چگونه از حالت Single Take دوربین گوشی های سامسونگ استفاده کنیم؟

Single Take، سینگل تیک، دوربین گوشی، سامسونگ، سامسونگ اس 21

تا به حال برایتان اتفاق افتاده که بخواهید در لحظه از چیزی عکس بگیرید اما عکستان خراب شود؟ یا نتوانید تصمیم بگیرید که در آن لحظه بهتر است عکس بگیرید یا فیلم؟ اگر تا به حال به چنین مشکلی مواجه شدید، حالت سینگل تیک (Single Take) به دردتان خواهد خورد.

سینگل تیک (Single Take) با استفاده از هوش مصنوعی پیشرفته سامسونگ، همراه با ویرایشگر جامع و دوربین های چندگانه گوشی های سامسونگ، به شما کمک می کند بهترین تصاویر را ثبت کنید و هیچ لحظه ای را از دست ندهید. تنها کاری که باید بکنید این است که از صحنه مورد نظرتان فیلم بگیرید.

کدام گوشی ها به Single Take مجهز هستند؟

برای استفاده از حالت سینگل تیک باید یکی از گوشی های سامسونگ گلکسی اس 21 اولترا، سامسونگ گلکسی اس 21 پلاس یا سامسونگ گلکسی اس 21 را داشته باشید. همه این گوشی ها دارای آخرین نسخه نرم افزار One UI 3.1 هستند و دوربین ها و پردازنده آن ها توانایی اجرای Single Take 2.0 را دارد.

البته احتمال دارد که قابلیت استفاده از نسخه 2.0 سینگل تیک به گوشی های قدیمی تر سامسونگ هم بیاید اما اگر هم چنین چیزی امکان پذیر شود، همه ویژگی های این نسخه روی گوشی های قدیمی تر قابل اجرا نخواهد بود چون برای استفاده از کلیه امکانات Single Take 2.0 به هوش مصنوعی پیشرفته و تکنولوژی های دیگری نیاز است که تنها در گوشی های سری اس 21 وجود دارند.

Single Take 2.0 چه کار می کند؟

سینگل تیک از یک ویدئو کلیپ کوتاه، حداکثر 14 ویدئو و عکس مختلف تولید می کند. بهترین صحنه، نسخه سیاه و سفید، نسخه فیلتر شده، ویدئوی بومرنگ، ویدئوی اسلوموشن، عکس های مختلف با فیلتر های جذاب و ویدئوهایی با سرعت ضبط متفاوت از جمله این تصاویر هستند. با استفاده از سینگل تیک دیگر نیازی نیست نگران این باشید که برای ثبت یک صحنه عکس گرفتن بهتر است یا فیلم گرفتن، حالت التراواید زیباتر می شود یا حالت 108 مگاپیکسلی، چون با سینگل تیک می توانید همه این حالات را در کنار هم داشته باشید.

Single Take، سینگل تیک، دوربین گوشی، سامسونگ، سامسونگ اس 21

نسخه 2.0 سینگل تیک حالات و صحنه های بیشتر و متنوع تری دارد. این نسخه با استفاده از پردازنده و هوش مصنوعی قوی تر، می تواند حالات چهره را هم تشخیص دهد. بنابراین وقتی سوژه عکاسی شما انسان ها باشد، تصاویر به طور خودکار طوری ویرایش می شوند که صحنه هایی که فرد در آن ها لبخند زده و چشم هایش باز است گلچین شود و تصاویری که صورت شخص تار شده یا چشم های او بسته هستند کنار گذاشته می شوند.

چگونه از Single Take استفاده کنیم؟

پیدا کردن و استفاده از سینگل تیک کار راحتی است. کافی است اپ دوربین را باز کنید و به منوی زیر تصویر نگاه کنید. سینگل تیک اولین گزینه از سمت چپ است. برای فعال کردن، Single Take  را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که سینگل تیک روی ویدئو کار می کند نه عکس بنابراین باید صحنه شما تحرک داشته باشد. مهم نیست چه باشد فقط همین که اتفاقی بیفتد و تحرکی وجود داشته باشد کافی است.

اگر زیاد از Single Take استفاده می کنید یا می خواهید یادتان بماند که هر بار از آن استفاده کنید، می توانید تنظیمات دوربین را طوری تغییر دهید تا هر بار اپ دوربین را باز می کنید روی حالتی باشد که بار قبل از آن استفاده کرده بودید. با این کار، وقتی می خواهید ویدئو ضبط کنید، در صورتی که بار قبلی از سینگل تیک استفاده کرده باشید، دیگر لزومی ندارد آن را مجددا فعال کنید.

برای این کار روی حالت Single Take بروید، آیکون تنظیمات را بزنید تا منوی Settings باز شود. سپس در پایین منو گزینه Settings to Keep را انتخاب کنید و Camera Mode را فعال کنید.

روش تغییر تنظیمات و شخصی سازی Single Take

2.0 Single Take تا حداکثر 14 تصویر را از ویدئوی اصلی شما استخراج و تولید می کند. این تصاویر تولید شده بر اساس میزان تحرک و جنب و جوش در کلیپ اولیه تعیین می شود. البته همه عکس های سینگل تیک عالی از آب در نمی آیند. ممکن است از نتایج سینگل تیک راضی نباشید، اما جای نگرانی نیست چون می توانید تنظیمات آن را به دلخواه تغییر دهید.

Single Take، سینگل تیک، دوربین گوشی، سامسونگ، سامسونگ اس 21

یک منوی مخفی وجود دارد که به شما امکان می دهد یک سری گزینه ها و قابلیت ها را از ابزار سینگل تیک حذف کنید. برای این کار روی فلش رو به پایین در بالای صفحه، سمت راست، بزنید، تا فهرستی از حالات مختلف تصاویر تولیدی سینگل تیک را مشاهده کنید. در اینجا می توانید هر گزینه ای که دوست ندارید را حذف کنید. برای این کار فقط باید تیک کنار گزینه را بردارید.

تنظیم طول ویدئوی ضبط شده در Single Take

تنظیمات سینگل تیک به طور پیشفرض روی ضبط کلیپ های ویدئویی 10 ثانیه ای است. برای شروع ضبط باید روی دکمه شاتر بزنید، وقتی 10 ثانیه تمام شود ضبط ویدئو به صورت خودکار متوقف خواهد شد البته اگر بخواهید می توانید پیش از آن هم ضبط را متوقف کنید. بسته به این که از چه چیزی فیلم می گیرید 10 ثانیه ممکن است خیلی زیاد یا خیلی کم باشد، اما نگران نباشید چون امکان تنظیم زمان ضبط ویدئو در سینگل تیک وجود دارد.

Single Take، سینگل تیک، دوربین گوشی، سامسونگ، سامسونگ اس 21

زیر تصویر دوربین، در سمت راست می توانید آیکونی را مشاهده کنید که روی آن نوشته 10s. اگر روی آن بزنید یک اسلایدر نمایش داده می شود که به شما اجازه می دهد زمان ضبط را بین 5 تا 15 ثانیه تغییر دهید. سینگل تیک برای این که کار کند به حداقل 5 ثانیه کلیپ نیاز دارد تا بتواند بر اساس آن تصاویر متنوعی تولید کند.

عکس های Single Take کجا ذخیره می شود؟

عکس هایی که با حالت سینگل تیک می گیرید، در اپ گالری ذخیره می شوند. این عکس ها با یک دایره کوچک در قسمت پایینی تامبنیل (thumbnail) در گالری مشخص شده اند. اگر یکی از این عکس ها را باز کنید و صفحه را به سمت بالا بکشید می توانید بقیه تصاویری که سینگل تیک با استفاده از آن ویدئو تولید کرده را مشاهده کنید. برای نمایش هر یک از این تصاویر فقط کافی است روی آن بزنید و برای به اشتراک گذاری یا ویرایش یک بار دیگر روی تصویر بزنید تا این گزینه ها در پایین صفحه ظاهر شوند.

Single Take، سینگل تیک، دوربین گوشی، سامسونگ، سامسونگ اس 21

تصاویر تولید شده توسط Single Take غیر قابل تغییر نیستند. برای ویرایش این عکس ها می توانید گزینه edit را بزنید. با این کار می توانید این تصاویر را درست مثل بقیه عکس ها و ویدئوهایی که می گیرید ادیت کنید.

آیا Single Take ارزش امتحان کردن دارد؟

استفاده از سینگل تیک به تلاش زیادی نیاز ندارد اما سوال این است که آیا باید از آن استفاده کنیم یا نه؟ بله؛ البته این بستگی دارد که شما معمولا از چه چیز هایی عکس یا فیلم می گیرید. اگر سوژه های عکاسی شما بیشتر گل و ساختمان و چیز های غیر متحرک هستند، سینگل تیک زیاد به دردتان نخواهد خورد. اما اگر از خانواده، دوستان، حیوانات خانگی یا رویدادهای ورزشی، ماشین ها یا در کل هر چیزی که متحرک است عکاسی می کنید، حتما سینگل تیک را امتحان کنید چون دقیقا برای چنین موقعیت هایی طراحی شده است.

سینگل تیک قابلیت تحسین برانگیزی است و به شما کمک می کند تصاویری را ثبت کنید که گرفتن آن ها در حالت عادی چالش برانگیز است. برای مثال در تصویر زیر که از یک ماشین در حال حرکت گرفته شده، می توانید ببینید که در این فریم، روی سوژه زوم شده، تصویر در ابعاد 16:9 کراپ شده، ماشین دقیقا وسط فریم قرار گرفته و بکگراند آن تار شده است. گرفتن چنین عکسی در لحظه کار دشواری است اما سینگل تیک این کار را به راحتی برای شما انجام می دهد.

Single Take، سینگل تیک، دوربین گوشی، سامسونگ، سامسونگ اس 21

ممکن است فکر کنید سینگل تیک فقط برای تازه کار ها کاربرد دارد اما حتی اگر خودتان را یک عکاس توانا بدانید هم سینگل تیک امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا خلاقانه تر و بهتر کار کنید. استفاده درست از این قابلیت حتی می تواند برای شما الهام بخش باشد. به چالش کشیدن هوش مصنوعی پیشرفته کار جذاب و سرگرم کننده ای است، شاید حتی با این قابلیت بتوانید صحنه هایی را شکار کنید که خودتان در لحظه اصلا به آن ها توجه نکرده بودید.

دوربین گلکسی اس 21 فوق العاده است و با قابلیت های پیشرفته فنی این گوشی، سینگل تیک از آنچه در گلکسی اس 20 اولترا دیده بودیم هم بهتر شده است. Single Take یکی از معدود قابلیت های جدید در دوربین گوشی های هوشمند است که پیشنهاد می کنیم امتحانش کنید. شاید اول کمی پیش پا افتاده به نظر برسد اما در حقیقت این طور نیست.

فرقی نمی کند مهارت عکاسی شما در چه سطحی باشد، سینگل تیک ارزش وقت گذاشتن و امتحان کردن را دارد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *