هوآوی، یکه تاز 5G با بیشترین گواهی ثبت حق اختراع!

5G

فوریه امسال شرکت IPLytics که در زمینه جمع آوری اطلاعات گواهی ثبت اختراع کاملاً شناخته شده و مشهور است گزارشی با عنوان “کدام شرکت در رقابت گواهی ثبت اختراع 5G پیشگام است؟” منتشر کرد. در این گزارش نام شرکت‌های مهمی که تعداد گواهی‌های حق اختراع اساسی (SEP) خودشان را به مؤسسه استانداردهای ارتباطی اروپا (EISI) گزارش می‌دهند، ثبت شده است. در حال حاضر تعداد چنین شرکت‌هایی نسبت به سال قبل بیشتر شده بنابراین می‌توان به وضوح پیشگامان این عرصه را مشخص و دنبال کرد.

در این گزارش نام 22 شرکت مشاهده می‌شود که بین آنها شرکت هوآوی با در اختیار داشتن 15.39 درصد درخواست‌های ثبت اختراع، رتبه اول را دارد و کوالکام با 11.24 درصد دوم است. ZTE که یکی دیگر از شرکت‌های چینی است با رقم 9.81 درصد جایگاه سوم را دارد. سامسونگ و نوکیا هم به ترتیب با 9.67 و 9.01 درصد رتبه‌های چهارم و پنجم را دارند. اما این رتبه‌ها مربوط به درخواست ثبت اختراع اساسی 5G هستند.

طبق اطلاعات این فهرست، هوآوی بیشترین درخواست‌های ثبت اختراع را داشته و شرکت آمریکایی کوالکام از نظر تعداد درخواست‌های در جریان و تأیید شده رتبه دوم را دارد. البته شرکت هوآوی از نظر تعداد درخواست‌های حق اختراع اساسی و تعداد تأییدها جایگاه اول را دارد.

آمار گواهی‌های ثبت اختراع 5G
آمار گواهی‌های ثبت اختراع 5G

لازم به ذکر است که ممکن است فرایند دریافت مجوز ثبت اختراع سال‌ها زمان ببرد. بنابراین ممکن است این اعداد و ارقام پس از دریافت تأیید به طور قابل ملاحظه‌ای تغییر کنند.

در رابطه با گواهی‌های تأیید شده هوآوی با 15.4 درصد رتبه اول را دارد و سامسونگ، کوالکام و ال‌جی به ترتیب با 13.3، 13.2 و 8.7 درصد رتبه‌های بعدی را دارند. شرکت ZTE هم مجموعاً با 5.6 درصد جایگاه پنجم را دارد.

رقابت آمریکا و چین

از ماه می سال 2019 تعداد گواهی‌های اساسی 5G هوآوی از تعداد گواهی‌های کل شرکت‌های آمریکایی پیشی گرفته. در آن زمان لو یانگ مدیر عامل شرکت هوآوی گفته بود که این شرکت با 16 هزار گواهی استاندارد 5G که 20 درصد کل گواهی‌های جهان را شامل می‌شود، رتبه اول را در اختیار دارد. این در حالیست که کل شرکت‌های آمریکایی کمتر از 15 درصد این درخواست‌ها را به خود اختصاص داده اند. لو یانگ معتقد است که وسعت بازار 5G می‌تواند به چین برای تحقق دیجیتالیزه کردن هزاران صنعت و تحقق تحول دیجیتال کمک کند.

لو یانگ می‌گوید: “با توجه به شرایط هوآوی شاید به نظر برسد که این شرکت با موجی از آشفتگی روبرو است اما طبق دیدگاه من، 180 هزار کارمند هوآوی خودشان مثل طوفانی در دل این طوفان هستند. ما بسیار آرام هستیم، مثل جوانه …

این آمارها در حال تغییر هستند و هر چند هوآوی هنوز پیشگام است اما این اختلاف به اندازه چند سال پیش نیست.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *