انحصارطلبی اپل دردسرساز شد: شکایت اپیک گیمز در اتحادیه اروپا

اپل 1

خبرها حاکی از آن است که اپیک گیمز (Epic Games) به شکایت علیه اپل ادامه می‌دهد. اپیک گیمز در اتحادیه اروپا شکایتی علیه انحصار‌طلبی اپل انجام داد و این اقدام او باعث شد اخبار اصطحکاک‌های این شرکت با اپل دوباره بین المللی شود.

گویا ناشر بازی فورتنایت، به دنبال گرفتن حق خود از اپل و جبران خسارت در ایالات متحده، استرالیا و بریتانیا است. این بار خواسته اپیک گیمز دسترسی و رقابت عادلانه برای مشتریان و سازندگان می‌باشد.

اپیک گیمز

دلیل شکایت اپیک گیمز

تیم سوئنی بنیان‌گذار این شرکت اعلام کرد: مشتریان حق دارند که برنامه‌های مورد نیاز خود را از هر منبعی که دوست دارند نصب کنند و همچنین سازندگان حق رقابت در یک بازار عادلانه را دارند. ما بیکار نخواهیم نشست و اجازه نمی‌دهیم پلتفرم اپل در دنیای بازی‌های دیجیتالی حق دیگران را ضایع کند .

شرکت اپیک در بیانیه رسمی ‌و مطبوعاتی، ادعا کرد که اپل جایی برای رقابت در توزیع اپلیکشن و فرآیندهای پرداخت باقی نگذاشته است. همچنین چون این شرکت سازنده‌ی سخت افزار IOS است رقبای خود را به راحتی حذف می‌کند تا تنها خودش از این محیط بهره ببر‌د و بنابراین به این شکل از جایگاهش سواستفاده می‌کند. این نقض آشکار قوانین رقابت عادلانه در اتحادیه اروپا است.

اصطکاک بین این دو شرکت از ماه اگوست گذشته آغاز شد. زمانی که اپیک گیمز آپدیتی در سرور خود ارائه داد که به کاربران اجازه می‌داد هنگام خرید ویباکس در فورتنایت به جای اینکه از اپل استور پرداخت درون برنامه‌ای خود را انجام دهند بتوانند مستقیما از سایت اپیک گیمز خریداری کنند. این اقدام به اپیک گیمز اجازه داد تا 30٪ پولی که اپل به عنوان مالیات برمی‌دارد را برای خودش نگه دارد. ولی به دلیل این که این کار او نقض قوانین اپل استور محسوب می‌شد، در نهایت فورتنایت از اپل استور حذف شد.

منبع: m.gsmarena.com

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اپل
آواتار فاطمه شیردل

توسط فاطمه شیردل

نویسنده و مترجم با پنج سال سابقه کار حرفه‌ای! عاشق یادگیری و نویسندگی...

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *