گوگل نست مینی چیست و برای چه افرادی طراحی شده؟

گوگل نست مینی

آیا به شنیدن اخبار کوچک‌ترین اسپیکر خانواده گوگل نست، علاقه‌ای دارید؟ ما این دستگاه را مورد بررسی دقیق قرار دادیم و درباره کارایی آن اطلاعاتی بدست آوردیم. اگر قصد خرید یک اسپیکر چند منظوره که، یک دستیار‌شخصی کمک رسان در خانه برای شما باشد و هم‌چنین صدای با‌کیفیت و رسایی به شما ارائه بدهد، دارید. گوگل نست مینی، می‌تواند گزینه ای باشد که شما به‌دنبال آن هستید.

استفاده از این دستگاه بسیار ساده و آسان است، قیمت مناسبی دارد و می‌تواند با سیل عظیمی از لوازم خانه‌های هوشمند به سادگی هماهنگ شود و کار کند. این دستگاه به دستیار‌صوتی گوگل مجهز شده و این امکان را برای شما فراهم می‌سازد، تا از طریق صدای خودتان یا از طریق گوشی هوشمند خود که به واسطه بلوتوث به اسپیکر متصل شده، از کمک های دستیار صوتی گوگل بهره‌مند شوید.

گوگل نست مینی دقیقاً چیست؟گوگل نست مینی -1

گوگل نست مینی، اقتصادی‌ترین و مقرون به‌صرفه‌ترین اسپیکر هوشمند مجهز به دستیار صوتی گوگل می‌باشد که شما می‌توانید تهیه کنید. این محصول به عنوان رقیبی برای آمازون اکو دات شناخته شده، که قصد دارد صدای بهتری نسبت به نسل های گذشته خود را به کاربران ارائه کند. در طراحی گوگل نست مینی، حساسیت تشخیص صدا افزایش یافته است و پاسخ‌دهی دستیار شخصی گوگل نیز نسبت به نسل های قبلی، سریع‌تر شده است.

علی‌رغم ادعای گوگل مبنی بر اینکه نست مینی 40‌درصد باس بیشتری را به کاربران ارائه می‌دهد، تفاوت زیادی بین کیفیت صدای نست مینی و گوگل هوم مینی نیست و حتی ممکن است شما به‌طور کلی متوجه هیچ تغییری در کیفیت صدای این دو نسخه نباشید. به هر حال، تشخیص صدای باس خروجی از یک اسپیکر کوچک به اندازه توپ تنیس کار ساده ای نیست. 

نست مینی یک اسپیکر اقتصادی است که، کیفیت صدای مطلوبی را به کاربران ارائه می‌دهد، اما بدون نقص نیست. نست مینی صدایی کاملاً واضح و با کیفیت مطلوب تولید می‌کند، اما خروجی صدای 3.5 میلی‌متری ندارد و در برابر یک اتاق پر‌صدا و شلوغ کم می‌آورد. شاید برای اینکه از انتخابی که کرده اید، نا‌امید نشوید، بهتر باشد سطح توقعات خود را مقداری پایین‌تر بیاورید.

قیمت گوگل نست مینیگوگل نست مینی -2

گوگل نست مینی با قیمتی حدود 1,200,000 تومان به فروش می‌رسد، اما اغلب اوقات این قیمت ها کاهش پیدا می‌کنند. اگر بتوانیدتا مدتی پس از ورود این اسپیکر به بازار صبر کنید، می‌توانید مقداری از سرمایه خود را پس‌انداز کنید.

اطلاعات بیش‌تر از گوگل نست مینیگوگل نست مینی -3

اگر قبلا تجربه استفاده از گوگل هوم مینی را داشته اید، تقریباً با ظاهر گوگل نست مینی آشنا هستید. این دو اسپیکر هردو شبیه به توپ هاکی هستند. اضلاع این اسپیکر منحنی ، نیمه‌پایینی آن لاستیکی و نیمه‌بالایی آن پارچه‌ای می‌باشد. این اسپیکر در چند رنگ : قرمز، خاکستری، مشکی و آبی به بازار عرضه می‌شود. قسمت بالای گوگل نست مینی به طور کامل و 35‌در‌صد بدنه آن از بطری های پلاستیکی بازیافت شده، تشکیل شده که این اسپیکر را به یک اسپیکر سازگار با محیط‌زیست تبدیل می‌کند.

همان‌گونه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، با نگاه کردن به 4 ال‌ای‌دی بالا که از زیر پارچه در حال درخشش می‌باشند، متوجه می‌شوید که دستیار صوتی گوگل در حال شنیدن فرمان می‌باشد. علاوه‌بر‌این دو ال‌ای‌دی دیگر‌هم در دو طرف دیگر قرار دارد، که میزان صدای اسپیکر را کنترل می‌کنند و با هر‌دفعه لمس شدن توسط کاربر ، روشن می‌شوند.

گوگل نست مینی -4

اگر هنگام پخش موسیقی، دست خود را به قسمت بالایی آن نزدیک کنید، ال‌ای‌دی ها روشن می‌شوند و اسپیکر میزان صدا را به شما نشان می‌دهد و با استفاده از سنسور های دریافت امواج فرا‌صوت مکان لمس را به شما نشان می‌دهد. سپس با ضربه زدن به سمت چپ یا راست، می‌توانید میزان صدا را کم و زیاد کنید و اگر به چهار ال‌ای‌دی مرکزی ضربه بزنید می‌توانید موسیقی را پخش یا متوقف کنید. در قسمت پشتی گوگل نست مینی، دکمه‌ای برای فعال و غیر‌فعال کردن میکروفون و یک ورودی برای آداپتور برق وجود دارد. در قسمت پایینی اسپیکر نیز، حفره‌ای طراحی شده تا در صورت تمایل ان را به دیوار آویزان کنید.گوگل نست مینی -5

این‌گونه که به‌نظر می‌رسد، عملکرد تشخیص صدا، بهبود یافته است، که بخش عمده‌ای از آن را مدیون به میکروفون سومی هستیم که در طراحی این اسپیکر به کار رفته است و به تاثیر زیادی در فیلتر کردن صداهای مزاحم و اضافی دارد. نست مینی، یک تراشه اختصاصی برای یادگیری دارد که سرعت پاسخ‌گویی این اسپیکر را تا حد زیادی بالا می‌برد تا ارتباط بین کاربر و اسپیکر بیشتر به یک مکالمه و نه یک ارتباط رباتیک نزدیک باشد.

گوگل نست مینی و دستیار شخصی گوگل

برای فراخوانی دستیار گوگل، تنها کافی است عبارت “Hey Google” یا “OK Google” را بر زبان بیاورید و پس از آن، درخواست یا سوال خود را برای دستیار شخصی‌تان مطرح کنید. همان‌طور که گفته شود چهار ال‌ای‌دی روشن می‌شود که نشان می‌دهد اسپیکر در حال گوش دادن به شما است.اگر چه نمی‌توانید عبارت احضار کردن دستیار را تغییر دهید، اما مانند دستیار شخصی آمازون، می‌توانید صدای دستیار صوتی خود را تغییر دهید.گوگل نست مینی -6

دستیار شخصی گوگل به زبان محاوره ای کاربران(در حال حاضر از زبان پارسی پشتیبانی نمی‌کند) آشنا است و توانایی درک بالایی دارد، از این‌رو، نیازی نیست برای این که خواسته‌تان را متوجه شود از لحن خاصی استفاده کنید.شما می‌توانید از دستیار شخصی گوگل‌تان، سیر تا پیاز موضوعات مختلف را از جمله : طیف وسیعی از اطلاعات عمومی، نتایج بازی‌های ورزشی، شرایط آب و هوا، تایمر، زنگ هشدار، یادآور برای قرار های آینده‌تان و حتی کمک در برنامه‌ریزی های روزمره درخواست کنید.

این دستیار، بدون نیاز به تماس دست کاربران، می‌تواند با شماره‌های استرالیا ، کانادا ، انگلستان و ایالات متحده تماس بگیرد و حتی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا از طریق گوگل دوو (Google Duo) با مخاطبان خود تماس بگیرید. شاید، لیست دستگاه‌های خانگی که دستیار شخصی گوگل با آن‌ها سازگاری می–کند به اندازه دستیار شخصی آمازون (Alexa) چشمگیر نباشد، ولی با این‌وجود با اکثریت برند‌های مطرح در تولید لوازم‌خانگی هوشمند سازگار می باشد. به عنوان مثال وقتی کاربر به گوگل صبح بخیر بگوید، گوگل خودش چراغ‌ها را روشن کرده و برنامه روزمره شما را برای‌تان لیست می‌کند.گوگل نست مینی -7

برای علاقه‌مندان به موسیقی، دستیار شخصی گوگل می‌تواند از طریق سرویس های “گوگل‌پلی موسیقی، یوتیوب موسیقی، اسپاتی‌فای، پاندورا و دیزر (Google Play Music, YouTube Music, Spotify, Pandora, Deezer)” و حتی ایستگاه های رادیویی، خدمات خود را به شما ارائه کند. اگر چه نمی‌توانید از سرویس‌دهندگان دیگر در عرصه موسیقی، استفاده کنید. اما می‌توانید با اتصال به گوشی هوشمند خود به سایر خدمات دسترسی پیدا کنید.

کاربران می‌توانند به کمک دستیار صوتی گوگل، به دستور‌العمل‌های غذایی مورد‌نظر‌شان دسترسی پیدا کنند، برخی از بازی های مبتنی بر صدا را بازی کنند و حتی فقط به کمک دستور‌های صوتی از خرده‌فروشان خرید کنند. دستیار صوتی گوگل هم‌چنین این امکان را در اختیار علاقه‌مندان به کتاب قرار می‌دهد تا از گوگل پلی بوکز (Google Play Books) کتاب‌های صوتی مدنظر خود و یا از گوگل پادکستز (Google Podcasts) به پادکست های مدنظر خود گوش بسپارند.گوگل نست مینی -8

نقاط قوت گوگل نست مینی

  • مقرون به‌صرفه و اقتصادی بودن
  • ابعاد کوچک
  • کیفیت‌صدا و عملکرد بهبود‌یافته نسبت به نسل‌های پیشین
  • قابلیت نصب‌شدن بر روی دیوار
  • سازگار بودن با محیط‌زیست
  • مجهز بودن به دستیار صوتی گوگل

نقاط ضعف گوگل نست مینی

  • نبود هیچ گونه تغییرات قابل توجهی نسبت به گوگل هوم مینی (Google Home Mini)
  • عملکرد ضعیف باس صدا نسبت به ادعاهای پیشین گوگل
  • نبود خروجی 3.5‌میلی‌متر
  • پخش‌نشدن و نارسا بودن صدا در اتاق

آیا گوگل نست مینی برای شما مناسب است؟گوگل نست مینی -9

گوگل نست مینی، عضو جدید خط‌تولید خانواده گوگل می‌باشد. در پی گوگل هوم هاب (Google Home Hub)، گوگل نست هاب (Google Nest Hub) و در پی گوگل هوم مینی (Google Home Mini) ، گوگل نست مینی (Google Nest Mini) روانه بازار شد. در سری مینی باوجود نام جدید محصول (سری Nest مینی)، این اسپیکر تفاوت چندانی با سری هوم مینی ندارد که از نقاط ضعف این محصول می‌باشد.

نست مینی صدای واضحی را به کاربران ارائه می—دهد، اما قادر به پر کردن فضای اتاق نمی—باشد. اگر توضیحاتی که ارائه شد را در نظر بگیریم، خدمات زیادی برای ارائه دادن دارد و نکته آخر این—که حداقل با قیمت—هایی که تا به حال اعلام شده ، این محصول ارزش خرید ندارد و بهتر است، منظر کاهش قیمت ها باشیم. به‌طور کلی، این محصول نکات منفی دارد ولی نکات مثبتش از نکات منفیش بیشتر است. اگر قصد خرید یک اسپیکر هوشمند خوش‌قیمت را دارید که صدایی با کیفیت‌بالا به شما ارائه کند، گوگل نست مینی (Google Nest Mini) می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌روی شما باشد.

منبع خبری : MUO: Make Use Of

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *