آیا می‌دانید شرکت BOE در سال 2020 چه رتبه‌ای را در تولید صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند دارد؟

کیفیت پنل‌های شرکت BOE
شرکت BOE

شرکت BOE

یک شرکت تحقیقات بازار چینی به نام Qunzhi Consulting داده‌های تحقیقات بازار در سال 2020 را منتشر کرده است. در این تحقیقات جزئیات مربوط به عملکرد تولید‌کنندگان عمده صفحه نمایش در سطح جهانی آمده است. این گزارش نشان می‌دهد که عرضه محموله پنل گوشی‌های هوشمند در سال 2020 در کل 1.888 میلیارد دلار بوده است که نشان‌دهنده رشد سالانه 6 درصدی است. شرکت چینی BOE با تولید 408 میلیون پنل گوشی در رتبه 1 جهانی تولیدکنندگان صفحه نمایش قرار دارد. این شرکت چینی سهم 21.6 درصد از کل این بازار جهانی را در اختیار خود دارد. این رشد 5.2 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

عرضه پنل‌های شرکت BOE
تست پنل‌های شرکت BOE

سامسونگ و تیانما در رتبه دوم و سوم

علاوه بر شرکت BOE، شرکت سامسونگ و شرکت تیانما به ترتیب با عرضه 370 میلیون و 194 میلیون در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

در این میان سهم سامسونگ از کل بازار 19.6 درصد بود و 7 درصد کاهش نسبت به سال گذشته را داشته است. سهم تیانمواسا 10.3 درصد از کل بازاربود و 8.5 درصد کاهش نسبت به سال گذشته را داشته است. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که سه برند برتر این لیست حداکثر 50 درصد از کل سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داده‌اند.

BOE رتبه 1 جهانی تولیدکنندگان صفحه را دارد
رتبه 1 جهانی تولیدکنندگان صفحه نمایش

بیشترین عرضه پنل‌های شرکت BOE مربوط به کدام پنل است؟

طبق داده‌ها بیشترین عرضه پنل‌های شرکت BOE عمدتا به پنل های a-Si مربوط می‌شود. در مجموع 278 میلیون قطعه از آن عرضه شده است که حدود 70 درصد از کل پنل‌های گوشی‌های عرضه شده شرکت BOE را شامل می‌شود.

با این حال JD.com از سامسونگ پیشی گرفت و به بزرگترین تامین‌کننده پنل گوشی‌های هوشمند در جهان تبدیل شد. 70 درصد از محموله‌های عرضه شده آن به پنل های a-Si مربوط می‌شود.

در بازار پرسود پنل‌های OLED سامسونگ موقعیت خود با عرضه 370 میلیون پنل در رده اول حفظ کرده است.

دلیل سفارش زیاد برای تهیه پنل چیست؟

به دلیل کمبودها ما شاهده افزایش تقاضا برای عرضه پنل‌های نمایشگر در برابر کاهش عرضه تراشه هستیم. در همین راستا مشاوره Qunzhi معتقد است که با توجه به بهبود تدریجی بازار پردازنده، تولیدکنندگان گوشی در حال افزایش تلاش خود برای عرضه محصولات ارزان قیمت هستند. همچنین اعتقاد بر این است که تولیدکنندگان برای جلوگیری از کمبود قطعات در آینده، اقدام به سفارش تعداد زیادی پنل‌ کرده‌اند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *