به سرعت 355 کیلومتر بر ساعت می رسد که برای یک خودروی الکتریکی اعداد مناسبی محسوب می شوند. نکته جالب توجه این است که این خودرو با موتور های الکتریکی تنها قادر به پیمودن 25 کیلومتر مسافت است، احتمالا فقط در حد رسیدن از پارکینگ مسابقه تا سر خط شروع!

مرسدس بنز

مرسدس بنز در طراحی و ساخت بدنه این خودرو فقط به فکر ظرافت و زیبایی نبوده است و توجه زیادی به سبک سازی هم داشته است. در بیشتر قسمت های بدنه ی مرسدس بنز AMG ONE شاهد استفاده از فیبر کربن هستیم که در نهایت باعث شدند این خودروی فوق العاده فقط حدود 1200 کیلوگرم وزن داشته باشد که از یک خودروی کوپه معمولی هم کمتر است! استفاده از درب های پروانه ای به سنت مرسدس هم از نکاتی بود که سال 2017 خیلی برای طرفداران مرسدس جذاب بود.

مرسدس جدید، زیبا و شکیل اما . . .

طرفداران مرسدس 4 سال صبر کردند تا یک خودروی الکتریکی قدرتمند و مناسب پیست از این شرکت ببینند که دیدند! اما ساخت یک خودروی تقریبا شهری با ویژگی های یک خودروی فرمول یک اصلا آسان نیست و اصلا هم ارزان نیست! از مدل AMG ONE تنها 275 دستگاه ساخته خواهد شد که هر کدامشان بالغ بر 2.3 میلیون دلار قیمت خواهند داشت. حالا بازهم مرسدس الکتریکی درب پروانه ای را می خواهید؟

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *