اپل باگ نصب سیستم عامل macOS Big Sur را رفع کرد

macOS Big Sur
macOS Big Sur

هفته پیش گزارش شد که macOS Big Sur یک مشکل جدی دارد که ممکن است وقتی کاربران سیستم عامل مک را ارتقاء داده و نسخه جدید آن را نصب می‌کنند اما فضای کافی برای نصب ندارند، باعث حذف اطلاعات آنها شود. حالا اپل با انتشار نسخه 11.2.1 این سیستم عامل مشکل را رفع کرده و در این نسخه پیش از شروع فرایند نصب، وجود فضای کافی برای آپگرید سیستم عامل بررسی می‌شود.

اولین گزارش توسط سایت Mr. Macintosh منتشر شد مبنی بر اینکه کاربران هنگام ارتقای سیستم عاملشان و نصب macOS Big Sur با مشکل روبرو شده و سیستم عامل مک آنها بوت نمی‌شود – تنها راهکار، حذف بعضی از فایل‌ها از دیسک داخلی سیستم در حالت تارگت دیسک (که برای بعضی مدل‌ها کار نمی‌کند) یا پاکسازی کل دیسک بود.

اپل اعلام کرده که نصب macOS Big Sur برای اولین بار به 35.5 گیگابایت فضای خالی نیاز دارد که البته 13 گیگابایت هم برای فایل نصب macOS Big Sur لازم است. متأسفانه در صورت داشتن 35.5 گیگابایت فضا، macOS باز هم فرایند نصب Big Sur را انجام می‌دهد و به همین دلیل ممکن است داده‌های کاربران از دست بروند.

اپل خیلی زود بیلد جدیدی برای Big Sur 11.2.1 (20D75) منتشر کرد که در صورت نبودن فضای لازم اجازه آپگرید سیستم عامل را به کاربران نمی‌داد اما متأسفانه این راهکار به رفع مشکل کاربرانی که قبلاً دچار مشکل شده اند کمک نمی‌کند.

اگر شما هم با نصب macOS Big Sur دچار این مشکل شده اید می‌توانید از راهنمای وبلاگ Mr. Macintosh برای بازیابی فایل‌ها یا بکاپ گرفتن از مک برای نصب کامل سیستم عامل با حذف اطلاعات قبلی استفاده کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *