مودم‌های جدید 5G کوالکوام از پردازنده nm4 سامسونگ استفاده می‌کنند

مودم‌های جدید 5G کوالکوام
مودم‌های 5G کوالکوام

مودم‌های جدید 5G کوالکوام

در سال گذشته بخش تراشه‌سازی سامسونگ سفارش بزرگی برای تولید پردازنده Snapdragon 888 با استفاده از فرآیند 5nm داشت. به نظر می‌رسد اکنون این شرکت کره‌ای سفارش دیگری برای مودم‌های جدید 5G کوالکوام دارد. انتظار می‌رود که سامسونگ به زودی برای تولید پردازنده پیشرفته‌تر، آماده خواهد شد.

پردازنده مودم‌های جدید 5G کوالکوام

کوالکوام روز گذشته از دو مودم 5G جدید Snapdragon X62 و Snapdragon X65 که با استفاده از فرایند 4nm ساخته شده‌اند، رونمایی کرد. هنوز این شرکت مشخص نکرده است که کدام تولید‌کننده تراشه‌های جدید 5G را تولید خواهد کرد. اما محققان AnandTech معتقدند که این تراشه‌ها با استفاده از فرآیند 4nm (4LPE) سامسونگ ساخته می‌شوند. این می‌تواند یک نسخه بهبود یافته از روند فعلی 5nm (5LPE) باشد.

مودم کوالکوام Snapdragon X65

Snapdragon X65 اولین مودم 5G در جهان است که می‌تواند سرعت دانلود تا 10 گیگ در ثانیه را فراهم کند. کوالکوام تعداد باندهای فرکانسی و پهنای باند قابل استفاده در گوشی‌های هوشمند را افزایش داده است. در محدوده فرکانس زیر 6 گیگاهرتز، پهنای باند از 200 مگاهرتز به 300 مگاهرتز افزایش یافته است که باعث 50٪ بهبود در تجمیع است. در محدوده فرکانس mmWave، پهنای باند از 800 مگاهرتز به 1000 مگاهرتز افزایش یافته است و از باند TDD 41GHz n259 پشتیبانی می‌کند.

مودم کوالکوام Snapdragon X62

 

مودم Snapdragon X62 نسخه کوچک شده مودم Snapdragon X65 است. پهنای باند طیف زیر 6 گیگاهرتز آن 120 مگاهرتز و پهنای باند mmWave  آن 300 مگاهرتز در چهار حامل است. این مودم 5G برای استفاده در گوشی‌های هوشمند ارزان قیمت در نظر گرفته شده است. مودم‌های جدید 5G کوالکوام هر دو در حال حاضر توسط برندهای گوشی در حال آزمایش هستند. ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که اواخر امسال از آنها در گوشی‌های هوشمند استفاده شود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *