همکاری کنوا با کالیدو برای اضافه کردن قابلیت حذف پس زمینه

canva acquires kaleido

کنوا قصد دارد در سال 2021 قدرت‌مندتر از قبل ظاهر شود. طبق گزارش‌های موجود، کمپانی کنوا (Canva) با همکاری یک شرکت فناوری و خلاق دیگر کارش را با قدرت بیشتری آغاز خواهد کرد.

در تاریخ 23 فوریه کالیدو (Kaleido) یک شرکت نوپای اتریشی در یک خبرنامه‌ی مطبوعاتی اعلام کرد که پس از سال‌ها از دست دادن فرصت‌های بی‌شمار برای سرمایه‌گذاری، این بار تصمیم مهمی گرفته و به یک شرکت طراحی دیگر پیوسته است.

کالیدو به شرکت کنوا ملحق شد

پلتفرم طراحی گرافیکی کنوا، شرکت کالیدو را که سازنده‌ی برنامه‌های محبوبی مانند remove.bg  و  Unscreen بوده، خریداری کرده است. کالیدو ادعا می‌کند که سال گذشته بیش از 100 میلیون نفر از 180 کشور از این دو نرم افزار استفاده کرده‌اند.

ما از قیمت و شرایط خرید دقیق اطلاع نداریم، اما وبلاگ TechCrunch اعلام کرده که ممکن است این دو شرکت یک معامله‌ی 9 رقمی بسته باشند.

برنهارد هولزر که خبرنگار مطبوعاتی کالیدو است اظهار داشت: با افزایش کارایی و هدف مشترکی که بین این دو شرکت وجود دارد به راحتی می‌توان یک پتانسیل و آینده‌ای عالی را برای کالیدو پیش‌بینی کرد.

این شرکت نوپا در سال 2013 با هدف ایجاد سهولت در استفاده‌ی افراد و کسب و کارها از هوش مصنوعی، برای پردازش تصاویر استفاده کرد.

شش سال از زمانی که کالیدو برنامه‌ی remove.bg  را منتشر کرد می‌گذرد. remove.bg  ابزاری است که خیلی سریع پس زمینه‌ی تصویر را حذف می‌کند. در مقابل Unscreen نرم افزاری است که در سال 2020 توسط همین شرکت معرفی شد و همان‌کار را برای ویدئوها انجام می‌داد. به نظر برنامه‌ی ساده‌ای می‌آید ولی کار با آن دشوار است.

کنوا

کنوا (Canva) چیست؟

این شرکت یک پلت فرم طراحی گرافیک می‌باشد که هدف آن دسترسی آسان به طراحی با استفاده از ابزارهای آسان و قالب های آماده است. می‌توانید از آن برای ایجاد محتوای بصری متنوع استفاده کنید، تقریباً در مورد هر چیزی از گرافیک در رسانه‌های اجتماعی گرفته تا ارائه‌ی پوستر و اسناد می‌توانید از آن بهره ببرید.

استفاده از این پلتفرم رایگان است، اما در صورت تمایل به استفاده از عملکرد‌های خاص مانند دسترسی به تصاویر اضافی، ذخیره‌سازی ابری و امکان برنامه ریزی پست‌ها برای رسانه‌های اجتماعی، به شما اشتراک‌های پولی را ارائه می‌دهد.

 

خرید‌های شرکت کنوا

خریدهای این کمپانی روند رو به رشدی دارد. این شرکت تقریباً همزمان با کالیدو، Smartmockups  را نیز خریداری کرد. mockup‌ها فایل‌های آماده‌ی گرافیکی هستند و طراحان می‌توانند به کمک آن‌ها، طرح اولیه‌ی خود را قبل از اجرا و چاپ در قالب اصلی مشاهده کنند. این‌ها برای طراحی تی‌شرت‌ها، بروشورها ، لیوان‌ها ، کتاب‌ها ، مجلات و موارد دیگر استفاده می‌شوند.

در سال 2019 کنوا سایت‌های Pexels و Pixabay که دو سایت بزرگ رایگان محتوای سهام جهان بودند را خریداری کرد و باعث شد سهام خود را بیشتر گسترش بدهد همچنین یک سال قبل از آن کانوا با خریداری نرم‌ افزار مبتنی بر وب  Zeetings به اوج خلاقیت خود رسید.

کنوا همچنان به ارتقای خود ادامه می دهد

این شرکت اعلام کرد که سرمایه‌ای 60 دلاری را بدست آورده است که ارزش آن  به 6 میلیارد دلار هم می‌رسد .

گرچه کنوا هنوز کاملا نمی تواند در برابر امپراتوری خلاق Adobe بایستد ، اما تاکنون توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرده است

منبع: makeuseof.com

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در عمومی
آواتار فاطمه شیردل

توسط فاطمه شیردل

نویسنده و مترجم با پنج سال سابقه کار حرفه‌ای! عاشق یادگیری و نویسندگی...

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *