فراری 812 سوپرفست 15 اردیبهشت می آید!

فراری 812 سوپرفست

فراری در کنار رقیب دیرینه اش لامبورگینی سال هاست در زمینه ساخت خودرو های اسپرت و پرسرعت فعال هستند و می درخشند. مدل های بی نظیر انزو، 458 ایتالیا و لافراری از محصولات بی نظیر فراری هستند که بعید می دانیم کسی باشد که نام آن ها را نشنیده باشد!

فراری اما از سال 2017 تصمیم گرفت مدل جدیدی را وارد بازار کند که موتورش تقریبا در قسمت جلویی قرار گرفته باشد، قابل استفاده در شهر باشد و البته هروقت که دستور بدهید رقبا را به خاک و خون بکشد! این شد که مدل ویژه 812 سوپرفست وارد لیست خودروهای فراری شد!

812 سوپرفست

فراری امسال چه کرده است؟

تیم مهندسی فراری برای سال جدیدبا به روز رسانی سیستم اگزوز و تنظیم سامانه زمان بندی سوپاپ ها توانسته اند توان خوبی به موتور 6.5 لیتری 12 سیلندر این خودرو ببخشند. این موتور عظیم الجثه می تواند 819 اسب بخار نیرو تولید کند که 30 اسب بخار از مدل قبلی بیشتر است. البته تنظیم جدید برنامه سوپاپ ها باعث شده این خودرو بتواند تا 9500 دور بر دقیقه هم دور بگیرد که به نسبت 8900 دور در دقیقه سال گذشته پیشرفت محسوب می شود. علاوه بر تغییرات فنی مربوط به موتور متخصصان فراری از قسمت بدنه غافل نشده اند و با استفاده از قطعات فیبرکربنی و سبک سازی شده وزن این خودرو را به مرز1630 کیلوگرم رسانده اند که برای خودرویی در این سطح عدد مناسبی به شمار می آید.

812 سوپرفست

812 سوپرفست در میدان رقابت چه در چنته دارد؟

شاید برایتان سوال باشد که این تغییرات جزئی در عمل چقدر روی عملکرد این ایتالیایی خوش چهره تاثیر گذاشته است؟

با تغییرات انجام شده بر روی موتورو سبک سازی صورت گرفته روی بدنه فراری 812 سوپرفست جدید می تواند در 2.5 ثانیه از صفر به صد برسد که حدود 0.4 ثانیه پیشرفت را نسبت به سال گذشته نشان می دهد. این عدد باعث می شود فراری امسال یک مدعی قاطع در جمع زیر 3 ثانیه ای ها داشته باشد و میدان را برای حریفان سخت کند!

علاوه بر تغییرات گفته شده قطعات جدید بدنه مثل سپر ها و اسپویلر ها طوری طراحی شده اند که نیروی رو به پایین بیشتری تولید کنند و فراری 812 را به زمین بچسانند. از طرف دیگر سیستم فرمان پذیری 4 چرخ به این خودرو اضافه شده است تا عملکرد این خودرو در پیست بهبود یابد و راحت تر از رقبا پیچ ها را یک به یک طی کند.

81 سوپرفست

فراری 812 سوپرفست جدید، خوش سیما اما نه خوش قیمت!

این شرکت در مورد قیمت گذاری 812 سوپرفست جدیدش عدد دقیقی اعلام نکرده اما به نظر می آید با توجه به سطح آپشن و ویژگی های فنی این مدل بین 260 تا 330 هزار یورو قیمت داشته باشد که اصلا نمی توان گفت قیمت خوبی است! این خودرو رسما در 15 اردیبهشت معرفی می شود و امسال رقبایی مثل لامبورگینی اونتادور SVJ، مک لارن 720S و پورشه 911 جی تی RS جدید که اتفاقا اخیرا معرفی شده را در پیش روی خود می بیند که باید دید با تغییراتی جدیدی که صورت گرفته از پس آن ها برمی آید یا خیر!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *